برچسب , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:21 - ژانویه - 2020

تحلیل ۵ ارز برتر بازار در چند روز اخیر

حجم کلی بازار ارزهای دیجیتال از مبلغ ۱۸۴ میلیارد دلار در تاریخ ۳ ژانویه به مبلغ ۲۵۰ میلیارد دلار در تاریخ ۱۹ ژانویه رسید که بیانگر یک سود ۳۵ درصدی در یک بازه کوتاه مدت است .

معمولاً افزایش قیمت هایی که به سرعت اتفاق می افتد دوام چندانی ندارند و به سرعت خود را اصلاح می کنند ، برای بازار ارز های دیجیتال بالا رفتن قیمت همراه با اصلاح در بازه های زمانی مفید است زیرا باعث تثبیت قیمت می شود .

بیت کوین در حال حاضر از یک الگوی خاص به نام Stock-to-Flow ( منظور از Stock تعداد بیت کوین های در چرخه است و منظور از Flow تعداد بیت کوین های جدیدی است که به چرخه اضافه می شود ) پیروی می کند سازنده این الگو یک تحلیلگر به نام Plan B می باشد که باور دارد قیمت بیت کوین تا زمان رسیدن به هالووینگ بیت کوین در ماه مه امسال در محدوده ۸ هزار و ۲۰۰ دلار در نوسان خواهد بود .

بنابراین طبق همین مدل قیمت بیت کوین در طی دو سال به ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید ، با وجود تمام این تحلیل ها تنها زمان است که می تواند بگوید آیا بیت کوین افزایش قیمت خواهد داشت یا خیر .

همانطور که در جریان هستید بازار ارز های دیجیتال در حال حاضر وارد فاز اصلاحی شده ،باهم نگاهی به نمودار های پنج ارز برتر این بازار می‌اندازیم .

 بیت کوین

سرمایه گذاران با افزایش فشار قیمت را به بالای محدوده ۹۰۳۶ دلار که SMA ۲۰۰ روزه نیز در آنجا قرار دارد فرستادند ولی نتوانستند آن محدوده را حفظ کنند .

قیمت در حال حاضر به سمت محدوده ۸۲۴۷ دلار  که مصادف با EMA 20 روزه می باشد در حال حرکت است و این محدوده به عنوان یک سطح حمایتی قوی شناخته می شود .

حرکت نمودار RSI و میانگین حرکتMA  ۲۰ روزه در جهت مثبت بیانگر تمایل قیمت به ادامه روند صعودی می باشد ، اگر قیمت بتواند یک جهش به سمت بالای EMA ۲۰ روزه داشته باشد برای سرمایه گذاران این فرصت فراهم می شود تا به سمت مقاومت MSA 200 روزه حمله ور شوند و اگر موفق شوند از این سطح عبور کنند می‌توان انتظار صعود قیمت تا محدوده ۱۰۳۶۰ دلار را داشت .

 با توجه به ارزیابی های ما اگر خریداران  بتوانند قیمت را به زیر محدوده EMA ۲۰ روزه بکشانند ریزش قیمت تا محدوده ۷۸۵۶ دلار  محتمل خواهد بود ، این محدوده قیمتی یک حمایت بسیار کلیدی می باشد و اگر شکسته شود محدوده حمایتی بعدی ۷۰۰۰ دلار خواهد بود ، در حال حاضر تریدر ها می‌توانند حد ضرر خود را در محدوده بلند مدت بر روی ۱۶۰۰ دلار تنظیم نمایند

ETH

اتریوم با صعود به سمت مقاومت ۱۷۳ دلار توانست این مقاومت را در تاریخ ۱۸ و ۱۹ ژانویه شکست دهد اما نتوانست محدوده ۱۸۲ دلار که برابر با SMA ۲۰۰ روزه می‌باشد را شکست دهد ، این بیانگر وجود یک مقاومت کلیدی در آن محدوده می باشد

در ۱۹ ژانویه قیمت به یک باره شروع به ریزش کرد  ولی توانست در محدوده ۱۵۷ دلار حمایت شود ، این نشان دهنده این است که سرمایه گذاران منتظر ریزش قیمت برای ورود به بازار هستند .

