برچسب , , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:16 - ژانویه - 2020

تراکنش یک میلیون دلاری بیت کوین مربوط به بیت فینکس بوده است ، نه کریگ رایت

در ابتدا مبدا و مقصد این تراکنش نامعلوم بود .

این تراکنش به دمبال تحولات اخیر در پرونده کریگ رایت ، کسی که ادعا می کند همان ساتوشی ناکوموتو خالق بیت کوین می باشد اتفاق افتاده است .

رایت میگوید که او می تواند مالکیت ۱ میلیون بیت کوین ( ۸٫۶ میلیارد دلار ) را اثبات کند .

اما شواهد موجود نشان می دهند که وی فقط کلیدهای عمومی ( آدرس ) یک سری حساب را به دادگاه ارائه کرده و کلید های خصوصی که نشان دهنده قابلیت دسترسی به آن حساب ها می باشد را ارائه نکرده است .

با وجود عدم اطمینان از این ادعای رایت ، ترس کاربران از احتمال فروش عمده این مقدار ارز در تغیرات قیمت بیت کوین کاملا مشهود بود .

بلافاصله پس از ادعای های رایت ، یک توییت جعلی از طرف اکانت ” Whale Alert ” در توییتر منتشر شد مبنی بر آغاز جا به جایی ۱ میلیون عدد بیت کوین در شبکه .

بنابراین تمام توجه تحلیل گران دنیای کریپتو به انتقال این یک میلیون بیت کوین جلب شد به طوری که این توییت ” Whale Alert ” بیش از ۱۰۰۰ بار در کمتر از ۱۲ سایت ریتوییت شد .

کمی بعد مشخص شد که این خبر جعلی بوده و این انتقال مربوط به کریگ رایت نبود بلکه یک انتقال مربوط به صرافی بیت فینکس بود که در حال پر کردن کیف پول گرم خود بوده است .

پائولو آردوینو مدیر عامل این صرافی توضیح داد که این یک انتقال ۱۵۰۰ عددی برای تغیر آدرس کیف پول گرم این شرکت بوده است . بیت فینکس برای این انتقال تنها ۴۵ سنت پرداخت کرد .

صرافی ها ۱۱% از کل بیت کوین های موجود را در اختیار دارند

بر اساس اطلاعات آماری ، صرافی ها در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری میزبان ذخایر بیت کوین هستند .

طبق اخرین اطلاعات آماری به دست آمده ، نمودار موجودی ارز بیت کوین در تاریخ ۸ ژانویه نشان می دهد که ۲٫۱۲ میلیون بیت کوین در اختیار صرافی ها می باشد ، یعنی چیزی حدود ۱۱% از کل بیت کوین های موجود .

این مقدار بیت کوین که در بالا اشاره کردیم ، هم شامل بیت کوین های کاربران که در صرافی ها نگه میدارند و هم شامل موجودی آدرس های متعلق به صرافی ها می باشد .

با وجود تلاش های جوامع در جهت آگاهی بخشی از خطرات نگه داری ارزهای دیجیتال در صرافی ها ، همانطور که مشاهده می کنید روند نمودار در سال ۲۰۱۹ رو به افزایش بوده است .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.