برچسب , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:16 - ژانویه - 2020

دستورمادورو به یک شرکت دولتی برای فروش ۴٫۵ میلیون بشکه نفت با ارز پترو

ونزوئلا به زودی ۴٫۵ میلیون بشکه از ذخایر نفتی یک شرکت نفت و گاز دولتی در ازای ارز پترو (PTR) به فروش می رساند . رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکولاس مادورو ۱۴ ژانویه دستور فروش ۴٫۵ میلیون بشکه نفت از ذخایر ۳۰ میلیونی خود توسط شرکت پترولیوم ونزوئلا (PDVSA) صادر کرد .

مادورو این خبر را قبل از آغاز به کار مجلس موسسان ونزوئلا که برای ارائه پیش نویس قانون اساسی جدید این کشور در سال ۲۰۱۷ انتخاب شده بودند اعلام کرد .

زمانی که فروش اولیه ۴٫۵ میلیون بشکه در روز به اتمام رسید این شرکت روزانه ۵۰ هزار بشکه نفت را در قالب ارز دیجیتال پترو به عنوان ” ساز و کار استخراج ” برای کوین هایی با ارزش ثابت به پشتوانه نفت به فروش خواهد رساند .

مادرو افزود این فروش آزمایشی برای تثبیت پترو حیاتی خواهد بود .او همچنین بیان کرد : ما در حال آماده سازی مرحله دوم این طرح برای استفاده کار آمد تر از کریپتوکارنسی در دنیای امروز هستیم .

مادورو همچنین دستور داد که بهای سوخت هواپیمایی که در مسیرهای بین المللی پرواز میکنند باید با ارز دیجیتال پترو پرداخت شود . به گفته رئیس جمهور ، این طرح به ونزوئلا کمک می کند تا در مسیری به سوی یک اقتصاد جدید حرکت کند و جهانی سرشار از صلح و اتحاد و خوشحالی موفقفیت برای مردمش ایجاد کند .

مادورو اظهار داشت : پترو یک ابزار مهم برای ونزوئلا در جهت مبارزه با مافیا است .

میبورت پیت نویسنده و روزنامه نگار  ونزوئلا به نقل از مادورو :

” بسیاری از مردم حاضر نیستند ارز خود را  به پترو تغییر دهند زیرا تجارت آن ها با دلار است . مافیا و سارقان نیز از ارز پترو تنفر دارند زیرا باعث تعطیلی کسب و کار انها می شود .

برخی از مفسران بر این نظراند که پترو یعنی به سرقت رفتن ۴٫۵ میلیون بشکه نفت . برخی دیگر معتقدند که فروش نفت و منابع ملی این کشور از طریق پترو ، نقض قانون اساسی ونزوئلا است .

طبق گزارشات قبلی در نوامبر ۲۰۱۹ ، مادورو پشتوانه ارز پترو را از ۴ میلیارد بشکه نفت به ۳۰ میلیون بشکه کاهش داد که این کاهش نتیجه تحریم های ایالت متحده آمریکا علیه PDVSA است .

پترو در فوریه ۲۰۱۸ راه اندازی شد و اولین ارز ملی در جهان شناخته شد . در اواخر سال ۲۰۱۹ مادرورو دستور داد که بازنشستگان ونزوئلا باید پاداش خود را ارز پترو دریافت کنند . باوجود دستور مادورو به بانک مرکزی ونزوئلا برای شروع پذیرش ارز پترو ( PTR ) از جولای ۲۰۱۹ ، هنوز این ارز هیچ کاربردی در این کشور ندارد .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.