برچسب , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:23 - ژانویه - 2020

حمایت انجمن بلاکچین از تلگرام در نبرد حقوقی با SEC

انجمن بلاکچین در دادگاهی که به درخواست کمسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه تلگرام تشکیل شده است به عنوان مشاور دادگاه در حوضه ارزهای دیجیتال حضور می یابد .

انجمن بلاکچین ، جمعی از مدافعان درگیر در این صنعت ، بیست و یکم ژانویه خلاصه نامه amicus curiae را به دادگاه منطقه جنوبی نیویورک ارائه داد . این نامه به معنی درخواست مشاوره به دادگاه درمورد برخی از امور حقوقی که مستقیماً در رابطه با دعوی است می باشد .

به شفافیت بیشتری از سمت SEC نیاز است

در این نامه ، انجمن بلاکچین اتهاماتی را که SEC به این پیام رسان رمزگذاری شده وارد کرده است ، رد می کند . در آن زمان قانون گذاران قصد داشتند تا از تحویل توکن های تلگرام ( (Gramبه سرمایه گذاران اولیه جلوگیری کنند . SEC ادعا میکرد که تلگرام و توکن آن ( (Gramبه طور قانونی در این سازمان ثبت نشده اند .

انجمن در این نامه استدلال می کند که کمسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده درباره ی این که دارایی های دیجیتال در چه صورت می توانند اوراق بهادار حساب شوند ، توضیحات شفاف و کاملی ارائه نداده است ، بنابراین تصمیم دادگاه در مورد این که توکن ها در زمان عرضه جزوه اوراق بهادار بودند یا خیر به چالش کشیده می شود و میتواند عواقب مختلفی را روی صنعت بگذارد .

در ادامه ی این نامه آمده است :

SEC تاکید کرده است که برخی از ارزهای دیجیتال ، جزو اوراق بهادار نیستند و وضعیت دارای های خاص مثل کریپتوکارنسی از جهت شناخته شدن تحت عنوان اوراق بهادار میتواند با گذشت زمان تغیر کند . هیچ چیزی در این مورد خوستار تصمیم گیری در این مورد که ارزهای دیجیتال همیشه اوراق بهادار حساب شوند یا خیر ، وجود ندارد .

الگوهای سرمایه گذاری پیام رسان تلگرام ، مطابق با قوانین اوراق بهادار

انجمن بلاکچین در ادامه استدلال می کند که مدل توافق نامه خرید که توسط تلگرام استفاده می شود مطابق قوانین اوراق بهادار ایالات متحده است . با این حال ، SEC به طرز عجیبی گفته است که با تصمیم تلگرام مبنی بر استفاده از یک مدل قرارداد سرمایه گذاری که کاملا مطابق قوانین SEC می باشد ، مخالف خواهد کرد .

عضویت در اتاق تجارت دیجیتال

اتاق بازرگانی دیجیتالی نیز در تاریخ ۲۱ ژانویه فرم مخصوص مشاوره به دادگاه درباره پرونده دادرسی بین سرویس پیام رسان رمزگذاری شده تلگرام و SEC را پر کرد . این اتاق تأکید کرد که در تلاش نیست تا اثبات کند که آیا ۱٫۷ میلیون دلار فروش توکن تلگرام جزوه معاملات اوراق بهادار بوده است بلکه قصد دارد از وجود وضوح کافی در مورد مقررات مربوط به دارایی های دیجیتال اطمینان حاصل کند .

به همین ترتیب این اتاق از دادگاه خواسته که قوانین و شرایط احتساب ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار را به طور شفاف اعلام کند .

در همین حال ، طبق گزارش ها ، صرافیLiquid  به دلیل تاخیر در راه اندازی شبکه غیرمتمرکز تلگرام (TON) ، فروش ارز دیجیتال این شرکت یعنی (GRAM) را لغو کرد. این صرافی بودجه همه سرمایه گذاران را که در فروش غیررسمی شرکت کرده بودند ، برگرداند.

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.