بلاکچین پر طرفدارترین فرصت شغلی در سال ۲۰۲۰ خواهد بود

طبق مطالعات جدیدی که توسط واحد آموزشی شبکه اجتماعی LinkedIn انجام شده است بلاک چین بیشترین فرصت شغلی را در سال ۲۰۲۰ ایجاد خواهد کرد .

بلاک چین در حال پیشی گرفتن از رایانش ابری و هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۰

در سال ۲۰۱۹ مشاغل تخصصی اصلی شامل ، رایانش ابری ، هوش مصنوعی ، طراحی تجربی کاربردی ، در حال تبدیل شدن به مشاغل تخصصی برتر دنیا در سال ۲۰۲۰ هستند .

در لیستی که توسط واحد آموزش لینکدین در سال ۲۰۱۹ منتشر شد هیچ شغلی در حوضه تکنولوژی بلاک چین حضور نداشت .

در مقاله شرکت های برتر چه شغل هایی را نیاز دارند و چگونه آن ها را یاد بگیریم که در سال ۲۰۱۹ توسط همین شرکت منتشر شد ، رایانش ابری به عنوان پر تقاضا ترین شغل سال انتخاب شد و مشاغل بعدی به ترتیب هوش مصنوعی ،استدلال تحلیلی ،مدیریت اجتماعی و طراحی تجربه کاربردی بود .

روش شناسی : تقاضا در مقابل عرضه

همانطور که در بالا گفته شد تقاضا در این مطالعه اخیر با تجزیه و تحلیل شغل هایی که تقاضای زیاد در برابر عرضه آنها داشت تعریف شده است . به طور کلی با شناسایی شغل های موجود در وبسایت  LinkedIn افرادی را که در برترین شغل ها بودند  اندازه گیری شده اند .

این مقاله تنها شهرهایی را که صد هزار عضو در  LinkedIn داشته است مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است .  

بر خلاف مشاغل غیر تخصصی ، مشاغل تخصصی به توانایی یک کارمند در انجام یک کار خاص که شامل دانش تخصصی و توانایی فنی از جمله توسعه نرم افزار ، حسابداری ، مالیاتی است اشاره دارد .

در همین حال مشاغل غیر تخصصی بیشتر به نحوه انجام این کار ها که در بالا گفته شد اشاره دارد مثلا چگونگی کارکنان ، حل مشکلات آنها و مشاوره دادن در تصمیم گیری آنها .

لینکدین : چشم انداز بلاک چین بسیار گسترده است

لینکدین در مقاله اش طرح کلی از امکانات بسیار گسترده فناوری بلاک چین را در رابطه با فراهم آوردن روشی موثر از بعد هزینه ،زمان، امنیت و غیرمتمرکز بودن به منظور پیگیری تمامی انواع تراکنش ها خبر داد. او تاکید کرده است که بسیاری از شرکت های مطرح جهانی مانند آی بی ام، جی پی مورگان ،آمازون و همچنین مایکروسافت که موسس لینکدین است فعالانه در این تکنولوژی فعالیت دارند. لینکدین در این مقاله به کارفرمایان توصیه می کند  برای آشنایی بیشتر و استفاده از فناوری بلاک چین اقدام کنند.

بلاک چینی زمانی به صورت سایه ای در کنار دنیای ارزهای دیجیتال پدیدار شد تا به عنوان حلال مشکلات معاملات باشد .این به معنی این است که اگرشما به امور خدمات مالی اشتغال دارید  آگاهی و دانش  شما از بلاک چین باید در سطحی باشد که نیاز به استخدام نیروهای جدید که دارای سابقه و تخصص در بکارگیری فناوری بلاک چین باشد نداشته باشید.

بنابراین کارفرمایان بایستی با نحوه عملکرد بلاکچین آشنا شوند و مزایای آن را درک کنند و دریابند که چگونه شایسته ترین  نیروهایی را که می‌توانند به کمپانی آنها کمک کنند تا این تکنولوژی نوظهور را به کار گرفته و نقش موثری را ایفا کند را استخدام کنند.

لینکدین قبلاً بر اهمیت دفتر کل های توزیع شده مانند فناوری بلاک چینتصریح  کرده است .در اوایل سال ۲۰۱۹  لینکدین در گزارش آسیاواقیانوسیه خود تخصص در حوزه بلاک چین را در کنار سایر شرایط عمومی استخدام شوندگان  به عنوان پرتقاضاترین مهارت در سالهای پیش رو نام برده است.

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.