آیا بیت کوین هک می شود ؟

آیا بیت کوین هک می شود ؟

سرمایه گذاران در سرتاسر جهان به خرید بیت کوین حجوم می آورند و این موضوع باعث می شود تا برخی دولت ها مقررات سخت گیرانه ای برای آن وضع کنند . موفقیت بیت کوین باعث افزایش طرفداران این ارز دیجیتال و همچنین باعث راه اندازی بسیاری ارز های دیجیتال مبتی بر فناوری بلاک چین شد . با این وجود بسیاری از سرمایه گزاران هنوز از امنیت این ارز مطمئن نیستند . آیا بیت کوین هک می شود؟ و اگر چنین است ، سرمایه گذاران چگونه می توانند امنیت سرمایه گذاری خود را تضمین کنند ؟

بیت کوین و امنیت

بیت کوین در سال ۲۰۰۹ به عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز معرفی شد ، به این معنی که توسط هیچ یک از ارگان های دولتی ، مانند ادارات یا بانک ها ، مورد نظارت یا بازرسی قرار نمی گیرد . معاملات همتا به همتا باعث ظهور دنیای ارزهای دیجیتال شده و بیت کوین در صدر این لیست قرار دارد . بلاک چین یک دفترکل عمومی است که برای تأیید و ثبت این معاملات استفاده می شود .

مسئله امنیت از زمان راه انداری بیت کوین موضوع بسیار مهم و اساسی بوده است . ، هک کردن بیت کوین بسیار دشوار است و این بیشتر مربوط به فناوری بلاک چین است که بیت کوین بر پایه آن بنا نهاده شده است . از آنجا که بلاک چین به طور مداوم توسط کاربران بیت کوین مورد بررسی قرار می گیرد ، هک شدن بسیار بعید می رسد . از طرف دیگر ، این واقعیت که هک شدن بیت کوین به خودی خود دشوار است ، به معنای این نیست که این سرمایه هیچ وقت هک نمی شود و پتانسیل خطرات امنیتی در مراحل مختلف روند معاملات وجود دارد .

کیف پول و روند معامله

بیت کوین ها در کیف پول ها نگهداری می شوند و از طریق صرافی های دیجیتال مانند Coinbase یا بایننس معامله می شوند . در هر یک از این دو صرافی خطرات امنیتی متنوعی وجود دارد . توسعه دهندگان همیشه به دنبال افزایش سطح امنیتی حساب ها هستند ، اما کسانی هستند که به دنبال نغوذ غیر قانونی به کیف پول ها برای دسترسی به موجودی حساب ها هستند . در فرایند تراکنش ها معمولا از ورود دو مرحله ای به عنوان آپشن امنیتی استفاده می شود ، قطعا وجود یک سیستم امنیتی که تایید تراکنش را به یک آدرس ایمیل یا شماره موبایل منوط کند به این معنی می باشد که هر شخصی که به آنها دسترسی داشته باشد قابلیت تایید تراکنش ها را دارد ، اگر یک هکر موفق شود به اطلاعات غیر کریپتوکارنسی شما دسترسی پیدا کند ممکن است بتواند به تایید تراکنش ها نیز دسترسی پیدا کند . در طول تاریخ هرگاه سرمایه گزاران یا صرافی هایی مهم ارز دیجیتال مورد تهاجم هکر ها قرار گرفته اند ،  به طور گسترده ای برای آگاهی مردم اطلاع رسانی کرده اند تا از خطرات آن و شیوه های مقابله با آن آگاهی یابند . بخشی از مسئله این است که فناوری بیت کوین جدید و در فضای متفاوتی است در حالی که این امر باعث می شود بیت کوین به طرز چشم گیری برای سرمایه گزاری سود آور باشد اما این موضوع باعث می شود تا برخی از افراد روی حفره های امنیتی تمرکز کرده و قصد به دست آوردن این سرمایه را از طریق هک یا غیره داشته باشند ، به همه سرمایه گذاران توصیه می شود  اقدامات احتیاطی مناسب انجام شود تا به بهترین نحو از منابع خود محافظت کنند.

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.