برچسب , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:19 - ژانویه - 2020

بیت کوین در مواجه با مقاومت ۹۰۰۰ دلار

در ۱۸ ژانویه ، بیت کوین سرانجام پس از چندین بار تلاش ، توانست مقاومت کلیدی ۹۰۰۰ دلار را شکسته و تا ۹۱۹۴ دلار نیز پیش برود . این برای اولین بار است که بیت کوین در سال ۲۰۲۰ موفق می شود تا از مقاومت ۹۰۰۰ دلار عبور کند .

این حرکت صعودی ، قیمت را به بالای محدوده ی الگوی مثلث تشکیل شده در محدوده ۹۱۰۰ تا ۹۲۰۰ دلار آورد ( که با رنگ صورتی مشخص شده است ) تا با ایجاد یک سقف روزانه ، مسیر را برای حمله به سمت محدوده مقاومت ۹۶۰۰ دلار هموار کند .

تریدرها با توجه به نمودار در تایم فریم ۴ ساعته ، متوجه خواهند شد که قیمت به زیر محدوده ی مثلث صعودی تشکیل شده برگشته است که این منطقه میتواند به عنوان یک محدوده مقاومت در نظر گرفته شود .

نوسانات قیمتی گذشته بیت کوین در فاصله زمانی ۲۶ اکتبر تا ۸ نوامبر ۲۰۱۹ ، بیانگر این بود که قیمت برای ادامه ی روند صعودی خود برای رسیدن به محدوده ۹۵۰۰ دلار باید از محدوده مقاومت ۹۰۰۰ دلار عبور کند .

همینطور که در مقالات قبلی ایران بیت خواندید ، مقاومت های بعدی ، پس از عبور از محدوده ۹۰۰۰ دلار ، ۹۴۰۰ و ۱۰۰۰۰ دلار خواهند بود .

با برسی نمودار و اندیکاتورهای بازار به این نتیجه میرسیم که در تایم فریم روزانه ، حرکات قیمتی بیت کوین و همچنین شاخص های ( RSI ) و ( MACD ) همگی بیانگر ادامه روند صعودی هستند .

همینطور که در نمودار نشان داده شده ، محدوده ۹۱۳۲ دلار مقاومت طولانی در برابر بیت می باشد ، اگر این سطح شکسته شود ، میتوان به رسیدن قیمت در ابتدا به محدوده ۹۶۰۰ دلار و سپس ۹۹۶۰ دلار به عنوان مقاصد بعدی را محتمل دانست .

همانطور که مشاهده می کنید در تایم فریم های کوتاه تر نیز اثرات صعودی بودن روند قیمتی را مشاهد می کنیم ، شاخص ( MACD ) در حال قطع کردن خط سیگنال به سمت بالا می باشد و خطوط هیستوگرام نیز در حال صعود به بالای صفر و سبز رنگ شدن هستند .

در بازه ی زمانی کوتاه مدت ، تریدرها باید مراقب حجم بازار و روند قیمت در نمودار چهار ساعته باشند تا ببیند آیا بار دیگر قیمت می تواند به صعود خود ادامه داده و محدوده مقاومتی ۹۱۰۰ تا ۹۲۰۰ دلار را پشت سر بگذارد .

حجم سرمایه کل بازار در حال حاظر در محدوده ۲۵۰ میلیارد دلار و دامیننس بیت کوین نیز در محدوده ۶۶٫۴ درصد قرار دارد . در بیت ۱۰ آلت کوین برتر بازار نیز ، اتریوم با ۴٫۷۰% ، ریپل با ۵٫۹۴% و استلار با ۷٫۰۵% بهترین عملکرد را داشتند .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.