تاثیرات بسته محرک اقتصادی 3 تریلیون دلاری بایدن بر قیمت بیت کوین (BTC)

تاثیرات بسته محرک اقتصادی ۳ تریلیون دلاری بایدن بر قیمت بیت کوین (BTC)

برنامه جدید دولت بایدن مبنی بر تزریق ۳ تریلیون دلار به اقتصاد ایالات متحده به عنوان محرک اقتصادی می تواند باعث تضعیف بیشتر دلار و در نتیجه افزایش گرایشات به سمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال شود .

یک مرکز خبری روز پنج شنبه گزارش داد جو بایدن رئیس جهمور منتخب آمریکا از کنگره خواسته تا طرح اهدای ۲۰۰۰ دلار کمک معیشتی به هر آمریکای برای جبران ویرانی های اقتصادی ناشی از ویروس Covid-19 را تصویب کند . بایدن همچنین یک بسته ۳ تریلیون دلاری تحت برنامه “Build Back Better” را نیز پیشنهاد کرد .

بایدن این پیشنهاد را به دنبال گزارشی که روز جمعه مبنی از دست رفتن بیش از ۱۴۰ هزار شغل در ماه دسامبر در ایالات متحده منشر شد ، ارائه داد .

وی در این باره گفت : تحقیقات اقتصادی نشان می دهد با شرایطی مانند آن چه امروزه درگیر آن هستیم ، علیرغم نرخ بهره کم ، اقدامات فوری جهت کمک به معیشت شهروندان حتی با وجود کسری بودجه ، می تواند به اقتصاد کمک کند .

این بسته محرک اقتصادی می تواند نقش کاتالیزگر را برای بیت کوین داشته باشد ، زیرا پول زیادی به بازار روانه می شود و در نتیجه قسمتی از این پول می تواند به سمت بیت کوین را ه یابد .

دونالد ترامپ نیز با بسته های محرک اقتصادی بیگانه نبود . در دولت وی ، ایالات متحده یک لایحه محرک اقتصادی به ارزش دو تریلیون دلار را تصویب کرد . وی همچنین ماه گذشته بسته امدادی ۹۰۰ میلیارد دلاری را نیز امضا کرد .

تاثیرات بسته محرک اقتصادی 3 تریلیون دلاری بایدن بر قیمت بیت کوین (BTC)

اگه چه این سیاست ها به صورت غیرمستقیم پشتوانه ای برای دارایی های دارای ریسک (که بیت نیز قبلا جزوه این دسته بود) می باشند اما می توانند باعث افزایش تورم شوند .

بیت کوین در طول ۱۱ سال گذشته به خوبی توانسته خود را به عنوان یک دارایی امن به اثبات برساند . موسسات و سازمان های بزرگ هم جدیدا به خرید و نگهداری بیت کوین ترغیب شده اند که می توانیم تاثیرات آن را در افزایش قیمت بیت کوین تا مرز ۴۲ هزار دلار (در حال حاضر) ببینیم . همچنین خرید حجم های عظیم توسط این سازمان ها و نگهداری از آن ها می تواند باعث به وجود آمدن عبارت “Mega HODLERS” شود .

بیت کوین با افزایش ۳۰۰ درصدی در سال ۲۰۲۰ و دو برابر شدن ارزش آن در سه هفته گذشته بار دیگر خود را به عنوان طلای دیجیتال و پناهگاه امن به جهانیان ثابت کرد . روند صعودی طلای دیجیتال می تواند در سال ۲۰۲۱ با تضعیف قدرت دلار ادامه پیدا کند .

این ارز دیجیتال با افزایش قیمت اخیر ، گوی سبقت را از رقیب سنتی خود یعنی طلا ربوده است . در جمعه ای که گذشت ارزش یک بیت کوین برابر با بیش از ۲۲ اونس طلا بود که یک رکورد در تمام تاریخ محسوب می شود .

تاثیرات بسته محرک اقتصادی 3 تریلیون دلاری بایدن بر قیمت بیت کوین (BTC)

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.