نظر: 0 0 تاریخ نوشته:12 - ژانویه - 2020

بیت کوین در آستانه خروج از روند نزولی ۷ ماهه

قیمت بیت کوین (BTC) از کانال خود در نمودار ۲ ماهه خارج شده و در طی چند روز اخیر به ۸،۴۰۰ دلار رسید. با این حال ، قیمت نمی تواند از روند نزولی خارج شود و در محدوده جدیدی گیر کرده است.

آیا بیت کوین در حال حاضر در بازار صعودی قرار گرفته یا انتظار ادامه روند نزولی دارد؟

 

قیمت بیت کوین در زیر سطح مقاومت و خط روند

نمودار بیت کوین پیشرفت قابل توجهی را در شکست سطح ۷،۶۰۰ دلار نشان می دهد . پس از این شکست فوق العاده ، قیمت شروع به صعود به سمت منطقه مقاومت در محدوده ۸۰۰۰ دلار کرد . این خط روند نزولی (خط مورب آبی) است که در حال حاضر قیمت در حال تست این محدوده می باشد .

در حال حاظر قیمت در یک محدوده حیاتی قرار دارد ، زیرا اگر محدوده ۸٫۴۰۰ دلار را بشکند به معنای خروج از روند نزولی ۷ ماهه ی است و باعث صعود یکباره ی قیمت می شود ولی از طرف دیگر ، از دست دادن مقاومت ۷٫۶۰۰ نیز باعث ریزش شدید قیمت تا محدوده ۶٫۴۰۰ دلار یا حتی ۵٫۸۰۰ دلار خواهد شد .

عکس چهارم

همانطور که در نمودار ۴ ساعته مشاهده می شود ، قیمت دیروز مجددا محدوده ۷٫۶۶۰ دلار را به عنوان یک محدوده حمایت تست کرد ، بعد از این تست ، قیمت به سمت مقاومت ۸٫۴۰۰ دلار خیز برداشت و تا محدوده ۸٫۲۰۰ دلار نیز پیش رفت ولی موفق ایجاد محدوده جدید و پیشروی نشد .

حجم کلی بازار نشان از آماده شدن قیمت جهت خروج از روند نزولی خود دارد

همانطور که در نمودار حجم کلی بازار مشاهده می کنید ، طی هفته گذشته ، مقاومت ۱۹۵ میلیارد دلاری شکسته شد ، این شکست منجر به حرکت قیمت به سمت مقاومت ۲۱۱ میلیارد دلار که یک مقاومت کلیدی حساب می شود شده است .

میتوان گفت که روند نزولی هنوز به طور کامل شکسته نشده است زیرا خط روند حجم کلی بازار همچنان در زیر خط روند قرار دارد ، با این حال شکست محدوده مقاومت ۲۱۱ میلیارد دلار به این معنی خواهد بود که بازار آماده است تا با قدرت به سمت مقاومت های بعدی ۲۴۸ و ۲۶۸ میلیارد دلار حرکت کند .

برسی اجمالی وضعیت آلت کوین ها

وضعیت آلت کوین ها در هفته های اخیر چگونه بوده است ؟ آلت کوین ها به شکل مطلوبی در Pair های USDT  در حال معامله شدن هستند .

اگر شما بخواهید که در ترید با الت کوین ها موفق باشید ، باید به جز توجه به نمودار آلت کوین مربوطه ، به نمودار بیت کوین نیز توجه داشته باشید ، زیر در اکثر مواقع الت کوین ها نیز مطابق رفتار بیت کوین عمل می کنند و توجه به این موضوع می تواند دید وسیعی ازوضعیت بازار به شما بدهد .

همانطور که در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد ، اتریوم از خط روند نزولی خود در حال خارج شدن به سمت بالا است .

طبق نمودار بالا ، اتریوم از سطح مقاومت ۱۳۳ دلار خارج شد و به سمت محدوده ۱۴۵ دلار حرکت کرد و این سطح قیمتی را مجددا تست کرد ، همین امر باعث شد تا خریداران در محدوده ۱۳۵ دلار منتظر خرید شوند و این محدوده به یک مقاومت تبدیل شود .

قیمت اتریوم در حال حاظر در زیر خط روند نزولی قرار دارد ، در صورتی که بتواند این خط روند را به سمت بالا شکست دهد ، محدوده های ۱۶۷ دلار و بعد از آن ۱۹۰ دلار نیز محتمل می باشند .

یک محدوده حمایت و مقاومت مشابه در نمودار XRP

نمودار ریپل (XRP) نیز همانند برادران بزرگ خود بیت کوین و اتریوم می باشد ، حرکت به سمت بالا و تست مجدد مقاومت باعث شکسته شدن آن شد ، اگر قیمت بتواند بالاتر از این مقاومت تثبیت شود ، میتوان انتظار صعود به سمت قیمت های بالاتر را نیز داشت .

