تله خرسی (Bear Trap) چیست ؟

تله خرسی (Bear Trap) چیست ؟

تله خرسی (Bear Trap) زمانی رخ می دهد که روند حرکتی یک سهام به دروغ سیگنال هایی مبنی بر ریزش قیمت می دهد ، حال این که قیمت آن سهم افزایش خواهد یافت . تله گاوی دقیقا بر عکس این موضوع است یعنی زمانی که قیمت یک سهام در حال ریزش است و به دروغ سیگنال افزایش قیمت می دهد . هر دو این حالت ها می توانند در نهایت منجر به متضرر شدن سرمایه گذاران شود .

تله خرسی می تواند یک تریدر را به دنبال کاهش قیمت موقت یک سهام وادار به فروش دارایی خود کند . در حالی که کمی بعد قیمت آن سهم افزایش خواهد یافت و سرمایه گذار موقعیت را از دست خواهد داد .

تله خرسی چگونه کار می کند ؟

گاهی ممکن است که یک معامله گر بازار ، یک دارایی که به تازگی روند نزولی را در پیش گرفته را بفروشد ، با این تفکر که بعد از ریزش قیمت تا یک سطح معین ، مجددا وارد بازار شده و از سود فاز اصلاحی آن ریزش استفاده کند . اگر این ریزش قیمت تا سطح مورد نظر رخ نداده و قیمت بعد از کمی کاهش ، شروع به افزایش کند ، در اصطلاح کاربر در یک تله خرسی افتاده است .

تله خرسی (Bear Trap) چیست ؟

معامله گران اغلب برای تحلیل روند بازار و ارزیابی استراتژی های سرمایه گذاری از الگوهای فنی استفاده می کنند . این کاربران با استفاده از ابزار های مانند شاخص (RSI) ، شاخص (MACD) ، سطوح فیبوناچی ، شاخص های حجم و غیره سعی در شناسایی تله های خرسی و گاوی و اجتناب از آن ها دارند .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.