بازدهی بیت کوین در بازه های ۴ ساله ، بیشتر از طلا ، بورس و سایر بازارهای مالی

طبق اطلاعات آماری اگر یک سرمایه دار ، قصد سرمایه گذاری ۴ ساله در یکی از بازارهای بیت کوین ، طلا ، املاک و مستغلات و غیره را داشته باشد ، بیت کوین بهترین سود دهی را خواهد داشت .

نیک زابو ، یک معامله گر کهنه کار ، با اشاره به موفقیت بیت کوین به عنوان ابزاری برای سرمایه گذاری در در مصاحبه ای ، خاطرنشان کرد : بیت کوین تاکنون در مقایسه با بسیاری از دارایی های دیگر که عموماً سودآور تلقی می شوند ، بی نظیر است .

زابو : نگه دارندگان بیت کوین تمایل به سود دهی در بازه‌ی کوتاه دارند

زابو به یک نمودار در سایت Woobull اشاره کرد که بیت کوین را در برابر بازار سهام ایالات متحده ، املاک ، طلا ، اوراق قرضه و ارزهای نوظهور از سال ۲۰۱۲ قرار داده است .

وی با استفاده از شاخص Sharpe در نمودار فوق که میزان بازدهی را بر اساس کمترین ریسک ممکن نشان میدهد به برسی این موضوع پرداخت و خاطر نشان کرد که مالک شرکت Woobull در هر دوره چهار ساله یعنی در فواصل هالوینگ های بیت کوین ، به این ارز در قیاس با تمامی سهام های دیگر ، بهترین نمره را داده است .

نتیجه ی تمام برسی ها پیشتازی بیت کوین بر سایر سرمایه گذاری ها را نشان می دهد ، در دهه ی گذشته فقط در برخی بازه های کوتاه مدت شاهد رقابت بیت کوین با سایر سهام ها هستیم ولی در بازه ی طولانی مدت هیچ رقابتی نبوده و بیت کوین حاکم مطلق می باشد .

برای زابو بازده ی چشمگیر بدون ریسک بیت کوین مطابق با ماهیت این ارز دیجیتالی که غیر متمرکز و خارج از دستکاری توسط دولت ها است ، می باشد .

او همچنین افزود :

افرادی که در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند ، با تحلیل نمودار بلند مدت ، این ارز را قضاوت و به آن ورود پیدا می کنند تا موفق می شوند ، اگر یک اقتصاد دان و یا تحلیلگر بازار سرمایه در این رابطه تحقیق نکرده باشد قطعا نظر منفی راجب بیت کوین دارد .

پیشی گرفتن بیت کوین

همانطور که در گزارشات قبلی ایران بیت خواندید ، سود آوری بیت کوین از زمان تاسیس تاکنون باعث شده که این ارز به بهترین سرمایه گذاری در ۱۰ سال اخیر تبدیل شود .

بیت کوین برای اثبات سودآور بودن ، به اولین دارندگان خود ( Hodlers ) تا کنون بیشتر از ۹٫۰۰۰٫۰۰۰ % سود داده است .

زابو افزود :

معادل دلاری سهام های سرمایه گذاری نظیر بیت کوین ، طلا و غیره ، به عوامل زیادی همچون نرخ بازدهی ، پشتوانه ی مالی ، مسائل دارایی ، میزان عرضه و تقاضا ، میزان خرید و فروش و عوامل زیاد دیگری بستگی دارد و این موضوع که بیت کوین با وجود تمامی این موارد موثر توانسته خود را در دهه ی اخیر جزو سودآور ترین سرمایه گذاری ها قرار دهد واقعا تاثیر گذار است .

در هالوینگ بعدی بیت کوین در می ۲۰۲۰ ، انتظار می رود نرخ تورم این ارز دیجیتال به کمتر از ۱٫۸ % برسد ، یعنی کمتر از طلا و تورم اقتصاد ایالات متحده و این امر باعث افزایش بازده ی کنترل شده ی بیت کوین می شود .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.