تنها 100 روز تا هالوینگ بیت کوین

تنها ۱۰۰ روز تا هالوینگ بیت کوین

در حالی که حدود ۹۰ روز تا هالوینگ یا همان نصف شدن پاداش استخراج بلاک های بیت کوین باقی مانده است ، بیت کوین روند صعودی مناسبی را به خود گرفته است .

آژانس رتبه بندی Weiss  در توییتی در تاریخ ۱ فوریه خلاصه ای از عملکرد قیمت بیت کوین را نسبت به دو نیمه کاهش پاداش قبلی خود ارائه داد .

Weiss : هالوینگ بیت کوین قطعا به افزایش قیمت این ارز کمک خواهند کرد

هالوینگ اشاره به نصف شدن پاداشی که به ماینرها به واسطه ی استخراج هر بلاک داده می شود اشاره دارد .

قبل از اولین هالوینگ ، قیمت بیت کوین در محدوده ی ۱۲ دلار قرار داشت ، چهار سال بعد ، زمان هالوینگ بعدی که پاداش بیت کوین باید از ۲۵ به ۱۲٫۵ بیت کوین که در حال حاظر قرار دارد برسد ، قیمت بیت کوین ۶۵۲ دلار بود .

بیت کوین با ۳۰% رشدی که در ماه ژانویه ۲۰۲۰ داشت باعث افزایش بیش از پیش انتظارات از خود به خصوص در بحث هالوینگ شد .

سوالی که مطرح می شود این است که آیا هالوینگ بیت کوین به بالا رفتن قیمت بیت کوین کمک خواهد کرد ؟ موسسه Weiss به اختصار توضیح داد :

هیچ شکی در افزایش قیمت بیت وجود ندارد و تنها بحثی که مطرح می شود این است پس از هالوینگ ، بیت کوین چه مقدار بالا خواهد رفت ؟

تنها 100 روز تا هالوینگ بیت کوین

 

بیت کوین در آستانه‌ی شکست بازار طلا و اقتصاد فدرال

اثرات هالوینگ سال ۲۰۱۶ بیت کوین کمی با تاخیر رخ داد . یک سال بعد از نصف شدن پاداش ها در سال ۲۰۱۶ ، بیت کوین به بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی ۲۰ هزار دلار رسید .

بر همین اساس ، یک سری از تحلیل گران معتقدند که افزایش قیمت این ارز دیجیتال ناشی از نصف شدن پاداش آن به ۶٫۵ بیت کوین که سه ماه دیگر رخ می دهد ، کمی با تاخیر خواهد بود .

با این حال ، اطلاعات آماری سال ۲۰۲۰ را سال خوبی برای بیت کوین میدانند ، به طور مثال هالوینگ بیت کوین نرخ تورم این ارز را کمتر از طلا و اقتصاد ایالات متحده قرار خواهد داد .

بر طبق یک مدل قیمتی که بر مبنای ارزش گذشته این ارز تا کنون شکل گرفته است ، انتظار می رود قیمت این کریپتوکارنسی به ۱۰۰ هزار دلار نیز برسد .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.