برچسب , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:16 - ژانویه - 2020

الگوی ” سقف دوقلو ” مانع از پیشروی قیمت بیت کوین بالای ۹۰۰۰ دلار

طی چند ساعت گذشته ، قیمت بیت کوین با ریزش ۳ درصدی از ۸۸۶۳ دلار به ۸۵۵۷ دلار نزول کرد و برای سومین بار در طی ۲۴ ساعت گذشته قیمت با برخورد به محدوده ۸۶۰۰ دلار با حمایت مواجه شد .

این ریزش زمانی اتفاق افتاد که بیت کوین تلاش کرد تا بعد از چندین بار عبور از ۸۸۶۳ که سیگنال خرید برای تریدرها بود ، به سمت مقاومت ۹۰۰۰ دلار حمله کند .

 

در زمان نگارش این مقاله ، قیمت در بالای کانال نزولی ۸۳۰۰ و میانگین حرکت ( MA ) 200 روزه (محدوده ۸۱۷۳ دلار) قرار دارد ، همچنین DMA 200 روزه نیز کمی از بالاتر از اصلاح ۳۸٫۲% فیبوناتچی در محدوده ی ۸۰۹۳ قرار دارد ، به همین دلایل این محدوده یک حمایت قوی محسوب می شود .

 اگر قیمت این محدوده را تا ۲۴ ساعت آینده حفظ کند ،  با توجه به اصلاح ۲۳٫۶ فیبوتاچی میتوانیم شاهد تست مجدد محدوده ۹۰۰۰ دلار باشیم ، اما اگر این محدوده ( ۸۳۰۰ دلار ) حفظ نشود ، میتوانیم شاهد تست محدوده مقاومت DMA 200 روزه و در صورت ریزش قیمت ، مقاومت بعدی تلاقی DMA 50 روزه و اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی در محدوده ۷۷۷۵ دلار خواهد بود .

با کمی دقت میتوانیم شاهد شکل گیری یک الگوی M در تایم فریم های ۴ و ۶ ساعته در نمودار باشیم که اغلب نشانه ی ریزش قیمت است . در ژوئن ۲۰۱۸ نیز همین الگوها در مسیر حرکتی بیت کوین بعد از بالا رفتن قیمت تا محدوده ۱۳۸۰۰ دلار شکل گرفت و باعث ریزش قیمت شد .

در حال حاظر برای نتیجه گیری روند نزولی از الگوی M که در آن محدوده تشکیل شده ، کمی زود است و تریدر ها باید منتظر مانده تا ببینند قیمت می تواند محدوده ۸۶۰۰ دلار را حفظ کند یا خیر .

اگر این محدوده شکسته شود و خط روند صعودی حال حاظر با خط روند نزولی در محدوده ۸۳۰۰ دلار به هم برخورد کنند ، تریدرها باید منتظر سقوط قیمت تا محدوده ۷۷۷۵ دلار باشند .

با توجه به همگرایی و واگرایی های اندیکاتور های حرکت میانگین MA و شاخص RSI که وارد محدوده اشباع خرید به خاطر فشار خریداران برای شکست محدوده ۹۰۰۰ دلار شده است ،  مقداری اصلاح قیمت در بازه زمانی کوتاه مدت محتمل است .

در صورت ریزش شدید تر قیمت ، تریدرهایی که از بالا رفتن قیمت تا محدوده ۸۹۰۰ دلار سود کسب کرده بودند ، صبر می کنند تا ببیند قیمت می تواند روند نزولی را متوقف کند تا بعد وارد بازار شوند و یا در قیمت ۹۱۰۰ دلار که یک محدوده ی مقاومت قوی از نوامبر ۲۰۱۹ تا جولای ۲۰۱۹ می باشد منتظر خرید می نشینند تا اگر قیمت آن محدوده را به سمت بالا شکست ، وارد شوند .

حجم کلی بازار الان در محدوده ۲۳۷٫۲ میلیارد دلار قرار دارد و دامیننس بیت کوین نیز در محدوده ۶۶٫۶% می باشد .

آلت کوین های که در طی چند روز گذشته رشد زیادی را تجربه کرده بودند نیز با اصلاح همراه بودند به طوری که بیت کوین (SV) 16.47 درصد و بیت کوین کش ( BCH ) 3 درصد اصلاح قیمتی داشتند ، ولی دش ( DASH ) همچنان با ۴ درصد سود در ۲۴ ساعت گذشته به رشد خود ادامه می دهد .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.