اصلاح شدید بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در نیمه های شب

اصلاح شدید بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در نیمه های شب

در ۲۴ ساعت گذشته ، پس از سقوط شدید بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) ، در بخش معاملات آتی ، قراردادهایی به مجموع ارزش ۱٫۸۹ میلیارد دلار منحل (لیکوئید) شده و بیت کوین در صرافی بایننس به زیر ۴۶ هزار دلار رسیده است .

اصلاح شدید بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در نیمه های شب

بیشتر انحلال ها مربوط به بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) با مجموع ۵۵۵ و ۳۳۶ میلیون دلار بود اما آلت کوین هایی مانند EOS ، XRP ، Litecoin نیز شاهد انحلال های زیادی بودند .

اصلاح شدید بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در نیمه های شب

همانطور که در عکس فوق مشاهده می کنید ، بیشترین میزان انحلال (لیکوئید شدن) با ۹۹۳ میلیون دلار مربوط به صرافی بایننس (Binance) و کمترین آن با تنها ۳ میلیون دلار مربوط به صرافی بیت فینکس (Bitfinex) بوده است .

چه عواملی که باعث این اصلاح کوتاه مدت شدند ؟

بیت کوین در قیاس با بقیه ارزهای مطرح بازار اطلاح نسبتا کمتری را شاهد بود . به طور کلی آلت کوین هایی با حجم بازار کلان و رمز ارزهای حوزه DeFi بیشترین میزان ضرر را متحمل شده اند ، به طور مثال Cosmos و Sushi بیش از ۲۰ درصد از ارزش خود را از دست دادند .

اینطور که به نظر می رسد این ریزش نتیجه صعود بیش از اندازه بازار های آتی ارزهای دیجیتال مخصوصا آلت کوین ها برای مدت طولانی بوده است .

در هفته های اخیر ، بسیاری از آلت کوین ها در معاملات آتی صرافی هایی مانند بایننس شاهد نرخ تامین مالی ۰٫۳ تا ۰٫۷ بوده اند . این مقدار ۳۰ تا ۷۰ برابر بیشتر از میانگین آنان یعنی ۰٫۰۱ می باشد .

این می تواند دلیل افت اندک ۷ درصدی بیت کوین در مقایسه با اصلاح ۲۰ تا ۳۰ درصدی آلت کوین ها باشد . اما بر خلاف بیت کوین که در همین مدت سقف های جدیدی را به ثبت رساند ، اتریوم در کوتاه مدت نشانه های از ضعف در صعود از خود به نمایش گذاشت .

از این رو زمانی که بیت کوین شروع به سقوط کرد ، اتر در قیاس با بیت کوین ، متحمل ضرر سنگین تری شد و در همان زمان بیش از ۹ درصد افت کرد .

چرا این اصلاح محتمل بود ؟

به گفته کی یانگ جو مدیرعامل CryptoQuant ذخایر ارزهای با ارزش ثابت در دنیای کریپتو به اندازه کافی وجود دارد تا بتواند پس از ریزش های این چنینی ، راه را برای صعود مجدد بیت کوین هموار سازد .

در بازار ارزهای دیجیتال ، سرمایه های حاشیه ای اغلب به جای پول نقد و یا حساب های بانکی در ارزهای با ارزش ثابت ذخیره می شوند زیرا دسترسی به آنان در صرافی ها آسان تر و سریع تر می باشد .

جو عقیده دارد که برای سرمایه گذاران بلند مدت ، الان وقت بسیار مناسبی برای ورود به بازار است . او عقیده دارد که احتمالا چندین اصلاح در مسیر پیش رو ، وجود خواهد داشت اما روند کلی را صعودی در نظر می گیرد .

اصلاح شدید بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در نیمه های شب

پس از ریزش اخیر ، بیت کوین و به طبع آن آلت کوین به سرعت به دنبال احیای خود بر آمدند و هم اکنون بیت کوین در محدوده ۴۸۸۰۰ دلار و اتریوم در محدوده ۱۸۱۶ دلار معامله می شود . این احیای سریع قیمت ها می تواند نشان از احتمال افزایش قیمت بیت کوین و بقیه آلت ها داشته باشد .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.