تحلیلگران : سقوط بیت کوین قابل پیش بینی و سالم بود

تحلیلگران : سقوط بیت کوین قابل پیش بینی و سالم بود

در روز گذشته با سقوط ارزهای دیجیتال ، حجم کل سرمایه این بازار بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار کاهش یافت و بیت کوین به محدوده ۳۰۲۰۰ دلار رسید که به دنبال آن آلت کوین ها نیز بیش از ۲۰ درصد از ارزش خود را دست دادند .

پس از شکست سطح حمایتی ۴۰ هزار دلار ، فشار فروش به شدت افزایش یافت و فشار کاربران ، قیمت بیت کوین (BTC) را تا سطح حمایتی ۳۰ هزار دلار کاهش داد . این سقوط قیمت منجر به لغو شدن قرارداد های آتی بیت کوین به ارزش بیش از ۲٫۷ میلیارد دلار شد .

تحلیلگران : سقوط بیت کوین قابل پیش بینی و سالم بود

برخی از کاربران فعال این حوزه ، ریزش اخیر را سالم و نیاز بازار بعد از روند صعودی بسیار شدید می دانند و اعتقاد دارند بیت کوین تا محدوده ۱۶ هزار دلار احتمال اصلاح دارد .

بازارهای سنتی نیز این فشار را احساس کردند

بازار بورس ایالات متحده نیز رو دوشنبه تحت تاثیر قرار گرفته و با ریزش همراه بود . این ریزش به دلیل وضعیت سیاسی ناپایدار و جو متشنج ایالات متحده بود که باعث ایجاد تنش و احساس عدم اطمینان به آینده کشور و اقتصاد آمریکا می شود .

سهم های S&P 500 ، NASDAQ و داوجونز نیز روز دوشنبه را به ترتیب با ۰٫۰۶۶ درصد ، ۱٫۵۵ درصد و ۰٫۲۹ درصد به پایان رساندند .

تحلیلگران بر این باورند که بازار به این اصلاح قیمتی نیاز داشت

تقریبا هر بار که قیمت بیت کوین هزار دلار کاهش می یابد ، منتقدان ، تازه واردان و کاربرانی که سود آن ها در نزول بیت کوین است ، شروع می کنند که پخش کردن شایعاتی در خصوص حباب بودن بیت کوین و یا این که بیت کوین به آخر کار خود رسیده است .

با توجه به این که بیت کوین در کمتر از یک ماه از ۱۷ هزار دلار به ۴۲ هزار دلار رسید ، تحلیلگران این عقب گرد را نیاز بازار و بسیار سالم و مهم می دانند .

Lifchitz  که یکی از تحلیلگران مطرح ارزهای دیجیتال می باشد در گفتگویی با Cointelegraph گفت :

مهم ترین مسئله در مورد بیت کوین افزایش قیمت آن نبود ، بلکه سرعت صعود آن بود . از اواسط تا پایان ماه دسامبر ۲۰۲۰ ، دامنه میانگین حرکت روزانه بیت کوین دو برابر و به عدد ۸٫۱% رسید . سپس از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی تا ۱۰ ژانویه باز هم دوبرابر شد و به ۱۵٫۳% رسید . هر چه دامنه بیشتر باشد ، معاملات بیشتری در طول یک روز بین خریداران و فروشندگان انجام می شود . از نظر من این اصلاح قیمتی کاملا سالم و به نفع بیت کوین و ارزهای دیجیتال است . حتی اصلاح تا مقادیر پایین تر هم محتمل به نظر می رسد و همگی این موارد بیت کوین را برای حرکت به سمت ۵۰ هزار دلار آماده می کنند .

تحلیلگران : سقوط بیت کوین قابل پیش بینی و سالم بود

یک نکته حائز اهمیت این است که در ماه دسامبر ۲۰۲۰ ، علیرغم صعود بیت کوین ، کلمه Bitcoin به صورت جدی در شبکه های اجتماعی مانند توییتر مطرح نمی شود ، که از این موضوع می توان نتیجه گرفت که سرمایه گذاران خاصی در حال حرکت قیمت بودند .

تحلیلگران : سقوط بیت کوین قابل پیش بینی و سالم بود

قیمت اتریوم (ETH) نیز تحت تاثیر ریزش اخیر قرار گرفت و تا محدوده ۹۱۴ دلار سقوط کرد . در زمان نگارش این مقاله اتریوم با ۱۶٫۳۳ درصد ریزش در محدوده ۱۰۳۳ دلار معامله می شود . در بین ۵۰ کریپتوی برتر بازار ، تنها ارز سبز رنگ ، نئو (NEO) با ۱٫۵ درصد رشد مثبت می باشد که در محدوده ۲۲٫۵ دلار معامله می شود .

در حال حاضر حجم کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال نیز ۸۴۷ میلیارد دلار بوده و دامیننس بیت کوین نیز برابر با ۶۸٫۹ درصد می باشد .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.