برسی تکنیکال پنج ارز برتر هفته

برسی تکنیکال پنج ارز برتر هفته

بعد از اینکه دیروز شاهد اصلاح نسبتا شدید بازار ارزهای دیجیتال بودیم ، امروز روز آرامی برای کریپتوکارنسی ها پیش بینی می شود و انتظار داریم که بازار نوسانات کمتری نسبت به روزهای گذشته داشته باشد .

روز گذشته قیمت بزرگترین ارز دیجیتال جهان یعنی بیت کوین در کمتر از یک ساعت ، چیزی در حدود ۳۴۰۰ دلار کاهش یافت و با کاربران یادآور شد که اصلاحات شدید در روندهای صعودی را دسته کم نگیرند . داده های وبسایت Glassnode  نشان می دهد که این ریزش شدید منجر به خروج بیش از ۱۹۰ میلیون دلار در یک ساعت در صرافی بایننس شد که با توجه به بازه زمانی مورد بحث ، در نوع خود یک رکورد محسوب می شود .

در یک روند صعودی قوی ، معمولا اصلاحات شدید اما کوتاه مدت است ، زیرا سرمایه گذارانی که از روند نزولی جا مانده اند ، بعد از این اصلاحات بلافاصله وارد شده و اجازه افت بیشتر قیمت را نمی دهند .

پس از رشد موشک وار اخیر بیت کوین ، مجددا شاهد پیش بینی های بعضا دور از انتظار از سر تا سر جهان هستیم . از مدیر عامل بایننس آمریکا گرفته که پیش بینی بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری تا پایان سال را دارد تا رائول پل سرمایه گذار بزرگ که پیش بینی بیت کوین یک میلیون دلاری را دارد .

برسی تکنیکال پنج ارز برتر هفته

عده ای بر این باورند که صعود اخیر قیمت بیت کوین تحت تاثیر ورود شرکت ها و موسسات بزرگ برای خرید این ارز دیجیتال و به طبع آن تزریق پول های سنگین به این بازار بوده است .

این طور که پیداست تریدرهایی که از صعود اخیر بیت کوین جا مانده اند ، با خرید آلت کوین ها در چند روز اخیر سعی در جبران قسمتی از ضرر خود را داشته اند که به دنبال این موضوع دامیننس بیت کوین که در طی این صعود به بالای ۷۰ درصد رسیده بود را به زیر ۶۹ درصد کشانده اند .

حال به نظر شما موج صعودی بیت کوین و آلت کوین ها ادامه خواهد داشت یا به پایان کار خود رسیده اند و زمان اصلاح قیمت ها است ؟ ایران بیت در این مقاله به بررسی ۵ ارز برتر بازار پرداخته است ، با ما همراه باشید .

بیت کوین (BTC)

آخرین روند صعودی بیت کوین شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نمودار روزانه را وارد محدوده اشباع خرید کرده است که این امر معمولا منجر به یک اصلاح قیمتی می شود ، یعنی همان چیزی که دیروز شاهد آن بودیم .

برسی تکنیکال پنج ارز برتر هفته

بیت کوین دیروز تا محدوده ۲۷۷۰۰ دلار سقوط کرد ، یعنی پایین تر سطح اصلاحی ۳۸٫۲% فیبوناچی که در ۲۸۳۰۰ دلار واقع بود . اما این سقوط شدید توسط کاربرانی که منتظر سقوط بیت کوین برای ورود به بازار بودند حمایت شد و باعث برگشت قیمت از آن محدوده شد .

اگر قیمت بتواند خود را بالاتر میانگین متحرک ۲۰ روزه (MA) یعنی محدوده ۲۶۷۰۰ دلار به صورت کامل تثبیت کند ، میتوان نسبت به ادامه روند صعودی امیدوار بود .

همانطور که در چارت بالا مشاهده می کنید ، نوسان این ارز دیجیتال برای روزهای آتی بین ۲۷ تا ۳۴ هزار دلار طبیعی خواهد بود و تا زمانی که جهت کلی روند مشخص نشود ، نوسان در این بازه ادامه خواهد داشت .

اما اگر بیت کوین به زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه (MA) یعنی محدوده ۲۶۷۰۰ دلار سقوط کند ، نشان دهنده ی خروج سرمایه ها از بازار خواهد بود که نقطه ی حمایتی بعدی میانگین متحرک ۵۰ روزه (MA) یعنی محدوده ۲۱۵۰۰ دلار خواهد بود .

اتریوم (ETH)

از دیجیتال اتریوم در تاریخ ۳ ژانویه به راحتی توانست از مقاومت کلیدی محدوده ۸۰۰ تا ۸۴۰ دلار عبور کند که این روند قوی صعودی منجر به رسیدن ارزش این کریپتو به ۱۱۶۲ دلار شد .

