انتظار اصلاح قیمت بیت کوین بعد از عبور از سطح 18 هزار دلار

انتظار اصلاح قیمت بیت کوین بعد از عبور از سطح ۱۸ هزار دلار

بیت کوین به دنبال افزایش قیمت اخیر خود ، باز هم سقف قیمتی جدیدی را در سال ۲۰۲۰ به ثبت رساند و توانست از سطح ۱۸۰۰۰ دلار عبور کند .

بیت کوین بعد از عبور از محدوده‌ی ۱۷۱۰۰ تا ۱۷۳۰۰ که به عقیده ی بسیاری از تحلیلگران سطح مقاومتی بسیار قوی‌ای بود به این محدوده وارد شد .

انتظار اصلاح قیمت بیت کوین بعد از عبور از سطح 18 هزار دلار

همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید ، تحرکات قیمت در این محدوده می تواند منجر به عبور از ضریب طلایی ۱٫۶ (فیبوناچی) که در حال حاضر در محدوده ۱۹ هزار دلار قرار دارد ، شود .

انتظار اصلاح قیمت بیت کوین بعد از عبور از سطح 18 هزار دلار

همانطور که در نمودار هفتگی قابل مشاهده می باشد ، بیت کوین تنها کمتر از ۲ هزار دلار با شکستن بیشترین سقف قیمتی که که در دسامبر ۲۰۱۷ در محدوده ی ۱۹۷۶۳ دلار به ثبت رساند ، فاصله دارد . طبق اندیکاتور شاخص حجمی (VPVR) ، مقاومت زیادی پیش روی بیت کوین تا محدوده فوق الذکر وجود ندارد .

تحلیلگران انتظار داشتند که با وارد شدن بیت کوین به محدوده ۱۷ هزار دلار ، حجم فروش بسیار بالا رفته و بسیاری از تریدرها و نهنگ ها سود خود را گرفته و از بازار خارج شوند که منجر به ماندگاری قیمت در محدوده ۱۷۵۰۰ دلار شود ، اما اینطور که پیداست این ارز دیجیتال فعلا قصد ندارد روند صعودی خود را متوقف کند . بیت کوین از زمان شکست مقاومت ۱۶ هزار دلاری تا به امروز ، چیزی در حدود ۱۳ درصد افزایش قیمت داشته است ، به همین دلیل ایجا یک اصلاح قیمتی در روند صعودی این ارز ، بسیار محتمل است .

اما سوال اصلی این است که این روند قوی صعودی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت ؟

انتظار اصلاح قیمت بیت کوین بعد از عبور از سطح 18 هزار دلار

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، بیت کوین از کانال صعودی خود خارج شده و روند صعودی بسیار قوی ای را در پیش گرفته است . در حال حاضر داغ ترین موضوع محافل ارزهای دیجیتال این است  که آیا بیت کوین می تواند سقف قیمتی تاریخی خود را بشکند یا خیر .

در زمان نگارش این مقاله ، قیمت بیت کوین پس از افزایش تا سطح ۱۸۵۰۰ دلار ، یک اصلاح قیمتی تا محدوده ۱۷۲۰۰ دلار را انجام داده و اکنون در محدوده ۱۸۲۰۰ دلار قرار دارد .

طبق نظر تحلیلگران بازار کریپتوکارنسی ، قسمتی از افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ به خاطر تجمع کاربران کوچک و قسمت عمده ی آن به خاطر FOMO (ترس جا ماندن از سود) بود ، اما سناریوی افزایش قیمت در سال ۲۰۲۰ به کلی متفاوت می باشد .

انتظار اصلاح قیمت بیت کوین بعد از عبور از سطح 18 هزار دلار

در مقاله های قبلی از ورود سرمایه گذاران به بازار ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین خبر دادیم . همچنین اطلاعات و داده های موجود نشان می دهد که افزایش حجم در بازار بیت کوین و اتریوم و مشتقات آن نتیجه ورود سرمایه گذاران عمده به این بازار می باشد .

طبق تصویر فوق ، شاخص ترس و طمع بیت کوین عدد ۹۱ را نشان می دهد که بیانگر وجود طمع بسیار شدید در بین کاربران و سرمایه گذاران می باشد . اما باید توجه داشت که قیمت در این محدوده ها بسیار ناپایدار بوده و هر لحظه امکان ریزش شدید قیمت وجود دارد . بنابراین به تمامی کاربران هشدار می دهیم که با احتیاط و قرار دادن حد ضرر (استاپ لاس) وارد بازار شوند .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.