با توجه به این که خریداران در محدوده ی ۱۵۷ دلار و فروشندگان در محدوده ی نزدیک به SMA 200 روزه منتظر ورود هستند ، پیش بینی می شود قیمت در چند روز آینده نوسانات چندانی نداشته باشد ، صعود قیمت به بالای محدوده ی SMA 200 روزه میتواند قیمت اتریوم را تا نزدیک محدوده ی ۱۹۷ دلار پیش ببرد ، در حالی که ریزش قیمت به زیر محدوده ۱۵۷ دلار میتواند قیمت را تا محدوده ی EMA 20 روزه یعنی ۱۵۳ دلار پیش ببرد .

XRP

ریپل XRP پس از خروج از محدوده ی گردن در الگوی سر و شانه نتوانست به حرکت خود ادامه دهد ، این ارز دیجیتال با توجه به عدم حمایت خریداران از محدوده ی ۰٫۲۵۴۰۱ دلار شروع به سقوط کرد .

همانطور که مشاهده می کنید ، EMA 20 روزه درست در زیر خط گردن در الگوی سر و شانه قرار دارد و بیانگر این است که خریداران برای ورود به بازار در انتظار ریزش قیمت هستند و انتظار میرود تا این محدوده مانند یک محدوده ی مقاومت عمل کند ، اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای این محدوده ببرند ، میتوان انتظار داشت که محدوده ۰٫۳۱۵۰۳ در دسترس قرار گیرد .

اما اگر قیمت به زیر EMA 20 روزه سقوط کند ، میتوان انتظار داشت که قیمت تا محدوده ۰٫۲۰۰۴۱ نیز سقوط کند ، در حال حاظر تریدرهای بلند مدت می توانند استاپ لاس های خود را در محدوده ۰٫۱۹۹۵ دلار ست کنند .

BCH

بیت کوین کش در ۱۷ ژانویه توانست به بالای محدوده ی ۳۶۰ دلار صعود کند ، حتی خریداران با فشار زیاد توانستند قیمت را در ۱۸ ژانویه بالاتر نیز ببرند ، ولی نتوانستند به هدف خود در ۴۲۳ دلار دست یابند ، بنابراین قیمت به محدوده ۴۰۳ دلار برگشت .

در ۱۸ ژانویه قیمت با یک اصلاح به زیر محدوده ۳۶۰ دلار برگشت که نشان دهنده ی خروج سرمایه گذاران از بازار در محدوده های بالاتر است ، در حال حاظر قیمت بین محدوده ی ۳۰۶ تا ۳۶۰ دلار نوسان می دهد .

اگر خریداران بتوانند قیمت را تا محدوده ی ۳۶۰ دلار پیش ببرند ، میتوان نسبت به تست مجدد محدوده ی ۴۰۳ دلار و بعد از آن ۴۲۳ دلار خوش بین بود . از طرف دیگر ریزش قیمت به زیر محدوده ی ۲۰۶ دلار می تواند قیمت را تا محدوده ی ۲۷۰ دلار پایین بیاورد .

BSV

بیت کوین SV در ۱۸ ژانویه به زیر محدوده ی ۲۵۵ دلار سقوط کرد ، اما در نقطه ی ۲۳۶ دلار با اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوتاچی که از صعود به محدوده ی ۴۵۸ دلار از ۷۷ دلار تشکیل شده بود ،  مواجه شد و مورد حمایت قرار گرفت . خریداران در حال تلاش برای بالا بردن قیمت به سمت مقاومت های بالاتر هستند .

پیش بینی می شود قیمت تا محدوده ی ۳۳۵ دلار افزایش داشته باشد ، اگر قیمت از این محدوده ریزش کند ، احتمال می رود قیمت تا چند روز نوسان زیادی نداشته باشد تا برای حرکت بعدی تصمیم گیری کند .

اگر قیمت از محدوده ای که در حال حاظر قرار دارد ، به سمت پایین حرکت کند ، میتوان انتظار حمایت در محدوده ی ۲۱۴ دلار که برابر با EMA 20 روزه است را داشت .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.