برسی تکنیکال پنج ارز برتر هفته

اگر خریداران بتوانند قیمت این ارز را در بالای محدوده ۱۰۰۰ دلار تثبیت کنند ، احتمال افزایش تا سطح مقاومتی ۱۲۶۰ دلار و در صورت عبور از آن تا بالاترین قیمت خود یعنی ۱۴۲۰ دلار وجود خواهد داشت .

با این حال سایه های بزرگ بالا و پایین کندل های اخیر نمودار این ارز حکایت از طلب سود در ارقام بالاتر و فشار خرید در قیمت های پایین تر دارد .  البته انتظار داریم تا چند روز آینده بازار در طی آرامش نسبی به سر ببرد تا تکلیف مشخص شود .

اگر قیمت بتواند درطی روزهای آتی خود را بالاتر از ۸۴۰ دلار تثبیت کند ، میتوان نسبت به ادامه روند صعودی و ورود مجدد سرمایه به بازار خوش بین بود . اما اگر سطح حمایتی ۷۳۰ دلار که معادل میانگین متحرک ۲۰ روزه (MA) می باشد شکست بخورد ، شاهد ریزش شدید قیمت خواهیم بود .

ریپل (XRP)

این ارز دیجیتال در حال تثبیت در یک روند نزولی بخاطر عوامل فاندامنتال می باشد .

برسی تکنیکال پنج ارز برتر هفته

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) که معادل ۰٫۳۲۲ دلار می باشد و شاخص (RSI) که در منطقه اشباع خرید وجود دارد ، همگی حاکی از عدم وجود مقاومتی قوی بر سر مسیر نزولی نمودار این ارز هستند .

اگر XRP  همچنان روند نزولی را در پیش بگیرد و منطقه حمایتی ۰٫۱۶۹ دلار نتواند حمایت لازم از قیمت را به عمل آورد ، شاهد ریزش قیمت تا محدوده ۰٫۱۰ دلار خواهیم بود .

اما اگر این ارز خلاف آنچه بالا گفتیم را در پیش بگیرد ، و از مقاومت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) عبور کند ، میتوانیم شاهد افزایش قیمت تا سطوح بالاتر باشیم .

لایت کوین (LTC)

لایت کوین در یک حرکت جهشی توانست از سطح مقاومتی ۱۲۴ دلار عبور کرده و روند صعودی را در پیش بگیرد . سپس در همین کانال صعودی به حرکت خود ادامه داد و به اولین هدف خود یعنی ۱۶۰ دلار رسید ، سپس این سطح را نیز با موفقیت پشت سر گذاشت و تا ۱۷۳ دلار پیش روی کرد .

برسی تکنیکال پنج ارز برتر هفته

لایت کوین نیز از ریزش دیروز بازار بی نصیب نمانده و تا محدوده ۱۴۰ دلار افت کرد ، اما با فشار بسیار زیاد خریداران مواجه شد و از همین سطح برگشت خورد که به نوعی نشان دهنده ی وجود احساسات مثبت در بازار است . صعودی شدن میانگین های متحرک (MA) و شاخص (RSI) نشان از علاقه ی خریداران به افزایش قیمت و ورود به بازار دارد .

انتظار می رود این کریپتو نیز مانند بقیه ارزها در طی چند روز آتی ، روند کم نوسانی داشته باشد تا تکلیف کلی بازار مشخص شود .

به طور کلی اگر قیمت بتواند سطح مقاومتی ۱۷۳ دلار را شکست دهد ، انتظار افزایش قیمت تا محدوده ۱۸۴ دلار را خواهیم داشت . باید توجه داشت تا زمانی که قیمت بالاتر از محدوده میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) باشد انتظار روند صعودی را خواهیم داشت .

پولکادات (DOT)

پولکادات جزو ارزهایی می باشد که قبل از شروع این روند صعودی همگانی آلت کوین ها نیز در روند صعودی قرار داشت ، یعنی زمانی که مقاومت محدوده ۹٫۶ دلار را در تاریخ ۳ ژانویه شکست و تا محدوده ۱۰٫۵ دلار نیز پیش رفت .

برسی تکنیکال پنج ارز برتر هفته

اگر حمایت موجود در محدوده ۸٫۴ دلار که برابر با سطح ۳۸٫۲% فیبوناچی می باشد ، بتواند حمایت مورد نیاز از قیمت را به عمل آورد ، نشان دهنده ی فشار خریداران و قدرت بازار است و به طبع روند صعودی جدیدی با قدرت بیشتر شکل می گیرد و اگر این روند جدید بتواند قیمت را به بالای محدوده ۹٫۵ دلار برساند ، محدوده ۱۰٫۵ دلار مقاومت بعدی خواهد بود .

اما اگر محدوده ۸٫۴ دلار در حمایت از قیمت شکست بخورد ، ارزش این ارز دیجیتال می تواند تا اصلاح ۵۰% فیبوناچی در محدوده ۷٫۸ دلار کاهش یابد .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.