تحلیل قیمت بیت کوین (13 بهمن)
برچسب , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:3 - فوریه - 2020

تحلیل قیمت بیت کوین (۱۳ بهمن)

قیمت بیت کوین با رشد چشمگیری که در طی هفته های گذشته داشت در حال حاظر در محدوده ی ۹۴۴۵ دلار قرار دارد ، اما آیا این حرکت صعودی همانند جوی است که در سال ۲۰۱۷ برای این ارز اتفاق افتاد و باعث صعود تا محدوده ۲۰ هزار دلار شد یا فقط یکی دیگر از صعود های نصفه و نیمه ی نا امید کننده ی خود است ؟

برای فهمیدن این موضوع با هم به برسی چارت قیمتی می پردازیم ، با ایران بیت همراه باشید :

تحلیل قیمت بیت کوین (13 بهمن)

 

نمودار ماهانه بیت کوین

 

تحلیل قیمت بیت کوین (13 بهمن)

همانطور که در مقالات قبلی ما خواندید ، مهم ترین نگرانی که در رابطه با وضعیت صعودی حال حاظر بیت کوین وجود داشت ، حرکت بیت کوین در کانال نزولی در تایم فریم ماهانه بود .

کمتر از یک ماه پیش گفتیم که اگر این ارز دیجیتال بتواند ۲ تا ۳ هفته خود را در بالای محدوده ی ۸۵۰۰ دلار نگه دارد ، بیت کوین در تمامی تایم فریم ها از کانال نزولی خارج و در کانال صعودی قرار خواهد گرفت .

حالا بیشتر از سه هفته گذشته و سه روز هست که وارد ماه جدید میلادی شده ایم ، و طبق پیش بینی ما بیت کوین در تایم فریم ماهانه از کانال نزولی خارج شده است .

افزایش سختی شبکه استخراج بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین (13 بهمن)

در ۱۴ ژانویه قیمت بیت کوین از ۸۱۴۰ دلار تا ۸۸۷۹ دلار افزایش داشت که بیانگر رشد روزانه ۸٫۵ درصدی بود ، در همان روز سختی شبکه استخراج بیت کوین ۷٫۰۸ درصد افزایش داشت ، به نظر می رسد این روند افزایشی قیمت و سختی شبکه تا کنون ادامه داشته است .

کمی بعد از ۲۸ ژانویه سختی شبکه ۴٫۶۷ افزایش داشت که باعث صعود قیمت از ۸۹۰۰ دلار تا ۹۳۵۰ دلار شد .

در حال حاظر کمتر از یک هفته تا افزایش ۴٫۶۷ درصد بعدی در سختی شبکه بیت کوین مانده است ، آیا این افزایش سختی شبکه به این معنیست که طبق سنوات گذشته ، قیمت بیت نیز با افزایش ۵ درصدی به نزدیک محدوده ۱۰ هزار دلار خواهد رسید ؟ آیا این افزایش قیمت ارتباطی با هالوینگ بیت کوین دارد ؟

شاخص MACD وارد فاز صعودی شده است

تحلیل قیمت بیت کوین (13 بهمن)

شاخص MACD در تایم فریم هفتگی ، همیشه به عنوان یک عامل مهم برای تریدرها برای تعیین زمان ورود یا خروج از بازار استفاده می شده است .

آخرین باری که این شاخص وارد فاز صعودی شد ، ۱۱ فوریه ۲۰۱۹ بود ، درست زمانی که قیمت بیت کوین در محدوده ۳۶۹۵ دلار بود ، این شاخص ۲۸ هفته در حالت صعودی قرار داشت که در نهایت بعد از این زمان شاهد رسیدن قیمت این ارز به محدوده ۱۳۸۰۰ دلار بودیم .

انتظارات عقلانی

تحلیل قیمت بیت کوین (13 بهمن)

در این مدت اخیر افزایش قیمت بیت کوین باعث شکل گرفتن شایعات زیادی پیرامون آینده ی این ارز شده ، همانطور که در مقاله ی قبلی ما خواندید ، دو نفر از تحلیلگران یوتیوب معتقداند که بیت کوین حرکت صعودی خود به سمت ۱۰۰ هزار دلار را آغاز کرده است و در سال ۲۰۲۰ به این قیمت خواهد رسید ، همانطور که پیداست این ادعاها عقلانی نبوده و با منطق جور در نمی آیند ، زیرا طبق تجربیات گذشته ، بین ۶ ماه تا یک سال طول می کشد تا هالوینگ اثر مورد نظر را بر روی بیت کوین بزارد .

در سال ۲۰۱۲ زمانی که اولین هالوینگ بیت کوین اتفاق افتاد ، قیمت بیت کوین در محدوده ی ۱۰ دلار بود ، قیمت تا یکسال بعد نیز در همین محدوده ها نوسان میداد تا بالاخره در مارچ سال ۲۰۱۳ به ۳۰ دلار افزایش قیمت پیدا کرد .

بعد از اینکه بیت کوین دوباره به ۳۰ دلار رسید ، قیمت آن به شکلی سهمی وار پیش رفت . در آوریل ۲۰۱۳ قیمت بیت کوین قبل از بازگشت به منطقه ۱۳۰ دلار تا پایان اکتبر ۲۰۱۳ به ۲۶۹ دلار رسید و این همان نقطه ای است که قیمت آن به طرز چشمگیری سقوط کرد و تا نوامبر ۲۰۱۳ به قیمت ۱۷۱۷ دلار رسید .

سناریوهای ممکن در هفته‌ی پیش رو

تحلیل قیمت بیت کوین (13 بهمن)

 

سناریوی صعودی

قیمت در محدوده ی ۹۵۰۰ دلار با مقاومت بسیار سنگینی روبرو است ، زیرا این سطح در گذشته چندین بار به عنوان سطح حمایت و مقاومت عمل کرده است ، که با توجه به افزایش سختی شبکه استخراج بیت کوین انتظار می رود بیت کوین قبل از مواجه شدن با آخرین مقاومت خود در این محدوده یعنی ۱۰ هزار دلار ، از مقاومت ۹۵۰۰ دلار عبور کند .

در صورت شکست این مقاومت ، هدف بعدی ۱۰۴۰۰ دلار خواهد بود .

سناریوی نزولی

همه چیز حاکی از افزایش قیمت بیت کوین است ، پس آیا جای نگرانی وجود دارد ؟

در حال حاظر نزدیک ترین سطوح حمایت بیت کوین ، ۹۱۵۰ و ۹۰۰۰ دلار می باشد ، با توجه به افزایش قیمت اخیر بیت کوین ، انتظار یک اصلاح قیمتی تا محدوده های فوق محتمل می باشد .

در صورتی که قیمت مقاومت های فوق الذکر را شکست و به زیر محدوده ۸۶۰۰ دلار برسد ، روند صعودی مختل شده و باید منتظر ریزش بیشتر بود .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.