تحلیل ۵ ارز برتر هفت روز گذشته (۶ بهمن)

ویروس کرونا که در چین شیوع پیدا کرده است به تدریج در تعدادی از کشورهای جهان رواج یافته است و شمار کشته روز به روز در حال افزایش است ، این امر باعث افزایش هراس در بین سرمایه گذاران و تزلزل بازار می شود .

در نتیجه ، هفته گذشته بازارهای جهانی سهام و نفت خام سقوط کرد . اگرچه ارزهای رمزنگاری نیز با این موج همراه شده و ریزش قیمت را شاهد بودند ولی اکنون بازار وضع نسبتا مناسبی دارد .

HEDG

ارز دیجیتال HEDG در هفت روز گذشته با ۱۳ درصد افزایش ، بیشترین رشد را در بین ارزهای دیجیتال داشت . درست است که این یک ارز دیجیتال جدید و نوپا می باشد ولی با سرعت زیادی در حال پیشرفت می باشد و قصد دارد تا خیلی زود خود را در بین ۲۰ ارز برتر بازار جا کند .

از آن جا که مدت زیادی از عرضه این ارز نمی گذرد بنابراین نمودار زیادی از آن در دسترس نیست ، برای همین ما از نمودار روزانه برای تحلیل این ارز استفاده می کنیم ، این ارز از ماه آگوست تا دسامبر سال گذشته را در وضعیت رنج (میانه) قرار داشته است ، ولی در ۵ دسامبر آغاز به صعود به سمت قیمت های بالاتر کرد و از آن موقع به سمت پایین برنگشته است .

این آلت کوین در مدت کوتاهی از قیمت $۰٫۶۸۶۵۴۸۷۶ در تاریخ ۵ دسامبر ، به بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی $۲٫۶۷۰۱۰۹۱۰ در ۲۴ ژانویه رسید ، این امر نشان دهنده ی وجود یک پشتیبان قوی برای این ارز است .

اندیکاتور میانگین حرکت MA شیب زیادی به خود گرفته و شاخص RSI نیز وارد محدوده اشباع خرید شده است ، نمودار قیمت از تاریخ ۵ دسامبر هنوز به زیر EMA 20 روزه نیامده است .

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای محدوده ی  $۲٫۶۷۰۱۰۹۱۰ ببرند ، احتمال صعود قیمت تا محدوده ۳ دلار وجود دارد ، در غیر این صورت اگر نمودار به زیر محدوده EMA 20 روزه سقوط کند ، ریزش تا نزدیک محدوده SMA 50 روزه محتمل است .

DASH

این سومین هفته است که ارز دیجیتال DASH در بیت ۵ ارز برتر هفته قرار دارد ، این بار با ۱۰ درصد افزایش قیمت در هفته گذشته . با ایران بیت در تحلیل نمودار این ارز همراه باشید :

قیمت این ارز دیجیتال از سقف قیمتی خود یعنی ۱۴۲ دلار به سمت ۹۰ دلار برگشت که در واقع اصلاح قیمتی ۵۰ درصد فیبوناتچی است ، این یک نشانه مثبت مبنی بر این است که خریداران در این محدوده منتظر ورود به بازار هستند .

با این وجود ما انتظار نداریم که قیمت به یک باره روند صعودی شدیدی به خود بگیرد ، پیش بینی می شود که قیمت در همین محدوده برای چند هفته در حالت میانه (رنج) قرار بگیرد تا توان مورد نیاز برای بالا رفتن به سمت اهداف را کسب کند .

در جهت صعودی اگر قیمت بتواند از محدوده ۱۴۲ دلار را به سمت بالا شکست دهد ، احتمال میرود قیمت تا محدوده ۱۸۰ دلار نیز پیش برود ، اما در جهت نرولی اگر قیمت این محدوده یعنی ۹۰ دلار را رها کند ، احتمال می رود تا محدوده حمایت ۷۷ دلار پیش برود .

BSV

بیت کوین SV توانسته مجددا خود را در بین ارزهای برتر هفته جا دهد . این پنجمین هفته است که این آلت کوین توانسته خود را در میان این لیست نگه دارد که نشان دهنده علاقه ی خریداران به این ارز است .

این ارز دیجیتال در هفته های اخیر به خاطر اخبار مربوط به دادگاه کریگ رایت و وراث شریک قبلی یعنی دیویید کلیمان و ماجرای یک میلیون بیت کوین ، شاهد نوسانات قیمتی زیادی بوده است . با وجود اخبار ضد و نقیضی که به گوش می رسد ، هنوز وضعیت این پرونده حل نشده است .

