ارزش بازار اتریوم به بیش از 337 میلیارد دلار رسید

ارزش بازار اتریوم به بیش از ۳۳۷ میلیارد دلار رسید

ارزش کل بازار ارز دیجیتال اتریوم (ETH) با پشت سر گذاشتن شرکت های بزرگی مانند Nestle و P&G به بیش از ۳۳۷ میلیارد دلار رسید .

قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۱ بیش از ۲۰۰ درصد رشد داشته که همین موضوع باعث افزایش حجم بازار این کریپتو به بیش از ۳۳۷ میلیارد دلار شده است . اکنون سهام اتریوم از شرکت های بزرگی مانند PayPal نیز با ارزش تر است . حجم کل بازار از حاصلضرب آخرین قیمت معامله شده این ارز در تعداد کوین های موجود به دست می آید .

اتر (ETH) یک دارایی چند وجهی است که ارزیابی آن دشوار است

بر خلاف بازار های سنتی ، هیچ معیار دقیقی برای ارزیابی ارزش اتریوم در برابر پتانسیل آن در دسترس نیست . در مبحث ارزهای دیجیتال ، یک کریپتو همزمان به عنوان یه سهام با ارزش و هم به عنوان یک توکن برای دسترسی به شبکه مورد نظر به کار می رود .

ارزش بازار اتریوم به بیش از 337 میلیارد دلار رسید

بنابراین هنگام مقایسه کلاس های مختلف دارایی ، باید کوین های موجود در صرافی و بقیه عوامل را نیز در نظر گرفت .

ارزش بازار اتریوم به بیش از 337 میلیارد دلار رسید

با توجه به اطلاعات به دست آمده از مقایسه حجم های بازار ، ارزش سهام اتریوم به تازگی از شرکت های بزرگی چون Nestle ، P&G ، PayPal و Roche پیشی گرفته است .

شرکت کالاهای مصرفی چند ملیتی آمریکایی P&G در سال ۱۸۳۷ تاسیس شد و خدمات تجاری متنوعی از جمله بهداشت شخصی ، مراقبت از مصرف کننده و بهداشت را ارائه می کند . این مجمع با داشتن ۱۰۰۰۰۰ کارمند در سراسر جهان ، درآمد خالص ۱۳ میلیارد دلاری را در سال ۲۰۲۰ کسب کرده است .

از طرف دیگر ، طبق گزارش های موجود اتریوم به طور متوسط هر ماه بیش از ۲۳۲۰ توسعه دهنده دارد . اگه چه اتریوم یک شرکت واحد نیست اما برنامه های غیرمتمرکز آن (dApps) بیش از ۱۰۰۰۰۰ آدرس فعال را روزانه کنترل می کنند . نکته جالب تر حجم نقل و انتقال اتریوم می باشد ، به طوری که روزانه بیش از ۱۲ میلیارد دلار تراکنش در شبکه این ارز دیجیتال صورت می پذیرد که به تنهایی قابلیت رقابت با S&P 500  را دارد .

سهام خطرات خاص خود را دارد که نمی توان از آنها چشم پوشی کرد

مقایسه یک شرکت ۱۸۳ ساله که وابستگی زیادی به عرضه و تقاضا دارد با یک پروتکل مبتنی بر فناوری بعید است اطلاعات زیادی را به ما بدهد. با این حال ، سرمایه گذاران سهام از سود سهام بهره مند می شوند و گرچه برخی معتقدند که اتریوم (ETH) ممکن است بازده خوبی داشته باشد ، اما خطرات قابل توجه تری در این زمینه وجود دارد.

تغییرات مالیاتی ، بدهی های عملیاتی و تغییرات نظارتی از دیگر خطراتی است که سهامداران گاهی با آن روبرو می شوند. به عنوان مثال ، بر اساس دادخواست ای که در سپتامبر ۲۰۱۹ ثبت شده بود ، شرکت Roche به دلیل فریب CDC به مبلغ ۴٫۵ میلیارد دلار از سوی دولت جریمه شد .

پروتکل های غیرمتمرکز (ارزهای دیجیتال) عملاً عاری از این خطرات هستند و شاید این امر توجیه کننده ارزش بالای آنان و وجود تقاضای زیاد در این زمانه باشد .

با توجه به ریسک های توضیح داده شده در بالا ، ممکن است سرمایه گذاران نتیجه بگیرند که نگهداری اتریوم (ETH) نسبت به خرید سهام ریسک کمتری دارد . حداقل امکان نگهداری از کوین توسط خود شخص وجود دارد ، زیرا این نوع دارایی کمتر به اشخاص ثالث و معاملات غیر مجاز وابسته می شود.

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.