ایران بیش از ۱۰۰۰ مجوز استخراج بیت کوین صادر کرد

وزارت صنعت ، معدن و تجارت بیش از ۱۰۰۰ عدد مجوز استخراج ارزهای دیجیتالی را در سر تا سر کشور صادر کرد .

در اطلاعیه ای که چند روز پیش رسانه ی مرجع شبکه بانکی کشور (IBENA) منتشر شد ، امیر حسین سعیدی نائینی عضو کمیسیون بلاکچین سازمان نظام صنفی و رایانه ای از صدور بیش از ۱۰۰۰ مجوز استخراج رمزارز خبر داد .

وی توضیح داد که قبل از اقدام برای استخراج رمز ارز در ایران ، ابتدا باید به وزارت مربوطه مراجعه و درخواست مجوز شود ، او اذعان داشت که تا کنون چندین فارم بزرگ در شهرهای کشور شروع به کار کرده و اگر تمام این مراکز استخراج دارای مجوز با نهایت ظرفیت به استخراج ارز دیجیتال بپردازند ، چیزی در حدود ۸٫۵ میلیارد دلار ارزآوری به همراه خواهند داشت .

قوانین استخراج رمز ارزها در ایران

تحریم های بانکی ایالات متحده و اتحادیه اروپا به شدت به سیستم بانکی ایران ضربه زده و ارتباط آن را با خارج مختل کرده است . سعیدی اظهار داشت که در صورت ورود معادل دلاری حاصل از فروش ارزهای  استخراج شده به کشور ، میتواند به اقتصاد کمک کند .

وی تاکید کرد : اصلاح وضعیت نرخ برق و شرایط همکاری و تعامل نیروگاه‌های گازی با ماینرها در کنار پذیرش رمز ارز در بخش تجارت و معاملات صرافی‌ها حتی به صورت محدود و نظارت حاکمیت می‌تواند باعث توسعه این صنعت و درآمدهای آن شود که زمینه ساز رشد اقتصاد مبتنی بر فناوری اطلاعات خواهد بود.

ایران یکی از کمترین نرخ های انرژی در جهان را با ۰٫۰۰۷ دلار به ازای هر کیلو وات ساعت داراست ، هر چند که قانون گذاران تعرفه ی مخصوصی برای استخراج رمزارز ها تعیین کرده اند ولی با این وجود با قیمت کنونی بیت کوین ، باز هم این کار به صرفه و سودآور است .

هجوم استخراج کنندگان در ایران ، باعث شده تا دولت بهای برق مصرفی مربوط به استخراج را همان بهای برق صادراتی یعنی ۰٫۰۷ دلار برای هر کیلووات ساعت تعیین کند .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.