روند حرکتی این ارز احتمالا منجر به تست مجدد محدوده ۰٫۳۰ دلار می شود ، همان محدوده ای که ریپل در سال ۲۰۱۸ نیز با آن رو به رو بود ، از طرفی دیگر از دست دادن محدوده ۰٫۲۰ دلار به معنای ادامه ی روند نزولی به سمت قیمت های پایین تر می باشد .

حجم بازار آلت کوین ها شباهت های زیادی به فوریه ۲۰۱۹ دارد

حجم سرمایه گذاری در بازار آلت کوین ها شباهت زیادی با دوره فوریه ۲۰۱۹ نشان می دهد ، حجم بازار آت کوین ها طی یک ماه گذشته در زیر مقاومت ۵۹ میلیارد دلار قرار داشته که این سطح در این هفته گذشته از مقاومت به یک حمایت تبدیل شد .

حرکتی مشابه آن چه الان در حال وقوع است در فوریه ۲۰۱۹ با سطح ۴۹ میلیارد دلار مشاهده شد که بعد از چندین بار تست ، منجر به افزایش قیمت به سمت سطوح بالاتر در ماه های بعد شد . اگر کل سرمایه بازار آلت کوین ها بتواند در این دوره اقدامی مشابه آن چه قبلن روی داده انجام دهد ، رسیدن به سطح ۷۸-۸۰ میلیارد دلار محتمل است .

با توجه به قیمت بیت کوین ، دو سناریو محتمل است ، سناریوی صعودی ( بازار گاوی ) و سناریوی نزولی ( بازار خرسی ) ، حال به برسی هر یک از این سناریو ها میپردازیم :

سناریوی صعودی

مقاومت در محدوده ۷،۶۰۰ دلاری باید برای سناریوی صعودی حفظ شود . اگر قیمت بیت کوین بتواند این محدوده را حفظ کند (که در این مرحله محتمل به نظر می رسد) ، قیمت برای ادامه روند صعودی آماده است .

در این راستا ، خروج از روند نزولی بلند مدت اتفاق خواهد افتاد و باعث افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد ، همین افزایش قیمت سبب می شود تا سرمایه گذاران بیشتری به بازار ورود کنند که مجموع این عوامل باعث حرکت قیمت بیت کوین با قدرت به سمت بالا می شود .

اگر بیت کوین روند نزولی بلند مدت خود را بشکند ، به ترتیب به سمت مقاومت های ۹۵۰۰ و ۱۰٫۰۰۰ پیش خواهد رفت ، قبل از این ها ، مقاومت ۸٫۸۰۰ وجود دارد که مقاومت ضعیفی می باشد و احتمال شکستن آن بسیار زیاد است .

نتیجه گیری : شکست روند نزولی ۷ ماهه قیمت ، می تواند باعث تزریق یک جان تازه به کالبد کم جان بیت کوین شود و با ورود سرمایه به بازار ، انتظار می رود قیمت تا سطح ۹۵۰۰ دلار افزایش پیدا کند . این سطح ، مقاومت بسیار قوی به شمار میرود زیرا قیمت این سطح را چندین بار در سال ۲۰۱۹ لمس کرده و موفق به شکست کامل آن نشده است .

سناریوی نزولی

سطح ۷،۶۰۰ دلار نیز یک سطح مهم برای سناریوی نزولی است . اگر قیمت بیت کوین نتواند سطح ۷٫۶۰۰ دلاری را به عنوان حمایت حفظ کند ، پس از آن روند صعودی حال حاظر با شکست مواجه می شود ، که احتمالاً منجر به ادامه حرکت های نزولی می شود.

نمونه ای از افزایش قیمت به سمت ۱۰،۰۰۰ دلار در ماه اکتبر را در نظر بگیرید . قیمت بیت کوین بعد از این افزایش نتوانست سطح حمایتی مناسبی برای خود ایجاد کند و با شتاب زیادی به روند نزولی خود برگشت و سطوح حمایتی بعدی خود را نیز رد کرد .

بنابراین ، اگر قیمت بیت کوین نتواند حمایت ۷٫۶۰۰ دلار را نگه دارد ، قیمت روند نزولی را در پیش میگیرد و باید منتظر ماند و دید که قیمت در کدام منطقه حمایت می شود . در این حالت ، سطوح ۶،۴۰۰ دلار و حتی ۵،۶۰۰-۵،۸۰۰ دلار نیز می توانند به عنوان حمایت های  بعدی مورد آزمایش قرار گیرند .

تحلیل شما از وضعیت الان بیت کوین چیست ؟

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.