برچسب , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:21 - ژانویه - 2020

آلت کوین (Altcoin) چیست ؟

آلت کوین ها ارزهای رمز نگاری جدید هستند که پس از بیت کوین راه اندازی شدند و خود را جایگزین بهتر بیت کوین می دانند ، راه اندازی بیت کوین باعث شد تا بسیاری از شرکت ها ، ادارات ، موسسات و افراد به فکر راه اندازی یک ارز دیجیتال بیفتند . عمده‌ی آلت کوین ها در صدد هستند که بسیاری از محدودیت های بیت کوین را هدف قرار دهند تا نسخه های جدید تری با قابلیت های رقابتی ارائه دهند .

 بسیاری از آلت کوین ها بر اساس ساختار بیت کوین ساخته شده اند به همین دلیل نیز اکثر این ارزهای دیجیتالی ها شبیه به هم هستند ، آلت کوین ها به هیچ وجه سود دهی بیت کوین را ندارند ، آنها از امنیت کمتری بر خوردار هستند و نسبت به بیت کوین پر خطرتر هستند . قیمت آلت کوین اغلب با فراز و نشیب های زیاد و اغلب حساب نشده همراه است  و با گذشت سال ها هیچ کدام از آلت کوین ها ارزش خود را در برابر بیت کوین حفظ نکرده اند.

بیت کوین تاکنون به عنوان محبوب ترین و گسترده ترین ارز دیجیتال در دنیا شناخته می شود . در نتیجه ، بازار بیت کوین بسیار رقابتی است و ورود برای افراد مبتدی و آماتور بسیار دشوار است .

اما از طرفی دیگر ، اکثر آلت کوین ها محبوبیت کمتری دارند و در بازار آن ها رقابت کمتر است ، بسیار ارزان هستند و می توان آن ها را با CPU های نچندان پیشرفته استخراج کرد و برای مبتدیان راحت‌تر از بیت کوین هستند .

هزاران ارز دیجیتال غیر از بیت کوین در این بازار وجود دارد ، وجه تمایز آن ها ، محبوبیت ، قیمت ، شرکت پشتیبانی کننده و جزئیات فنی است .

بسیاری از آلت کوین ها از الگوریتم  رمزنگاریSHA_256  استفاده کرده و بسیاری دیگر از الگوریتم Scrypt استفاده می کنند .

یکی از آلت کوین های محبوب در سال ۲۰۱۷ لایت کوین بود ، این محبوبیت بخاطر استفاده این ارز از الگوریتم Scrypt بود .

بیت کوین کامل نیست ، این سیستم طراحی قوی در ساختار خود دارد و اولین کریپتو کارنسی است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد ، طبیعتا هرچه یک پروژه وسعت زیادی داشته باشد و در حجم گسترده ای مورد استفاده قرار بگیرد ، به ناچار با مشکلات و چالش های زیادی رو به رو می شود.

آلت کوین ها می توانند یک سرمایه گزاری سرگرم کننده و سود آور باشند ، سرمایه گزاری در آلت کوین ها بسیار شبیه به بازار بورس می باشد . شما می توانید مبلغ بسیار کمی از پول خود را در بازار گسترده ارزها سرمایه گذاری کنید و کوین هایی را انتخاب کنید که فکر می کنید بهترین شانس موفقیت در دراز مدت را دارند و یا به خرید و فروش این ارزها در بازار بپردازید .

برای مشاهده لیست تمامی آلت کوین ها می توانید به سایت مرجع قیمت ارزهای دیجیتال coinmarketcap   مراجعه کنید .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.