ارز دیجیتال نئو (NEO) چیست ؟

ارز دیجیتال نئو (NEO) چیست ؟

۱ – نئو (NEO) چیست ؟

NEO یک ارز های دیجیتال مبتنی بر پلتفرم بلاک چین است که برای دیجیتالی کردن دارایی ها با استفاده از قراردادهای هوشمند و استفاده ی عامه‌ی مردم از بلاکچین طراحی شده است .

این ارز دیجیتال از زبان های برنامه نویسی رایج مانند Javascript و ++C در فن آوری خود پشتیبانی می کند و همین موضوع باعث می شود تا در برابر هکرها و حملات سایبری ، نسبت به اتریوم آسیب پذیرتر باشد . در ابتدا هدف NEO این بود که تا سال ۲۰۲۰ به ارز دیجیتال شماره یک جهان تبدیل شود ، اما اکنون میبینیم که این ارز دیجیتال نه تنها به این هدف دست نیافته است ، بلکه جایگاه سالیان قبل خود را نیز از دست  داده است .

– توسعه NEO

ارز دیجیتال نئو (NEO) در ابتدا با عنوان Antshares توسط Da Hongfei راه اندازی شد . در ژوئن سال ۲۰۱۷ بود که Antshares نام خود را به نئو (NEO) تغییر داد .

نئو (NEO) دارای یک تیم توسعه فعال است که مسئول توسعه این پلتفرم و برنامه غیز متمرکز آن (DApps) هستند .

ارز دیجیتال نئو (NEO) چیست ؟

– فناوری NEO

NEO یک الگوریتم منحصر به فرد بلاک چین است که از تجارت غیرمتمرکز ، فرآیند احراز هویت و دیجیتالی کردن دارایی های مختلف پشتیبانی می کند .

این فناوری بلاک چین را با فناوری هویت دیجیتالی ادغام می کند و راه هایی را برای دارایی های فیزیکی مانند پول یا سهام شرکت ها ایجاد می کند تا از طریق شبکه NEO به ارزهای دیجیتال تبدیل شده و به صورت مستقیم مبادله شوند .

نئو (NEO) قصد دارد بستری را ایجاد کند تا کاربران اجازه داشته باشند قرارداد های هوشمند و برنامه های غیر متمرکز خود را روی آن پیاده کنند تا بدین ترتیب به گسترش فناوری بلاک چین کمکی کرده باشد .

یک قرارداد هوشمند یک قرارداد شخصی است که در آن شرایط توافق نامه مستقیماً به صورت کد نوشته می شود و باعث می شود که اجرای آن الزام آور باشد و نیازی به وجود یک شخص ثالث نباشد . قراردادهای هوشمند در پلتفرم اتریوم را فقط با یک زبان به نام Solidity می توان نوشت اما قراردادهای NEO را می توان به زبانهای برنامه نویسی رایج مانند C ++  ، Javascript  ، Python و غیره نوشت .

به جای فناوری معمول اثبات کار (PoW) ، NEO از یک مکانیسم اجماع به نام Delegated Byzantine Fault Tolerance (dBFT) استفاده می کند . این مکانیسم هزینه برق کمتری را در بر دارد و احتمال به وجود آمدن زنجیره چندگانه را نیز از بین می برد .

۲ – مزایای نئو (NEO) چیست ؟

دارایی های دیجیتال : دارایی های سنتی با استفاده از قراردادهای هوشمند نئو (NEO) به دارایی های دیجیتال غیرمتمرکز تبدیل می شوند .

هویت دیجیتال : نئو (NEO) امکان ایجاد اطلاعات هویت الکترونیکی برای افراد ، مشاغل و اشخاص را فراهم می کند تا از طریق سیستم های تأیید هویت چند گانه شامل تشخیص صدا ، اثر انگشت و تشخیص چهره قابل دسترسی باشد .

قرارداد های هوشمند : سیستم قراردادهای هوشمند NEO از زبانهای برنامه نویسی رایج که بیش از۸۰٪ از برنامه نویسان بر آن ها مسلط هستند ، استفاده می کنند ، بنابراین برای استفاده از این موارد نیازی به یادگیری زبان جدید ندارند .

برنامه های غیر متمرکز (DApps) : نئو (NEO) با توسعه مداوم ابزارها و تکنیک های خود از توسعه برنامه های غیرمتمرکز مانند صندوق های هوشمند پشتیبانی خواهد کرد.

۳ – چگونه نئو (NEO) خریداری کنیم ؟

شما می توانید با مراجعه به صرافی ایران بیت و ثبت نام در این سایت ، اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال نئو (NEO) با بهترین قیمت نمائید .

۴ – آینده نئو (NEO) چیست؟

ارز دیجیتال NEO برخلاف همتایان خود یک ارز غیر قابل استخراج است ، بنابراین استخراج نئو (NEO) امکان پذیر نیست . تعداد کل عرضه ی نئو ۱۰۰ میلیون توکن است که در حال حاضر ۷۰ میلیون از این تعداد در چرخه ی این ارز وجود دارد .

در زمان نگارش این مقاله (فروردین ۱۳۹۹) قیمت این ارز در حدود ۶٫۵ دلار و حجم کل بازار سرمایه آن ۴۵۴ میلیون دلار می باشد . بیشترین قیمت این ارز ۱۹۸ دلار در سال ۲۰۱۸ و کمترین آن ۰٫۱۸ دلار در سال ۲۰۱۶ بوده است .

ارز دیجیتال نئو (NEO) چیست ؟

محبوبیت NEO به دلیل شباهت آن به اتریوم و همچنین قدرت گرفتن از آن به طور پیوسته در حال افزایش است . نئو در زمان اوج قیمت خود یعنی در سال ۲۰۱۸ تا رتبه ۵ برترین ارزهای دیجیتال از نظر حجم سرمایه نیز پیش رفت ، اما اکنون در رتبه ۲۱ این لیست قرار دارد .

۵ – وجه تمایز نئو (NEO) نسبت به سایر ارزهای دیجیتال چیست ؟

یکی از مهمترین عوامل برتری نئو نسبت به سایر ارزهای دیجیتال ، پذیرش چندین زبان برنامه نویسی در قرارداد های هوشمند به جای استفاده از تنها یک زبان برنامه نویسی است .

عمه تفاوت نئو (NEO) و اتریوم همین است ، قرارداد های هوشمند مبتنی بر اتریوم تنها از یک زبان Solidity پشتیبانی می کنند ، در حالی که قراردادهای هوشمند NEO می توانند از Javascript ، C ++  و  Python  پشتیبانی کنند . نئو همچنین از تجارت دیجیتالی و شناسایی دارایی ها از طریق سیستم هویت دیجیتالی نیز پشتیبانی می کند .

تفاوت عمده دیگر در مکانیسم اجماع آن است که به جای فرآیند اثبات کار (POW) از dBFT  استفاده می کند .

۶ – آیا باید در نئو (NEO) سرمایه گذاری کنید ؟

قرار داد های هوشمند ، آینده بلاک چین ها هستند . اتریوم با وجود اینکه یک ارز نسبتاً جدید است ، با قرار گرفتن در رتبه ی دوم برترین ارزهای جهان ، این مهم را اثبات کرده است .

زادگاه اصلی نئو (NEO) کشور چین است ، به بیان دیگر این ارز دیجیتال از حمایت تجار چینی برخوردار است . در عین حال ، چین قوانین سخت گیرانه ای در خصوص ارزهای دیجیتال دارد و ممکن است که ارزهای دیجیتال در این کشور در آینده تحت تاثیر قوانین خاصی قرار گیرند .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.