اکنون سه درصد از مجموع بازار بیت کوین در اختیار شرکت ها می باشد

اکنون سه درصد از مجموع بازار بیت کوین در اختیار شرکت ها می باشد

طبق اطلاعات به دست آمده اشتهای روز افزون موسسات و سازمان ها باعث شده تا اکنون بیش از ۴۶۰ هزار بیت کوین (BTC) در اختیار آنان باشد که برابر با ۳ درصد از تمام بیت کوین های موجود است .

داده ها حاکی از آن است که ۲۴ نهاد بزرگ چیزی بیش از ۴۶۰ هزار بیت کوین جمع آوری کرده اند که با قیمت فعلی این ارز ، برابر با ۲۲ میلیارد دلار است . اگر خرید بیت کوین توسط موسسات به همین شکل ادامه یابد ، احتمالا به زودی با کمبود تامین این ارز دیجیتال مواجه خواهیم شد .

بزرگترین دارندگان شناخته شده بیت کوین تا به امروز به ترتیب MtGox با حدود ۱۴۱۶۹۰ بیت کوین (۶٫۶ میلیارد دلار) ، Block.one با حدود ۱۴۰ هزار بیت کوین (۶٫۵ میلیارد دلار) ، Microstrategy با حدود ۷۱ هزار بیت کوین (۳٫۳  میلیارد دلار) و به تازگی تسلا با حدود .۸۵۰۰ واحد بیت کوین به ارزش ۱٫۸ میلیارد دلار می باشند .

تحلیلگران بر این باورند که نگه داری بیت کوین توسط شرکت ها و موسسات به یک اپیدمی همه گیر تبدیل خواهد شد زیرا دلایل زیادی بر جنبه های مثبت این کریپتو وجود دارد .

اول این که بیت کوین (BTC) نیز همانند طلا دارای منابع محدود است و این که هیچ راهی برای تسریع در روند عرضه این کریپتو وجود ندارد .

نهنگ ها و سرمایه داران با خرید مقادیر قابل توجهی از این ارز دیجیتال با ارزش و ذخیره آن در کیف پول های سرد ، میزان عرضه در گردش این کوین را بیش از پیش کاهش می دهند که باعث افزایش ارزش این ارز می شود .

امروزه داشتن بیت کوین برای حسابداران مالی باهوش ، یک مسئله بسیار مهم است زیرا دولت ها نمی توانند نظارتی بر آنان داشته باشند و یا آن را مسدود کنند .

همانطور که می دانید شرکت تسلا به رهبری ایلان ماسک هفته ی گذشته مقدار قابل توجهی بیت کوین را خریداری کرد ، اما نکته تعجب آور این است که خرید بیت کوین توسط این شرکت پس از افزایش ۲۵۰ درصدی این کریپتو در چهار ماه صورت پذیرفت .

اکنون سه درصد از مجموع بازار بیت کوین در اختیار شرکت ها می باشد

افزایش قیمت این هفته ی این کریپتو باعث شد تا سرمایه بازار بیت کوین از ارزش سهام تسلا پیشی بگیرد و در بین تمام دارایی های قابل معامله به مقام نهم برسد .

در گذشته خرید بیت کوین آن هم در حجم بالا ف حرکتی فوق العاده جسورانه تلقی می شد ، اما امروزه این موضوع که یک فرهنگ روتین در بین سرمایه گذاران تبدیل شده است .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.