نظر: 0 0 تاریخ نوشته:10 - ژانویه - 2020

بیت کوین در این چند روز ۴۵% از افزایش قیمت اخیر خود را از دست داد

بیت کوین برای سومین روز متوالی قرمز رنگ بود و قسمت عمده ای از افزایش قیمتی که داشت را از دست داد .

بعد از برگشت به کانال ۷۸۰۰ دلار ، بیت کوین نزدیک به ۴۵ درصد از افزایش قیمتی که پس از رسیدن ۸۴۶۳ دلار از ۶۸۵۰ دلار را داشت را از دست داد .

در زمان نگارش این مقاله ، بزرگترین ارز دیجیتال بازار به ۷۷۵۷ دلار رسیده است که بیانگر ضرر ۱٫۵ درصدی نسبت به قیمت آغازین امروز یعنی ۷۸۷۵ دلار است . روز چهارشنبه و پنجشنبه نیز بیت کوین به ترتیب ۱٫۴ درصد و ۲٫۹ درصد افت قیمت داشت .

بیت کوین نشانه هایی از صعود را با حرکتی بالاتر از ۷،۷۸۰ دلار به ۸۰۰۰ دلار در ساعات اولیه آغاز معاملات ایالات متحده در روز پنجشنبه نشان داد . با این حال ، روند صعودی قیمت در نگه داشتن مقاومت ۸۰۰۰ دلار ( که بیشتر یک مقاومت روانی تلقی می شود ) شکست خورد .

این افت قیمت شدید باعث هیجانی شدن فروش ها شد و همین دلیل باعث شد تا در اوایل وقت امروز شاهد قیمت ۷۶۷۶ دلاری بیت باشیم .

با این حال نمی توان احتمال نزول بیت کوین به سمت مقاومت کلیدی ۷۶۰۰ را دور از انتظار دانست .

همانطور که مشاهده می کنید بیت کوین از خط روند صعودی در نمودار ساعتی خود خارج شده است ، علاوه بر این اوسیلاتور RSI نیز هجوم خرس ها به قیمت ( روند نزولی قیمت ) را تایید می کنند .

نمودار روزانه

بیت کوین در روز چهارشنبه یک کندل با Shadow های بزرگ ایجاد کرد که نشانه ی سردرگمی قیمت در بازار بود و در نهایت با ریزش قیمت همراه بود که منجر به افت ۲٫۹ درصدی قیمت شد .

به عبارت ساده تر شانس لغزش قیمت تا محدوده ۷۵۵۵ دلار ( که به خاطر ایجاد الگوی سر و شانه یک حمایت قوی محسوب می شود ) در ۲۴ ساعت آینده بسیار زیاد است .

افت حجم بازار

همانطور که در نمودار ۴ ساعته دیده می شود ، حجم فروش ، همانطور که در میله های قرمز نشان داده شده است ، در اصلاحی که قیمت از ۸۴۶۳ دلار به ۷،۷۰۰ دلار داشت کاهش یافته است.

معمولا ریزش حجم بازار به این شدت کوتاه مدت است ، ولی تریدرهایی که در این بازار نزولی معامله می کنند با وجود علائم ریزش قیمت در نمودارهای ساعتی و روزانه ، باید احتیاط کنند .

یک جهش به بالای محدوده ۸۰۰۰ دلار که در روز پنج شنبه مانند یک مانع قوی در مقابل قیمت عمل کرد میتواند نشان دهنده پایان موقت روند نزولی باشد ، در این صورت انتظار می رود که قیمت خود را برای تست مجدد مقاومت ۸۴۰۰ آماده کند .

نظرات خود را در مورد این تحلیل با ما در میان بگزارید .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.