بازگشت بیت کوین به محدوده 9200 دلار (11 بهمن)

بازگشت بیت کوین به محدوده ۹۲۰۰ دلار (۱۱ بهمن)

بیت کوین بعد از افزایش قیمت تا محدوده ۹۵۰۰ دلار در اوایل وقت امروز ، با اصلاحی ۱ درصدی به محدوده ۹۲۰۰ دلار برگشت .

حرکت این ارز به محدوده ۹۵۳۰ دلار باعث شکل گیری یک سقف قیمتی تازه در بازه ی سه ماهه ی بیت کوین شد .

بازگشت بیت کوین به محدوده 9200 دلار (11 بهمن)

در همین حال بنیانگذار و سرمایه دار شرکت جهانی ماکرو ، امروز اعلام کرد که بانک مرکزی فدرال ایالات متحده در حال کاهش نرخ بهره بانکی می باشد و پیش بینی می شود که این اتفاق تاثیر مثبتی بر بازار بگذارد .

بازگشت بیت کوین به محدوده 9200 دلار (11 بهمن)

عوامل فاندامتال (بنیادی) نیز در این روند مثبت بیت کوین تاثیر گذار بوده اند مانند : شکسته شدن رکورد هش ریت شبکه بیت کوین ، رکورد شکنی  Realized Capبیت کوین فراتر از ۱۰۰ میلیارد دلار ( مطابق عکس زیر ) .

بازگشت بیت کوین به محدوده 9200 دلار (11 بهمن)

Realized Cap یک نمودار جایگزین مربوط به سرمایه بازار بیت کوین است که از حاصلضرب قیمت آخرین بیت کوین ترید شده در سایز هر معامله (ترید) به دست می آید . همانطور که مشاهده می کنید این نمودار هم اکنون از محدوده ۱۰۳٫۴۵۹٫۴۵۰٫۳۲۳٫۳۶۱ عبور کرده است .

شایان ذکر است که نمودار Realized Cap برای اولین بار در آگوست سال گذشته توانست از محدوده ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کند ولی هیچ وقت به محدوده ای که الان قرار دارد نرسیده بود .

بیت کوین همچنان در کانال صعودی

همانطور که در مقالات قبلی ایران بیت مطالعه کردید ، چندی پیش بیت کوین از خط روند نزولی ۷ ماهه خود به سمت بالا خارج شد که بیانگر یک تغیر اساسی در بازار و خروج بیت کوین از کانال نزولی و ورود آن به کانال صعودی بود .

طبق تحلیل ما در آن زمان (خروج بیت کوین از روند نزولی) اولین مقاومت محدوده ی ۸۰۰۰ دلار و در صورت شکستن آن ، محدوده ی ۹۱۰۰ تا ۹۵۰۰ دلار بود که در این محدوده شاخص ترس و طمع بیت کوین باید به سمت وضعیت نرمال میل می کرد .

طبق عکس زیر در حال حاظر شاخص حرص و طمع بیت کوین در حال حاظر در محدوده ی ۵۵ یا ” حریص ” قرار دارد .

بازگشت بیت کوین به محدوده 9200 دلار (11 بهمن)

احتمال می رود که یک سری از سرمایه گذاران به دلیل ریسک هایی که در این محدوده وجود دارد اقدام به فروش کرده  و به انتظار بنشینند ، اما از طرف دیگر با توجه به عوامل فاندامنتالی دخیل در بازار انتظار می رود که حداقل تا دو روز آینده همچنان شاهد روند صعودی باشیم .

حجم کلی بازار سرمایه ارزهای دیجیتال در حال حاظر با مالکیت ۶۶٫۳ درصدی بیت کوین ، در محدوده ۲۵۴ میلیارد دلار قرار دارد .

در بین آلت کوین های مطرح بازار نیز ، بیت کوین SV (BSV) با ۱۰ درصد ، اتریوم کلاسیک (ETC) با ۱۰٫۳ درصد و دش (DASH) با ۷٫۴% درصد ، بیشترین ریزش را داشتند .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.