حریم خصوصی در اتریوم : پروتکل Aztec در شبکه اصلی آغاز به کار کرد
نظر: 0 0 تاریخ نوشته:3 - فوریه - 2020

حریم خصوصی در اتریوم : پروتکل Aztec در شبکه اصلی آغاز به کار کرد

شبکه حریم خصوصی Aztec با استفاده از فناوری مبتنی بر Zcash در تاریخ ۱ فوریه رسماً در بلاک چین اتریوم راه اندازی شد و آغاز به کار کرد ، این شبکه توکن های محرمانه ای را معرفی می کند ،که در آن همه ی مقادیر به صورت رمزنگاری پنهان هستند . این شبکه در حال حاضر بصورت محدود راه اندازی شده است ، این شرکت می گوید : توکن هایی دیگری نیز هفته های آینده منتشر خواهند شد . در حالی که دسترسی کامل برای ساخت توکن های شخصی طی دو ماه آینده ایجاد خواهد شد .

پروتکل Aztec ، درست مانند Zcash (ZEC) ، از Zk-SNARKs برای اعتبارسنجی معاملات رمزگذاری شده استفاده می کند . هنگام انجام یک انتقال ، پارامتری جهت اثبات صحیح بودن معامله همزمان با رمز نگاری اطلاعات ایجاد می شود .

این سیستم به قرارداد های هوشمند رمزنگاری موتور Aztec وابسته است که می تواند برای اعتبارسنجی تراکنش ها مورد استفاده قرار گیرد . این قرارداد براساس سیستم “یادداشت ها” می باشد که معمولاً در ساختار ورودی و خروجی شبیه بیت کوین می باشد . با وجود این ، برخلاف Zcash  ، Aztec  اطلاعات فرستنده و گیرنده پول را پنهان نمی کند  .

همانند Zcash ، Aztec نیز برای راه اندازی به یک پروتکل با ساختار مطمئن نیاز دارد ، این یک نیاز اصلی برای کلیه ی پیاده سازی ها بر مبنای  zk-SNARK می باشد ، زیرا مجموعه ای از پارامترهای مشترک را برای اطمینان از محاسبه کارآمد تولید می کند.

پیشرفت های آتی قرار های هوشمند را خصوصی خواهند کرد

هدف آزتک ارائه سرویس ” حریم خصوصی سه گانه ” است که بخش خاصی از بلاکچین اتریوم را کاملاً پنهان می کند . قدم بعدی مخفی کردن اطلاعات فرستندگان و گیرندگان است ، در حالی که در نهایت ، قراردادهای هوشمند کاملاً خصوصی خواهند شد.

مدیر عامل شرکت Aztec  توماس والتون پوکوک گفت که احتمال معرفی این امکان در سال ۲۰۲۰ وجود دارد.

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.