تیم فوتبال پاریسن ژرمن از توکن هواداری خود رونمایی کرد

تیم فوتبال پاریسن ژرمن از توکن هواداری خود رونمایی کرد

باشگاه فوتبال پاریسن ژرمن در ۲۸ ژانویه در توییتی اعلام کرد که توکن هواداری خود در پلتفرم بلاکچین شرکت Socios اماده خرید است .

به عنوان اولین کاربرد به دارندگان این توکن هواداری اجازه داده می شود تا در نظرسنجی نوشته ی روی بازوبند کاپیتان تیم پاریسن ژرمن که در حال حاظر تیاگو سیلوا می باشد ، شرکت کنند .

طبق اطلاعیه ای که شرکت Socios منتشر کرده است ، عرضه اولیه توکن های هواداری یا FTO در وبسایت این شرکت آغاز شده است .

دارندگان این توکن قادر خواهند بود تا در یک سری نظرسنجی الزام آور و اختیاری نظیر انتخاب رنگ لباس فصل بعد ، موزیک ورزشگاه و لوگوی تیم و همچنین در انتخاب بهترین بازیکن ماه باشگاه ، انتخاب بازی های دوستانه ، تورهای تابستانی تیم ، امور خیریه و غیره شرکت کنند .

طرفدارانی که در این نظرسنجی ها شرکت کنند امتیاز به دست می آورند ، هر چه یک کاربر امتیازاتی بیشتری به دست بیاورد ، می تواند برنده ی یک دیدار ملاقات با بازیکنان ، بلیط جایگاه ویژه و یا یکی از کالاهای باشگاه شوند .

رواج توکن های هواداری در فوتبال

همانطور که قبلن در ایران بیت خواندید تیم فوتبال PSG همکاری خود با شرکت Socios را برای ایجاد یک توکن هواداری بر پایه ی بلاکچین در سپتامبر ۲۰۱۸ آغاز کرد ، از آن پس تیم های بزرگ دیگری نیز تصمیم قدم هایی در جهت ایجاد توکن مخصوص به هوادارای خود کردند .

چند هفته بعد از انتشار رسمی خبر همکاری PSG و Socios ، بزرگترین تیم فوتبال ایتالیا ، یعنی یوونتوس از آغاز همکاری با Socios برای ایجاد توکن هواداری تیم خود خبر داد .

هواداران یوونتوس این ماه در نظرسنجی آهنگی که بعد از هر بار گلزنی این تیم در خانه پخش می شود شرکت کردند ، این نظرسنجی به اولین نظرسنجی که کاربران دارای توکن هواداری میتوانستند در آن شرکت کنند تبدیل شد . طبق این نظرسنجی قرار شد که آهنگ Blur`s2 بعد از هر گل در ورزشگاه پخش شود .

Chiliz که یک شرکت زیر مجموعه Socios می باشد و دفتر اصلی آن در مالت واقع است ، در حال راه اندازی یک صرافی مخصوص ، برای تجارت و معامله ی توکن های هواداری است ، این شرکت همچنین اعلام داشته اولین توکنی که در این صرافی لیست خواهد شد ، توکن های همکاری فوتبال شرکت Socios خواهد بود .

باشگاه های دیگری نیز مانند اتلیتکو مادرید ، آ اس رم ، گالاتاسرای و وست هام یونایتد نیز برای ایجاد توکن هواداری خود ثبت نام کرده اند .

هواداران میتوانند با مراجعه به سایت Socios از طریق این لینک ، نسبت به خرید توکن های هواداری باشگاه های ذکر شده اقدام نمایند .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.