نظر: 0 0 تاریخ نوشته:11 - ژانویه - 2020

برای اولین بار بعد از سال ۲۰۱۳ ایالات متحده رتبه ی اول حجم تراکنش های بیت کوین را از دست داد

برای نخستین بار از سال ۲۰۱۳ ایالات متحده مقام اول حجم تراکنش های بیت کوین با توجه به بهای دلاری آن را از دست داد و سنگاپور این مقام را در سال ۲۰۱۹ از آن خود کرد .

به گذارش خبرگزاری ایران بیت به نقل از سایت رسمی کریستال بلاکچین ، از ۵ دسامبر ۲۰۱۹ کاربران جهانی بیت کوین ، تراکنش هایی به مبلغ ۸٫۵۸ میلیارد دلار را در سنگاپور انجام دادند .

ایالات متحده از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ در صدر جدول قرارا داشت اما با دریافت تراکنش های بیت کوین به مبلغ ۷٫۴۶ میلیارد دلار بر اساس داده های کریستال بلاکچین در رتبه دوم قرار گرفت .

سال گذشته سنگاپور حجم زیادی پول را از طریق بیت کوین جا به جا نکرد در مقابل کشور ایسلند و سایت BitMEX بیشترین مقدار بیت کوین در سال ۲۰۱۹ را به ارزش ۱۰٫۰۷ میلیارد دلار جا به جا کرده و رتبه دوم لیست حجم کل معاملات را به خود اختصاص داد .

ایالات متحده در رتبه سوم لیست حجم مبادلات بیت کوین قرار گرفت که با توجه به رتبه ایالات متحده در ۵ سال گذشته که همواره در جایگاه نخست بوده کمی نا امید کننده است .

بسیاری از صرافی های برتر در زمینه ارزهای دیجیتال ، دفاتر خود را به دلیل مقررات بسیار سخت گیرانه ای که وجود داشت به خارج از ایالات متحده و اتحادیه اروپا منتقل کردند .

هنوز چندین صرافی بزرگ  از جمله کوین بیس ، کرک و جمنی موقعیت خود را در ایالت متحده حفظ کرده اند و با قوانین سخت گیرانه ی آن ها خود را سازگار کرده اند .

در اوایل ماه جاری صرافی بیباکس که در سنگاپور مستقر است اعلام کرد قصد دارد ارز دیجیتال XRP  را از پلتفرم معاملاتی خود خارج کند .

اشتراک گذاری این پست