برچسب , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:9 - ژانویه - 2020

تفاوت توکن و ارزهای دیجیتال چیست؟

توکن ها اساسی ترین شکل دارایی موجود در بازار رمزنگاری است. توکن ها دارایی های دیجیتالی هستند که توسط یک پروژه روی بلاکچین صادر می شوند. هدف اصلی آنها استفاده به عنوان وسیله پرداخت کالاها و خدمات در چارچوب اکوسیستم پروژه است. آنها همچنین با عضویت در گروهها و شبکه های جهانی مانند بازار بورس و غیره و یا مانند سهام در بازار مالی ، به دارندگان خود حق شرکت در شبکه را می دهند . توکن منحصر به یک پلتفرم خاص نیست ، توکن نشان دهنده این است که شما یک دارایی قابل تجارت دارید .

کوین ها اولین فرزند بازار کریپتو هستند و بیشترین ارزش را دارند .  کوین ها پول دیجیتالی اصلی هستند که بر اساس فن آوری های رمزنگاری شده با بلاکچین در هسته خود ساخته شده اند. درست مانند پول فیات ، کوین ها  به عنوان جایگزینی برای سیستم اقتصادی واقعی زندگی عمل می کنند .

ویژگی اصلی کوین ها شفافیت و عملکرد عاری از کلاهبرداری است . کوین ها بسیاری از خصوصیات مشابه پول فیات را دارند ، زیرا آنها قابل تقسیم هستند ، و یا به بخش های کوچکتر تقسیم می شوند ،. بیت کوین ، ریپل ، لایت کوین ، مونرو انواع کوین ها  هستند.

در اینجا دو ویژگی اصلی کوین ها وجود دارد که آنها را از کلیه دارایی های دیگر جدا می کند:

کوین ها را می توان از یک استخر استخراج کرد و مانند پول عادی ارسال یا دریافت کرد.

کوین ها فقط به عنوان پول عمل می کنند و در هیچ پروژه ی خاصی به عنوان دارایی برای دریافت کالاها یا خدمات ارائه شده از آن استفاده نمی شوند .

تفاوت اصلی کوین ها و توکن ها

کوین ها را می توان استخراج کرد اما توکنها قابل استخراج نیستند .

کوین ها را میتوان به بخش های کوچکتر تقسم کرد اما توکن ها قابل تقسیم به بخش های کوچک تر نیستند .

تفاوت بین کوین ها و توکن ها  هنوز هم سردرگمی زیادی بین سرمایه گذاران رمزنگاری و تنظیم کننده های مالی ایجاد می کند.

خلاصه

سکه ها فقط روش پرداخت هستند در حالی که توکن ها می توانند به صورت سهام یک شرکت باشند ، به محصول یا خدمات دسترسی پیدا کنند و بسیاری از کارکردهای دیگر را انجام دهند .

کوین ها ارزهایی هستند که می توانند برای خرید و فروش چیزهایی مورد استفاده قرار گیرند. شما می توانید یک توکن را با یک کوین مانند بیت کوین بخرید ، اما برعکس ، کوین ها به طور مستقل عمل می کند ، در حالی که توکن کاربرد خاصی در هر پروژه دارد.

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.