تحلیل سقف جدید قیمتی اتریوم در سال 2020

تحلیل سقف جدید قیمتی اتریوم در سال ۲۰۲۰

دو هفته ای میشود که افزیش قیمت آلت کوین ها همزمان با افزایش قیمت بیت کوین بحث اصلی محافل کریپتو می باشد ، از زمان شروع سال جدید میلادی ، آلت کوین رشد خوبی را تجربه کرده اند ، به طور مثال ارزهای آیکون (ICX) ، AION و ون چین (WAN) در به ترتیب بیش از ۲۰۰ ، ۱۲۰ و ۶۰ درصد افزایش قیمت داشته اند ، این افزایش قیمت باعث شده تا تحلیل گران فصل جدیدی را پیش روی آلت کوین ها ببینند .

تحلیل سقف جدید قیمتی اتریوم در سال 2020

اکنون به نظر می رسد که اتریوم هم به این قافله پیوسته و از زمان سقوطش به محدوده ۱۱۵ دلار در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۸ ، تا کنون بیش از ۹۰ درصد افزایش قیمت داشته و یک سقف جدید قیمتی در سال ۲۰۲۰ با ۲۲۰ دلار قیمت ایجاد کرده است .

با افزایش حجم بازار سرمایه ، میزان اتریوم و سرمایه موجود در پلتفرم های مالی غیر متمرکز نیز افزایش داشته است ، در واقع ، اطلاعاتی که اخیرا توسط موسسه DeFi Pulse منتشر شده ، نشان میدهد که حجم محصور شده در پلتفرم غیمتمرکز DeFi  به بیش از ۱٫۰۱ میلیارد دلار افزایش داشته است .

در حال حاظر طبق آمار ، چیزی در حدود ۳٫۱۳۵ میلیون اتریوم در پلتفرم فوق الذکر ذخیره شده است .

تحلیل سقف جدید قیمتی اتریوم در سال 2020

از سال ۲۰۱۹ تا کنون ، میزان ارزش دارایی های ذخیره شده در اکوسیستم DeFi از مبلغ ۲۴۰ میلیون دلار به مبلغ ۱٫۰۱ میلیارد دلار افزایش یافته است ، و تحلیلگران بر این باورند که این افزایش در محبوبیت و تعداد دارایی های ذخیره شده در این پلتفرم ، باعث افزایش تقاضا برای اتریوم و همچنین قیمت سایر آلت کوین ها می شود .

استخراج کنندگان در حال انباشته کردن اتریوم

یکی دیگر سیگنال های صعودی اتریوم ، افزایش تعداد ماینرهایی می باشد که این ارز دیجیتالی را نگهداری (HODL) می کنند . همانطور که در نمودار پایین مشاهده می کنید ف در سه ماهه ی اخیر روند صعودی را در بحث استخراج اتریوم مشاهده می کنیم .

تحلیل سقف جدید قیمتی اتریوم در سال 2020

طبق اطلاعات واصله ، میانگین فعالیت تمامی استخر های استخراج در بالاترین سقف تمام مدت خود یعنی ۱٫۶۹ میلیون اتریوم قرار دارد ، همچنین وجود یه سطح اطمینان خاطر قوی بخاطر آپدیت های جدید اتریوم نیز در این موضوع تاثیر گذار است .

نزدیک شدن به انتشار اتریوم ۲٫۰

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در رشد قیمت اتریوم ، نزدیک شدن زمان انتشار ETH 2.0 در جولای ۲۰۲۰ می باشد . در طی یک جلسه پرسش و پاسخ با توسعه دهندگان اتریوم که در تاریخ ۶ فوریه برگزار شد ، تیم اتریوم ۲٫۰ توضیح دادند که آپدیت تا زمانی که کلاینت های تست شبکه به مدت ۸ هفته با موفقیت کار نکنند ، منتشر نخواهد شد .

در طی این جلسه ، Justin Drake یکی از محققان پروژه گفت : ” من ۹۵ درصد اطمینان دارم که ما این پروژه را در سال ۲۰۲۰ راه اندازی خواهیم کرد ” ، اتریوم ۲٫۰ شبکه را از حالت اثبات کار به حالت اثبات سهام تغیر خواهد داد و به جای نگهداری ریگ های ماینینگ ، تایید اعتبار بلاک ها به ۳۲ سهام اتریوم موجود در شبکه نیاز خواهد داشت .

از دیدگاه یک تحلیلگر تکنیکال ، اتریوم با توجه به شکستن مقاومت های متعدد در مسیر خود طی دو هفته ی گذشته ، آینده ی روشنی در پیش دارد .

اتریوم یک مقاومت طولانی مدت را شکست

در ۳۰ ژانویه ، اتریوم بالاخره موفق شد تا خط میانگین حرکت (MA) 200 روزه ی خود و یک مقاومت سنگین در محدوده ۱۷۹ دلار را به سمت بالا بشکند . پس از آن بسیاری از تحلیلگران بر این نظراند که اتریوم اکنون پتانسیل حرکت تا محدوده ۲۴۰ دلار و بعد از آن تا ۳۰۰ دلار را در همین ماه جاری دارد .

در حال حاظر با توجه نمودار حجم اتریوم ، تریدرها در حال ورود به بازار هستند و همچنین الگوی ” سه سرباز سفید ” که یک الگوی صعودی می باشد و از تاریخ ۵ فوریه در نمودار این ارز شکل گرفته است بیانگر ادامه ی این روند صعودی می باشد ، هرچند که احتمال یه اصلاح کوچک نیز وجود دارد .

انتظار می رود که طی چند روز آینده بیت کوین و در پی آن اتریوم و سایر آلت کوین ها یک اصلاح قیمتی را داشته باشند که احتمال دارد اتریوم تا محدوده ۲۰۰ دلار یعنی محدوده پایین اندیکاتور  Bollinger Band ریزش قیمت داشته باشد .

تحلیل سقف جدید قیمتی اتریوم در سال 2020

پایین تر از این محدوده ، اولین حمایت در قیمت ۱۹۳ دلار می باشد ، شاخص (RSI) نیز در تایم فریم روزانه در محدوده ی اشباع خرید بوده و در تایم فریم ۶ ساعته نیز نشان دهنده ی برگشت قیمت می باشد ، همین موضوع را نیز میتوان در خصوص اندیکاتور (MACD) گفت ، این شاخص نیز بیانگر کم شدن حجم خرید می باشد .

در نهایت همزمان با افزایش قیمت بیت کوین به سمت محدوده ۱۰ هزار دلار ، اتریوم نیز تمایل دارد تا از آن پیروی کند ، پیشنهاد می شود تریدرها به حجم معاملات و همچنین اندیکاتور های (MACD) و (RSI) در ساعات آینده دقت کنند تا از ضررهای احتمالی جلوگیری کنند .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.