بلاک (Block) چیست ؟

بلاک (Block) چیست ؟

بلاک ها پرونده هایی هستند که اطلاعات مربوط به شبکه بیت کوین به صورت دائم در آن ها ذخیره می شوند . در واقع یک بلاک محل ذخیره تراکنش های بیت کوین می باشد بنابراین یک بلاک همانند یک ورق از یک دفتر یا کتاب می باشد . هر زمان که یک بلاک تکمیل شود ، جای خود را به بلاک بعدی در بلاکچین می دهد . پس نتیجه می گیریم که یک بلاک ، محل ذخیره دائمی تراکنش ها و سایر اطلاعات بلاکچین است که پس از نوشتن قابلیت حذف شدن ندارد .

یک بلاک چگونه کار می کند ؟

ما در این مقاله برای توضیح بهتر مفاهیم ، از ارز دیجیتال بیت کوین استفاده می کنیم .

شبکه بیت کوین در هر لحظه شاهد انجام تراکنش های بسیار زیادی است . ثبت تاریخچه ی این تراکنش ها به کاربران کمک می کند تا در صورت نیاز بتوانند بفهمند که تراکنش ها از چه مبدا ای بوده و به چه مقصدی میرفتند . تراکنش های انجام شده در بلاک هایی ذخیره می شوند که پایه و اساس آن ها شبکه بلاکچین است .

یک بلاک بیانگر زمان حال است و اطلاعاتی را نیز در رابطه با بلوک قبلی و بعدی خود نیز دارد . هر بار که فضای ذخیره سازی یک بلاک تکمیل می شود ، جای خود را به بلاک بعدی داده و این روند همینطور ادامه یافته و تشکیل زنجیره ی بلاکچین را می دهد .

بدین ترتیب کل سیستم در یک چرخه کار می کند و اطلاعات به طور مستمر پردازش و ذخیره می شوند . همچنین این سیستم باعث می شود تا امکان دستکاری و یا حذف اطلاعات میسر نباشد .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.