با وجود نوسانات شدید قیمتی این ارز در هفته های گذشته ، شاهد ریزش قیمت این ارز در هفت روزی که گذشت بودیم . احتمال میرود این آلت کوین چند هفته ی آتی را در بین محدوده ی ۲۳۶ دلار تا ۳۳۷ دلار نوسان دهد .

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای محدوده ۳۳۷ دلار پیش ببرند ، میتوان نسبت به افزایش قیمت تا محدوده ۴۰۰ دلار و بعد از آن به سمت بالاترین سقف قیمتی این ارز ، خوش بین بود .

بنابراین اگر قیمت به زیر محدوده ۲۳۶ دلار سقوط کند ، اولین محدوده ی حمایتی ۲۲۲ دلار می باشد که در واقع اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی است و به نوعی یه حمایت ضعیف به حساب می آید .

اگر این حمایت نیز شکسته شود ، احتمال سقوط تا محدوده ی حمایت بعدی یعنی ۱۵۸ دلار می رود .

ETC

در طول ۷ روز گذشته اتریوم کلاسیک ۴% رشد داشته در بیست و دو ژوئن شرکت اتریوم اعلام  کرد که شرکت سرمایه گذاری گری اسکال بزرگترین شرکت مدیریت ارزهای دیجیتال بیش از ۱/۳از کارمزد سالیانه کمپانی بین المللی اسکال رابه بنیاد اتریوم کلاسیک واریز خواهد کرد.این سرمایه‏  به توسعه و رشد شبکه  رمز ارز اتریوم کلاسیک کمک خواهد کرد..

اصلاحات صورت گرفته از محدوده ۱۲٫۴۰ در محدوده ۸ دلار حمایت شدند که یک علامت مثبت تلقی می شود.اگر این جفت ارز بین قیمتهای ۸ تا ۱۰ تا تثبیت  شود باعث افزایش احتمال بالا رفتن قیمت خواهد شد انتظار ما این است که یک روند صعودی جدید در محدوده قیمت بالای ۱۰ دلار اتفاق بیفتد.این محدوده دارای مقاومت قیمتی کوچکی در بالای ۱۲ دلار می باشد که امکان حرکت به سوی محدوده قیمتی۱۶٫۶۰ دلار را فراهم می کند. در مقابل اگر قیمت به زیر ۸ دلار سقوط کند احتمالاً باعث ضعف بیشتر و  سقوط قیمت  به محدوده حمایتی ۶ دلار خواهد شد. در این صورت ما شاهد یک روند رنج برای چند هفته در این محدوده قیمتی خواهیم بود. 

XTZ

تی زوس (XTZ)در ۷ روز گذشته این ارز با ۴ درصد سودآوری  عملکرد بالایی را از خود نشان داده است.اگرچه حادثه  خاصی اتفاق نیوفتاده که  این افزایش را به آن نسبت دهیم ،‏ با ایران بیت جهت برسی نمودار بر اساس روندصعودی حال حاظرآن همراه باشید.

در چند ماه گذشته این جفت ارز در محدوده قیمتی ۰٫۸۲ و ۱٫۶۵دلار روند خنثایی را پشت سر گذاشته است.این بیانگر این واقعیت است که خریداران هنگامی که قیمت به به پایین ترین سطح خود رسیده اقدام به خرید کرده و وقتی که قیمت تا حد بالای سوئینگ رشد می کند از بازار خارج می شوند. 

در چهار هفته گذشته خریداران سعی می‌کردند که قیمت را بالای MA20 در تایم فریم هفته ای نگه دارند علیرغم موفقیت ، آنها قادر نخواهند بود که یک افزایش قیمتی معنی داری را به دست بیاورند که نشان دهنده نبود خریدار در قیمت های بالا می باشد.اگر قیمت باقدرت و شتاب خوبی به سوی محدوده  ۱.۸۵ دلار حرکت نکند در این صورت فروشندگان سعی می‌کنند تا قیمت را به زیر محدوده MA20 برسانند . در صورت موفقیت ریزش قیمتی تا محدوده۰٫۸۵ممکن خواهد بود. در صورتی که این جفت ارز  بتواند محدودی مقاومت قیمتی  ۱.۶۵ تا ۱٫۸۵دلار را به طرف بالا بشکندروند صعودی جدید شروع خواهد شد در غیر این صورت شکست قیمت به زیر محدوده ۰٫۸۲دلار اتفاق خواهد افتاد.

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.