در سقف های جدید بیت کوین چه اتفاقی می افتد ؟

در سقف های جدید بیت کوین چه اتفاقی می افتد ؟

داده ها حاکی از آن است که افت قیمت بیت کوین در زمان ثبت سقف های جدید قیمتی (ATH) به دلیل حجم فروش بالا توسط نهنگ ها می باشد .

قیمت بیت کوین با عبور از سطح ۴۰ هزار دلار و پیش روی تا بیش از ۴۱ هزار دلار ، این سطح را به عنوان یک سطح حمایتی تثبیت نمود ، هر چند که صبح امروز شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ به دلیل حجم فروش گسترده از سوی نهنگ ها ، این ارز دیجیتال تا محدوده ۳۸۸۰۰ دلار سقوط کرد ، اما کمی بعد مجددا خود را به بالای محدوده ۴۰ هزار دلار رساند .

طبق اطلاعات موجود زمانی که بیت کوین برای اولین بار در تاریخ ۱۸ دی ماه محدوده ۴۰ هزار دلار را لمس کرد ، به دلیل حجم فروش گسترده از سوی نهنگ ها با افت ۱۰ درصدی مواجه و در عرض چند ساعت تا محدوده ۳۶ هزار دلار سقوط کرد .

اما این افت قیمت با حمایت کاربران مواجه در نهایت پس از ۱۲ ساعت قیمت این ارز دیجیتال مجددا به بالای ۴۱ هزار دلار رسید .

تحلیلگران بر این باورند نهنگ های کوچکی که بین ۱۰۰ هزار تا یک میلیون دلار دارایی در بیت کوین دارند ، در این محدوده ها از بازار خارج شده و یا در حال خروج هستند و همین امر باعث ریزش قیمت بیت کوین تا محدوده ۴۰ هزار دلار ، پس از فتح قله ۴۲ هزار دلار شد . هرچند به نظر می رسد این نهنگ ها مجددا در حال ورود به بازار به امید شکستن مقاومت ۴۲ هزار دلار هستند.

در سقف های جدید بیت کوین چه اتفاقی می افتد ؟

با توجه به این که در هفته های گذشته حجم معاملات بیت کوین در صرافی Coinbase روند صعودی شدیدی را داشته است ، به نظر می رسد خریداران زیادی از ایالات متحده در حال ورود به بازار هستند .

از این موضوع می توان نتیجه گرفت که نبردی میان نهنگ های قدیمی که در حال سودگیری هستند و کاربران جدید در ایالات متحده در جریان است . همچنین با توجه به این که بیت کوین بعد از ثبت هر سقف قیمتی جدید با یک اصلاح نسبتا سنگین مواجه می شود ، می توان فهمید که نهنگ های کوچک در هر سقف قیمتی اقدام به فروش و سپس خرید در قیمت پایین تر می کنند .

به همین ترتیب در کوتاه مدت بسیار مهم است که افزایش تقاضای بیت کوین در ایالات متحده طبق همین منوال به پیش برود ، در غیر این صورت فشار فروش که توسط نهنگ ها در سقف های جدید شکل می گیرد ، باعث اصلاح شدید قیمت این کریپتو خواهد شد .

آینده بیت کوین (BTC)

بیت کوین در حال حاضر روند صعودی بسیار قدرتمندی را دنبال می کند که باعث افزایش روز افزون ارزش این ارز دیجیتال می شود . به همین دلیل کاربران قصد مختل کردن این روند (خروج از بازار) را ندارند اما برخی از نهنگ های خرده ، به همین مقدار سود بسنده کرده و از بازار خارج می شوند .

در کوتاه مدت ، یکی از مهمترین مشکلات بر سر راه بیت کوین ، بهبود وضعیت دلار آمریکا و کاهش ارزش فلزات گرانبها با روی کار آمدن دولت بایدن است .

در حال حاضر شاخص دلار آمریکا (DXY) در یک سطح حمایتی در نمودار ماهیانه است و همانطور که می دانید بیت کوین و فلزات گرانبها بر اساس ارزش دلار آمریکا قیمت گذاری می شوند . از این رو اگر ارزش دلار آمریکا رو به افزایش رود ، باید شاهد اصلاح احتمالی بیت کوین (BTC) باشیم .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.