برچسب , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:29 - ژانویه - 2020

بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ تا نزدیک محدوده ۹۵۰۰ پیش رفت

قیمت بیت کوین در ساعات گذشته تا محدوده ۹۴۳۹ دلار پیش رفت تا بار دیگر خریداران ثابت کنند که اجازه نخواهند داد تا این ارز زیر محدوده ۹۰۰۰ دلار بماند .

بیت کوین در سال 2020 برای اولین بار تا نزدیک محدوده 9500 پیش رفت

در اوایل امروز ، قیمت بیت کوین به زیر محدوده ۹۰۰۰ دلار یا به طور دقیق تر به محدوده ۸۸۷۹ دلار کاهش یافت و باعث شد تا برخی تحلیلگران نظر بر ریزش قیمت تا محدوده ی ۸۳۰۰ دلار دهند .

با توجه به حرکت صعودی که بیت کوین از اوایل این هفته در محدوده ۸۲۰۰ دلار آغاز کرده بود ، بسیاری از تریدرها افزایش قیمت تا محدوده ۹۲۰۰ دلار را محتمل می دانستند .

بعد از هر بار شکسته شدن مقاومت های کلیدی ، قیمت تمایل دارد تا مجددا به نزدیک ترین سطوح مقاومت خود برای تجدید قوا برگشته و سپس به ادامه روند صعودی مبادرت کند ، همانطور که در شکل زیر در شاخص ترس و طمع مشاهده می کنید ، حرکت اوایل وقت امروز به زیر محدوده ۹۰۰۰ دلار تحت تاثیر احساسات نبوده است .

بیت کوین در سال 2020 برای اولین بار تا نزدیک محدوده 9500 پیش رفت

همانطور که در نمودار یک ساعته مشاهده می کنید ، این افزایش قیمت به سمت محدوده ۹۴۳۹ دلار توسط ورود حجم زیادی پول به بازار حمایت شده است ، از نمودار های حجم فروش قرمز رنگ ، این موضوع برداشت می شود که یک سری از معامله گران محدوده ۹۵۰۰ دلار را یک سطح قوی مقاومتی می دانند که دستور های فروش خود را در آن منطقه گذاشته اند .

بیت کوین در سال 2020 برای اولین بار تا نزدیک محدوده 9500 پیش رفت

بیت کوین زمانی که حرکت صعودی خود از تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۱۹ و از قیمت ۶۴۰۰ دلار به سمت بالا آغاز کرد ، با قدرت زیادی تمامی مقاومت ها را تا محدوده ی کنونی به حمایت تبدیل کرد ، اخیرا که محدوده ۸۶۰۰ دلار را به یک حمایت قوی تبدیل کرد و حرکت امروز نیز ممکن است محدوده ۹۲۰۰ دلار را به یک سطح حمایتی تبدیل کند .

حالا که ببیت کوین بالاترین قیمت سال ۲۰۲۰ خود را رقم زده است ، تریدرها اکنون منتظر می مانند تا ببینند آیا بیت کوین می تواند سطح ۹۴۰۰ دلار را نیز به یک سطح حمایتی تبدیل کرده به به سمت محدوده های ۹۶۰۰ و بعد از آن به سمت ۹۹۶۴۸ دلار خیز بردارد یا خیر .

بیت کوین در سال 2020 برای اولین بار تا نزدیک محدوده 9500 پیش رفت

در زمان نگارش این مقاله در نمودار های ۴ و ۶ ساعته شاهد شکل گیری الگوی کندل های (tweezer top) هستیم ، که در زمان معکوس شدن روند شکل می گیرند . شاخص RSI نیز در حال برگشت از محدوده ی اشباع خرید می باشد .

در صورتی که تریدرها از سود خود تا اینجای کار راضی شده و از بازار خارج شوند و بیت کوین تصمیم به انجام یک اصلاح جزئی بگیرد ، ما باید منتظر مانده و ببینیم که کدام یک از حمایت های ۹۱۰۰ دلار یا ۸۹۰۰ دلار و یا ۸۶۵۰ دلار قیمت را نگه خواند داشت .

بیت کوین در سال 2020 برای اولین بار تا نزدیک محدوده 9500 پیش رفت

در حال حاظر قیمت بیت کوین در محدوده ی بالایی نمودار بولینگر باند قرار و درست در نزدیکی کندل های (tweezer top) قرار دارد . پس از افزایش شدیدی که بیت کوین داشت ، بازگشت قیمت به محدوده ی باند وسطی نمودار بولینگر باند محتمل به نظر می رسد .

اگر محدوده ی های ۹۱۰۰ دلار و ۸۹۰۰ دلار نتوانند نقش خود به عنوان محدوده ی های حمایت را به درستی بازی کنند ، احتمال دارد قیمت تا محدوده ی ۸۶۵۰ دلار که مقاومت بعدی می باشد پیش برود .

بیت کوین در سال 2020 برای اولین بار تا نزدیک محدوده 9500 پیش رفت

حجم کل سرمایه بازار کریپتوکارنسی در حال حاظر ب ۲۵۶٫۲ میلیارد دلار رسیده است و دامیننس بیت کوین (درصد مالکیت بیت کوین از کل حجم بازار سرمایه) در محدوده ۶۶٫۳% قرار دارد ، سه آلت کوین برتر نیز کاردانو (ADA) با ۹٫۷۰ درصد سود ، اتریوم کلاسیک (ETC) با ۱۰٫۱۸ درصد سود و آیوتا (MIOTA) با ۱۵٫۹۲ درصد بودند .

از این که تا آخر این مقاله با ایران بیت همراه بودید متشکریم .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.