برچسب , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:22 - ژانویه - 2020

حجم سرمایه گذاری در حوزه بلاک چین در چین در سال ۲۰۱۹ ، ۴۰ درصد کمتر از سال ۲۰۱۸ است

بر اساس یک مطالعه جدید توسط منابع دولتی ، سرمایه گزاری های دولت چین در حوزه بلاک چین با کاهش ۴۰ در صدی در سال ۲۰۱۹ مواجه شده است .

در طول سال ۲۰۱۹ چین ۲۴۵ پروژه سرمایه گذاری در کریپتوکارنسی داشته است که تقریبا ۶۰ درصد کمتر از سال گذشته است .

مجموع سرمایه گزاری ها در کشور چین در سال ۲۰۱۹ در حوزه بلاک چین بیشتر از تمامی کشور ها بوده است .

براساس یک مطالعه مشترک توسط شرکت مالی و اطلاعاتی دولت چین و پلتفرم داده های مالی Rhino Data ، حجم معاملات بلاک چین ۲۴٫۴ میلیارد یوان چین (۳٫۶ میلیارد دلار ) است . این مطالعه می گوید که این رقم در سال ۲۰۱۹ در مقایسه با سال ۲۰۱۸ ، ۴۰٫۸ درصد کاهش داشته است .

با این حال ، ارزش و تعداد معاملات از سال ۲۰۱۷ به میزان قابل توجهی افزایش داشته است . به این ترتیب ، سال ۲۰۱۸ از نظر حجم معاملات در بلاک چین همچنان در صدر باقی مانده است .

آمار ها نشان می دهد ۶۰۰ معامله در طول سال ۲۰۱۸ و ۱۶۸ معامله در سال ۲۰۱۷ انجام شده است .

ورود رسمی چین به بلاکچین در اواخر ۲۰۱۹

 در  یک تحقیق توسط خبرگذاری چین هوا مشخص شد که در سال ۲۰۱۹ در مراحل اولیه سرمایه گذاری ، گروه کالاهای سرمایه ای A  ،۴۳٫۳  درصد از سهم سرمایه گذاری ها را به خود اختصاص دادند حال آنکه نسبت سرمایه گذاری های استراتژیک و ادغام و تملیک با شرکت های دیگر در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ به طور چشم گیری افزایش داشته است است به علاوه ۲۹۲ موسسه به طور کامل در این سرمایه گذاری ها شرکت کرده اند که با شهرهای پکن، شن زون و هانگزو بزرگترین پروژه های بلاک چین را جذب کردند .

چین پس از فراخوان رئیس جمهور خود برای تسریع در پذیرش بلاک چین در اواخر اکتبر سال ۲۰۱۹ ، سطح علمی خود در این زمینه را بهبود بخشیده است . این واقعیت که حجم معاملات در سال ۲۰۱۹ کاهش داشته تا حدودی غیر قابل پیش بینی بوده است .

در اواخر سال ۲۰۱۹ ، Xinhua با استناد به مطالعات شرکت اطلاعاتی بازار آمریکا ( IDC ) پیش بینی کرد حجم معاملات بلاک چین در سال ۲۰۲۳ به بیش از ۲ میلیارد دلار می رسد ، همچنین دولت این کشور در کنار سرمایه گذاری در زمینه بلاک چین ، از توسعه ارز دیجیتال مخصوص کشور خود یعنی یوان دیجیتال نیز حمایت کرده است .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.