آپدیت جنسیس بیت کوین SV
برچسب , , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:4 - فوریه - 2020

ایجاد شکاف زنجیره ای به دنبال آپدیت جنسیس بیت کوین SV

آپدیت برنامه ریزی شده ی بیت کوین SV به نام جننسیس در تاریخ ۳ فوریه انجام شد ولی از آنجایی که هنوز بیشتر گره ها این به روز رسانی را دریافت نکرده اند ، باعث به وجود آمدن شکاف زنجیره ای جزئی شد و در واقع الان دو نسخه بیت کوین SV وجود دارد .

طبق گزارشات این بروز رسانی در بلوک شماره ۶۲۰۵۳۸ و در حدود ساعت ۲۰:۳۰ به وقت اروپا انجام شد ، بنابراین بلوک های بعدی طبق قوانین قدیمی نامعتبر گزارش شده و نیاز به هارد فورک پیدا میکنند .

حدود یک چهارم از تمام گره های بلاکچین این ارز ، هنوز در نسخه قدیمی هستند ، به این معنی که این بلاک ها نمی توانند با زنجیره اصلی همگام شوند ، بعلاوه چند ساعت بعد شکاف زنجیره ای رخ داد . زنجیره قدیمی توسط یک بلوک افزایش یافته بود ، به این معنی که برخی از استخراج کنندگان هنوز نتوانسته اند به قوانین جدید ارتقا پیدا کنند .

به نظر نمی رسد که این کار به قصد ایجاد یک زنجیره ی جدید بوده باشد ، اضافه شدن تنها یک بلاک در مدت زمان بیشتر از ۱۰ ساعت ، بدین معنی است که فقط تعداد خیلی کمی از استخراج کنندگان در زنجیره ی قدیمی مانده اند و بروز رسانی را دریافت نکرده اند .

آپدیت جنسیس چیست ؟

این آپدیت برای از بین بردن محدودیت های باقی مانده ی بیت کوین SV ارائه شد ، اندازه بلاک از بعد از این آپدیت نامحدود شده است و همچنین اندازه بلوک اکنون قابل تعیین توسط استخراج کنندگان می باشد .

اگر تمامی ماینرها بر سر یک مقدار خاص جهت اندازه بلاک ها توافق نکنند ، به طوری که اندازه بعضی از بلوک ها از حداکثر اندازه ی مجازی که توسط گروه دیگری از ماینرها تعیین می شود ، بزرگ تر باشد ، نامعتبر تلقی شده و باعث ایجاد مشکلات زیادی در این زمینه می شود .

بسیاری از محدودیت های دیگر نیز با افزایش همراه بوده ، مانند حداکثر سایز یک تراکنش یا تعداد صاحبان یک کیف پول چند منظوره .

زبان دستوری این ارز دیجیتال نیز اکنون دارای یک سری ساختار خاص شده است که قابلیت برسی توسط شرکت کنندگان را دارد ، این آپدیت همچنین OP_RETURN که یک دستورالعمل برای ذخیره داده های سفارشی در بلاکچین است را بازیابی کرده است .

هرچند که این تغیرات در ظاهر جزئی به نظر می رسند ولی هرگونه تغیر در قوانینی که شامل جمع می شود ، حتما باید از طریق هارد فورک انجام شود .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.