استخراج ابری چیست ؟

استخراج ابری چیست ؟

استخراج ابری (Cloud Mining) امکان ایجاد مکانیسم استخراج ارزهای دیجیتال بدون نیاز به خرید سخت افزار های گران قیمت و سایر امکانات مورد نیاز ، را فراهم می کند . به طور خلاصه استخراج ابری یعنی شما تجهیزات سخت افزای یا یک مقدار مشخص از قدرت هش را از یک شرکت به صورت هفتگی ماهیانه یا سالیانه اجاره کرده و به استخراج ارزهای دیجیتال می پردازید ، برای این منظور شرکت هایی وجود دارند که به افراد اجازه افتتاح حساب کاربری و شروع فرآیند استخراج توسط تجهیزات آن ها را می دهند. توسط این فرایند امکان استخراج ارزهای دیجیتال برای افرادی که امکانات سخت افزاری آن را ندارند نیز ممکن می شود .

فرآیند استخراج ابری باعث می شود تا شما در یک استخر استخراج  مشارکت داشته باشید و شامل خرید مقدار مشخصی از “قدرت هش” آن شبکه است . هر یک از کاربران متناسب با قدرت هش اختصاص یافته ، نسبت به استخراج اقدام می کنند . از آنجا که استخراج ابری از طریق ابر انجام می شود ، مسائلی مانند نگهداری تجهیزات یا هزینه های انرژی را ندارد .

مفهوم استخراج ابری

استخراج ابری فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال از طریق فصای ابری را میسر می سازد . استخراج رایانش ابری یکی از فناوری های به سرعت در حال توسعه است که در آن سرویس های محاسباتی مانند سرور ، بانک اطلاعاتی ، نرم افزارها و ذخیره سازی ها از طریق ابر (یا به سادگی از طریق اینترنت) قابل دسترسی هستند . این قبیل شرکت ها هزینه مصرفی را دقیقاً مانند حامل های انرژی مثل آب یا برق و بر اساس میزان استفاده محاسبه می کنند .

از طرف دیگر استخراج پایه و اساس ارز های دیجیتالی مانند بیت کوین است ، استخراج در واقع همان فرآیند پردازشی بلاکچین است که در آن تراکنش ها تایید و به دفتر کل عمومی اضافه می شوند که در نهایت منجر به آزاد شدن کوین های جدید می شود .

استخراج ابری این امکان را برای افراد در مناطق دور افتاده که دارای دانش فنی و زیر ساخت های سخت افزاری اندکی هستند نیز قابل دسترس می کنند .

به طور کلی ، سه نوع مدل استخراج ابری وجود دارد :

۱- استخراج توسط هاست

۲- استخراج توسط هاست های مجازی

۳- اجاره قدرت هش

فرآیند انجام این کار بسیار ساده است و فقط نیاز است که کاربر از طریق اینترنت یک حساب کاربری در سایت شرکت های استخراج ابری باز کرده و موارد خاصی مانند مدت قرارداد و قدرت هش مورد نیاز را انتخاب و سپس هزینه آن را پرداخت کند تا سرویس در اختیار وی قرار بگیرد .

البته باید توجه داشت که افراد و شرکت های سوری و کلاهبردار در این زمینه بسیار زیاد هستند ، پس قبل از خرید سرویس باید از اصالت شرکت مطمئن شویم .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.