خیز اتریوم به سمت محدوده 2 هزار دلار ؟

خیز اتریوم به سمت محدوده ۲ هزار دلار ؟

بیت کوین که در هفت روز آغازین سال ۲۰۲۱ میلادی افزایش قیمت چشمگیری را به نمایش گذاشته است ، اکنون در حال نزدیک شدن به محدوده ۴۰ هزار دلار است که این به نوعی بیانگر افزایش صد درصدی ارزش این ارز دیجیتال در قیاس با سقف قیمتی پیشین خود در سال ۲۰۱۷ می باشد . به عبارت دیگر مقدار ارزشی که بیت کوین بیش از سه سال طول کشید تا به آن دست یابد ، اکنون در عرض تنها چند هفته به آن دست یافت .

خیز اتریوم به سمت محدوده 2 هزار دلار ؟

در همین حال قیمت اتریوم نیز در طی تنها ۳ هفته ، بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است اما هنوز به بالاترین سقف قیمتی خود که در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۱۸ رقم خورد نرسیده است که همین موضوع نشان دهنده ی امکان رشد هر چه بیشتر این ارز دیجیتال می باشد .

حال سوال اصلی اینجاست که بازدهی آلت کوین هایی مانند اتریوم در کوتاه مدت نسبت به بیت کوین چطور است ؟ در این مقاله به بررسی نمودارهای اتریوم (ETH) میپردازیم تا بازدهی این ارز تا به اینجا را مشخص کنیم ، با ایران بیت همراه باشید .

اتریوم برای دستیابی احتمالی به سقف جدید به سطح دوم فیبوناچی می‌رسد

خیز اتریوم به سمت محدوده 2 هزار دلار ؟

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، نمودار سه روزه برای اتریوم در هفته های اخیر یک حرکت عمودی را نشان می دهد ، که منجر به ضربه زدن به چندین سطح مقاومت کلیدی می شود . در این حالت ، ابزار (Fibonacci Extension) می توان در تعیین حدودی سقف قیمتی بعدی بسیار کمک کننده باشد .

کاربرانی که با ابزار های تحلیل تکنیکال آشنا باشند ، اطلاع دارند که این شاخص غالبا برای تعیین ساختار های مختلف در پیش بینی سطوح قیمتی استفاده می شود ، اما همچنین می تواند برای اندازه گیری قدرت حرکات احتمالی قیمت نیز مورد استفاده قرار گیرد .

قبل از شروع این موج صعودی توسط اتریوم ، بالاترین قیمت اخیر این ارز دیجیتال ۴۷۰ دلار و پایین آن در مارس ۲۰۲۰ در محدوده ۹۰ دلار بود . بر اساس این اطلاعات و استفاده از ابزار فوق الذکر سطح ۱٫۶۱۸ فیبوناچی برابر با ۷۵۰ دلار و سطح ۲٫۶۱۸ برابر با ۱۱۵۰ دلار بود . سطح دوم در محدوده بالاترین قیمت تاریخ اتریوم (ATH) نیز قرار دارد .

کف قیمتی جدیدی که بالاتر کف قبلی شکل بگیرد امکان صعود تا ۲۷۰۰ دلار را نیز فراهم می کند

خیز اتریوم به سمت محدوده 2 هزار دلار ؟

همانطور که مشاهده می کنید برای این تحلیل باید نمودار را در وضعیت لگاریتمی قرار دهیم . حال اگر اتریوم این روند صعودی خود را ادامه دهد (که ممکن است بعد از یک اصلاح قیمتی ، بعد از ثبت یک سقف قیمتی جدید باشد) ، میتوانیم از ابزار (Fibonacci Extension) اینبار در سطوح جدید قیمتی استفاده کنیم تا پیش بینی دقیق تری داشته باشیم .

سقف قیمتی اخیر اتریوم ۱۲۳۰ دلار است در حالی که کف قیمتی آن ۳۱۰ دلار است ، پس همانطور که مشاهده میکنید بعد از استفاده از (Fibonacci Extension) ، سقف های احتمالی به ترتیب ۱۸۰۰ و ۲۷۰۰ دلار خواهند بود . هر چقدر که پالس های موج صعودی فعلی بیشتر باشد ، احتمال ایجاد سقف های جدید قیمتی بیشتر خواهد بود .

نقاط حمایتی کلیدی

خیز اتریوم به سمت محدوده 2 هزار دلار ؟

نمودار هفتگی این کریپتو نشان از صعودی بودن و شتاب گیری روند دارد . اما معامله گران همواره باید به یک نکته توجه کنند ، هیچ وقت هیچ روندی تماما صعودی و رو به بالا نخواهد بود ، ممکن است تا سقف های جدیدی پیش برود ، ولی قطعا یک اصلاح قیمتی در کار خواهد بود .

در این صورت ، میتوانیم از فیبوناچی برای تعیین مناطق حمایتی نیز استفاده کنیم . اولین منطقه حمایتی اصلی بین ۷۷۰ تا ۸۲۰ دلار است که برابر با سطوح ۰٫۳۵ و ۰٫۳۸۲ فیبوتاچی می باشد . این منطقه به دلیل تلاقی با بازگشت قیمت در آوریل ۲۰۱۸ ، یک منطقه حمایتی قوی محسوب می شود .

اگر سطح فوق الذکر نتواند حمایت لازم را قیمت از به عمل بیاورد ، امکان اصلاح تا محدوده ۶۰۰ دلار وجود دارد . چنین ریزشی باعث کاهش بیش از ۵۰ درصدی قیمت و به طبع آن نا امیدی کاربران و منجر به خروج آنان از بازار می شود (که با توحه به شرایط کنونی بازار بعید به نظر می رسد) .

نقاط حمایتی نزدیک به قیمت حال حاضر اتریوم

خیز اتریوم به سمت محدوده 2 هزار دلار ؟

همانطور که در نمودار بالا که در بازه ی زمانی پایین تری تهیه شده مشاهده می کنید ، خط روند کشیده شده دقیقا همانند یک خط حمایتی عمل می کند . بدین ترتیب خود روند نیز می تواند به عنوان یک اندیکاتور برای تشخیص جهت حرکت کلی بازار باشد .

اگر خط روند نتواند خود را حفظ کرده و حمایت لازم از قیمت را به عمل بیاورد ، احتمال ریزش تا ۱۱۲۰ دلار محتمل است . اگر این سطح نیز در حمایت از قیمت شکست بخورد ، تست بعدی در محدوده ۹۵۰ دلار خواهد بود . اما اگر این روند ثابت باقی بماند ، می توانیم شاهد شکل گیری سقف های جدید قیمتی برای اتریوم باشیم .

ایران بیت به کاربران خود هشدار می دهد در صورتی که اکنون قصد ورود به بازار و خرید اتریوم را دارند ، جانب احتیاط را رعایت کنند ، زیرا به دلیل صعود های اخیر بیت کوین و به طبع آن آلت کوین ها ، احتمال اصلاح قیمت نیز وجود دارد .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.