برچسب نظر: 0 0 تاریخ نوشته:16 - فوریه - 2020

آیا روند صعودی بیت کوین تمام شده است ؟

بیت کوین بعد از این که در شکستن مقاومت ۱۰۵۰۰ دلار ناکام ماند ، با یک کاهش قیمت ، یه زیر نقطه عطف خود یعنی محدوده ۱۰ هزار دلار برگشت .

طبق اطلاعات موجود در وبسایت Coinmarketcap بیت کوین در حال حاظر در محدوده ی ۹۹۸۰ دلار قرار دارد .

یکی از تحلیلگران این حوزه با نام مستعار flibflib بیان می کند که :

خط میانگین حرکت (DMA) ۲۰ روزه به عنوان یک سطح حمایتی عمل می کند ، ولی در همین حال عده ای اعتقاد دارند که روند صعودی شکسته شده است ، در حال حاظر در تعطیلات آخر هفته قرار داریم و به عقیده من بعد از پایان این تعطیلات ، روز جدید را با یک گپ قیمتی شروع خواهیم کرد .

اما عده ی دیگری از تحلیلگران بر این عقیده اند که این ریزش قیمتی بیت کوین یک اصلاح قیمتی کاملا درست به خاطر افزایش قیمتی بوده است که در این چند وقت اخیر داشته است . آن ها معتقد اند که حتی اگر اتریوم تا محدوده ۲۴۰ دلار و بیت کوین تا محدوده ۹۵۰۰ دلار نیز ریزش کند ، کاملا طبیعی است .

طمع شدید خریداران بیت کوین

طی چند هفته گذشته ، بزرگترین ارز دیجیتال جهان از روند نزولی که چندین ماه در ان قرار داشت خارج شد و در اقدامی شگفت انگیز تا محدوده ۱۰۵۰۰ دلار نیز پیش رفت . بعد از چندین روز نوسان این ارز دیجیتال در محدوده ی ۱۰۱۰۰ تا ۱۰۵۰۰ دلار ، سرانجام در شکستن این مقاومت ناکام ماند و به زیر سطح قیمتی ۱۰ هزار دلار برگشت .

همزمان با این ریزش قیمت ساخص ترس و طمع بیت کوین نیز عدد ۶۴ را نشان می دهد که بیانگر توقعات حریصانه و غیرواقعی بازار است .

بعد از این که کاربران به خاطر افزایش قیمت بیت کوین بسیار احساساتی شده و هجوم به خرید بیت کوین برای کسب سود بیشتر آوردند ، شاخص ترس و طمع بیت کوین به یک سقف قیمتی که از آگوست سال ۲۰۱۹ به بعد مشاهده نکرده بودند رسید .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.