با کم شدن نوسانات بیت کوین (BTC) ، معامله گران به سمت آلت کوین ها می روند

با کم شدن نوسانات بیت کوین (BTC) ، معامله گران به سمت آلت کوین ها می روند

تحکیم جایگاه بیت کوین در محدوده ۴۰ هزار دلار و بسته محرک اقتصادی ۳ تریلیون دلاری دولت آمریکا و همچنین تقویت اعتماد به نفس در بین سرمایه گذاران منجر به افزایش قیمت آلت کوین ها شد .

همانطور که پیش بینی می شد روند صعودی هفته گذشته ، به این هفته هم رسیده است . اگر سری به سایت CoinMarketCap بزنید ، خواهید دریافت که ۱۰۰ ارز برتر دنیای ارزهای دیجیتال ، همگی با درصد سود های دو رقمی همراه شده اند .

ورود بیت کوین به فاز تحکیم موقعیت در محدوده موجود ، و احتمال ارائه سومین دور کمک معیشتی به شهروندان آمریکایی ، دو دلیل احتمالی برای روند صعودی امروز آلت کوین ها بودند .

با کم شدن نوسانات بیت کوین (BTC) ، معامله گران به سمت آلت کوین ها می روند

در حالی که نگرانی هایی در مورد سرازیر شدن گسترده بیت کوین توسط نهنگ ها به صرافی های کره جنوبی وجود دارد ، عوامل بنیادی مانند تمایل استخراج گران و کاهش عرضه باعث می شود سرمایه گذاران نسبت به آینده بیت کوین ، خوش بین باشند .

تعداد زیادی از متخصصان بر این باورند که افزایش موشک وار اخیر بیت کوین (BTC) ، به دلیل خروج سرمایه ها از طلا و ورود آنان به این ارز رمزپایه بوده است .

تحکیم بیت کوین در قلمرو جدید

به دنبال شکل گیری جدید ترین سقف قیمتی (ATH) بیت کوین در قیمت ۴۱۹۴۰ دلار در ۸ ژانویه ، به نظر می رسد که این ارز دیجیتال وارد فاز تحکیم خود در این رنج قیمتی شده است ، زیرا پس این که سطح ۴۰ هزار دلار به عنوان یک سطح حمایتی تثبیت شد ، کاربران سعی در افزایش قیمت این کریپتو داشتند .

با کم شدن نوسانات بیت کوین (BTC) ، معامله گران به سمت آلت کوین ها می روند

در زمان نگارش این مقاله ، بیت کوین با ۱٫۵۳ درصد افزایش در ۲۴ ساعت گذشته ، در محدوده ۴۰۶۹۰ دلار معامله می شود و همچنین حجم معاملات نسبت به روز گذشته ، ۲۶ درصد کمتر شده است (به دلیل مهاجرت کاربران به سمت آلت کوین ها) .

پیش بینی سطوح بعدی قیمت در حال حاضر کار بسیار مشکلی است ، زیرا هیچ پیشینه ای از حضور بیت کوین در این محدوده ها در دست نیست که بخواهیم با توجه به آن مقاومت های بعدی را پیش بینی کنیم .

به نظر می رسد بیت کوین در حال ورود به مرحله ای است که روزانه ۱۰۰۰ دلار نوسان برای این ارز دیجیتال ، طبیعی به نظر می رسد . نقدینگی بازار نسبت به اندازه بزرگترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین ، در حال کوچک و کوچک تر شدن است و با توجه به این که ظرفیت بازار نسبت به جریان معاملات کاهش می یابد ، انتظار داریم نوسانات قیمت ها سرعت بیشتری به خود بگیرد .

فصل جدید آلت کوین ها

همانطور که در روند های صعودی پیشین بیت کوین دیدیم ، همیشه افزایش قیمت این کریپتو ، یک دوره تحکیم موقعیت را بر عهده دارد . در این دوره تحکیم قیمت ، کاربران توجه خود را به سمت آلت کوین ها منعطف کرده و باعث رشد آن ها می شوند . پس به طور کلی می توان گفت اول بیت کوین صعود کرده ، و سپس بعد از تثبیت بیت کوین ، آلت کوین ها صعودی می شوند .

در واقع در طی دو هفته گذشته ، ما شاهد شکل گیری الگوی کلاسیک توزیع ثروت بوده ایم ، به این صورت که بعد از افزایش قیمت بیت کوین و کم شدن شیب صعودی این ارز دیجیتال ، بازار آلت کوین ها برای سرمایه گذاران و معامله گران که به دنبال بازدهی بالا هستند ، جذاب می شود . انتظار داریم که در طی هفته های آتی سلطه بیت کوین کمرنگ تر و بازار آلت کوین ها رونق بگیرد ، مگر این که اتفاق غیر منتظره ای رخ دهد که البته در این بازار از این دست اتفاق ها کم نداریم .

با کم شدن نوسانات بیت کوین (BTC) ، معامله گران به سمت آلت کوین ها می روند

قیمت اتریوم (ETH) با افزایشی ۴٫۲ درصدی به ۱۲۶۷ دلار رسیده و به دنبال آن بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین SV (BSV) به ترتیب با ۲۳٫۶ درصد و ۶۱ درصد رشد جزوه بهترین آلت کوین ها بوده اند .

در حال حاضر حجم کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال ۱٫۱ تریلیون دلار و سهم بیت کوین از این بازار (دامیننس) ۶۹ درصد می باشد .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.