جلسه بانک های مرکزی کشورهای جهان برای توسعه ارز دیجیتال

جلسه بانک های مرکزی کشورهای جهان برای توسعه ارز دیجیتال

شش بانک معتبر جهانی در ماه آپریل جلسه ای در خصوص توسعه ارز دیجیتال بانکهای مرکزی (CBDC) خواهند داشت .

به گزارش خبرگزاری تایمز ژاپن در تاریخ ۶ فوریه به نقل از یک مقام آگاه ، در این جلسه مدیران بانک های مرکزی در خصوص توسعه و تحقیقات در خصوص ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی بحث خواهند کرد همچنین این گروه در رابطه با چالش های پیش رودر صورت راه اندازی ارز دیجیتال برای بانک های مرکزی مانند موارد امنیتی و مدیریتی بحث و گفتگو خواهند کرد.

طبق گزارشات مدیران بانکهای مرکزی اتحادیه اروپا، انگلستان ، کانادا ، ژاپن ، سوئد و سوئیس در واشنگتن نشستی خواهند داشت ، و شرکت کنندگان نیز برای کنفرانس صندوق بین‌المللی پول در آنجا حضور خواهند داشت.

 به نظر می رسد این نشست بخشی از همکاری گسترده تازه ای است که بین بانک های مرکزی درگیر در این موضوع برگزار می شود. در ژانویه بانک مرکزی انگلیس اعلام کرد که این بانک قصد توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود به کمک بانک های مرکزی فوق الذکر و شرکت های بین المللی خود را دارد.

طبق گزارش خبرگزاری ژاپنی این کار خود را در این رابطه به اطلاع عموم خواهد رساند.

افزایش تلاش های جهانی در رابطه با توسعه ارز دیجیتال بانکهای مرکزی

 پس از اطلاعیه پارسال شرکت فیس بوک مبنی بر معرفی ارز دیجیتال با ارزش ثابت خود به نام لیبرا ،  خیلی از بانک‌های مرکزی جهانی تحقیقات خود در رابطه با ارز های دیجیتال را سرعت بخشیدند. در اواخر ماه ژانویه یک پیش نویس از از استراتژی بانک مرکزی هند در خصوص پیشرفت ها در حوزه ارز دیجیتال بانک مرکزی منتشر شد.

قانون گذاران و موسسات حقوقی جهانی در حال جمع آوری اطلاعات در خصوص تاثیرات ارز دیجیتال بانکهای مرکزی هستند . ماه گذشته ، مجمع جهانی اقتصاد کنسرسیومی را به منظور ایجاد چهارچوب برای حاکمیت ارزهای دیجیتال ایجاد کرد.

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.