3 دلیل برای ادامه حرکت اتریوم به سمت محدوده 2 هزار دلار

۳ دلیل برای ادامه حرکت اتریوم به سمت محدوده ۲ هزار دلار

بعد از این که اتریوم در سه روز متوالی بیش از ۲۷ درصد ریزش را شاهد بود ، سرانجام در ۲۲ ژانویه به این روندی ریزشی پایان داد و کف قیمتی خود را در محدوده ۱۰۴۰ دلار تثبیت نمود .

این اصلاح قیمتی ، قرارداد های آتی اتریوم به ارزش ۶۰۰ میلیارد دلار را از بین برد اما نکته ی جالب اینجاست که قیمت این ارز علیرغم روند نزولی بیت کوین ، مجددا روند صعودی را در پیش گرفته و سقف های قیمتی جدیدی را به ثبت رساند .

3 دلیل برای ادامه حرکت اتریوم به سمت محدوده 2 هزار دلار

خروج ارز از صرافی ها حکایت از ذخیره سازی نهنگ ها دارد

افزایش برداشت اتریوم از صرافی ها از ذخیره سازی این ارز دیجیتال در کیف پول های سرد توسط کاربران و یا نهنگ ها حکایت دارد . این موضوع یکی از مهمترین دلایل برای خوش بین بودن به آینده اتریوم و حرکت به سوی سقف های بالاتر است .

3 دلیل برای ادامه حرکت اتریوم به سمت محدوده 2 هزار دلار

همانطور که نمودار فوق نشان می دهند ، در تاریخ ۲۳ ژانویه ، صرافی های متمرکز به پایین ترین سطح ذخیره اتریوم (ETH) از نوامبر ۲۰۱۸ رسیده اند .

اگرچه امکان دارد که این انتقال ارزها ، یک انتقال داخلی بین کیف پول های سرد Bitfinex باشد اما مشابه همین روند خروج ارز از صرافی ها نیز در چند ماه گذشته وجود داشته است .

داده های فوق با ارزش کل قفل شده (TVL) ارزهای DEFI که در چند روزه گذشته به بیشترین عدد تاریخ خود یعنی ۲۶ میلیارد دلار رسیده است و به نوعی به کاربران سیگنال خرید می دهد ، همزمان شده است .

اشباع شدن حجم خرید در معاملات آتی

یک معامله گر می تواند با اندازه گیری اختلاف قیمت بین بازار معاملات آتی و بازار معاملات عادی ، احتمال افزایش قیمت را بسنجد .

معاملات آتی ۳ ماهه معمولا باید نرخ ۶ تا ۲۰ درصد نسبت به معاملات عادی انجام شوند . هر زمان که این نشانگر منفی شود ، بیانگر قرمز بودن وضع و به نوعی هشدار دهنده است . این وضعیت تحت عنوان عقب ماندگی شناخته شده و نشان دهنده نزولی شدن بازار است .

از طرفی دیگر اگر این اختلاف بالای ۲۰ درصد باشد ، نشان دهنده استفاده کاربران از اهرم های بیش از حد و به نوعی وجود طمع در بازار است که به طبع منجر به آماده سازی برای ریزش سنگین می شود .

3 دلیل برای ادامه حرکت اتریوم به سمت محدوده 2 هزار دلار

نمودار فوق نشان میدهد که اختلاف ذکر شده در تاریخ ۱۹ ژانویه به ۶٫۵ درصد رسیده که برابر با نرخ ۳۸ درصد به صورت سالیانه است . این سطح به اشباع خرید رسیده است و کاربرانی که در این محدوده وارد شده اند ، به افزایش قیمت هایی فراتر از تحلیل ها نیاز دارند . باید توجه داشت که اشباع شدن این محدوده را می بایست به عنوان یک هشدار در نظر گرفت .

به هر ترتیب بازار در زمان سقوط اتریوم خود را تنظیم کرد و اختلاف قیمت بین دو بازار در حال حاضر در سطح سالم ۴٫۵ درصد یا به عبارتی ۲۸ سالیانه می باشد .

ادامه فشار خریداران

تریدرهای خوش فکر علاوه بر نظارت بر بازار های آتی ، حجم سرمایه در بازارهای عادی را نیز کنترل می کنند . به طور معمول حجم کم در بازار به معنای عدم وجود اعتماد به نفس کافی در بین کاربران است . پس شروع یک روند صعودی ، نیازمند افزایش حجم در بازار است .

3 دلیل برای ادامه حرکت اتریوم به سمت محدوده 2 هزار دلار

در هفته ای که گذشت ، حجم متوسط روزانه اتریوم برابر با ۶٫۱ میلیارد دلار بود . درست است که این رقم با ۱۲٫۳ میلیارد دلاری که اتریوم در ۱۱ ژانویه به عنوان یک رکورد از خود به جا گذاشت فاصله دارد ، اما هنوز هم ۲۴۰% بالاتر از ماه دسامبر است ، بنابراین می توان از این مورد تحت عنوان یک شاخص مثبت نام برد .

3 دلیل برای ادامه حرکت اتریوم به سمت محدوده 2 هزار دلار

در طی چند روز گذشته شاخص معامله گران برتر در صرافی های Binance و Huobi تقریبا همان موقعیت اتریوم را حفظ کرده است . میانگین نسبت موقعیت های Long به Short در ۳۰ روز گذشته در صرافی Huobi برابر با ۰٫۸۳ بوده در حالی که در صرافی Binance این عدد برابر با ۰٫۹۴ بوده است .

نسبت موقعیت های Long به Short در ۲۲ ژانویه در صرافی OKEx به عدد ۲٫۰ رسید اما این عدد تا ۲۴ ژانویه کاهش یافت و در نهایت به عدد ۱٫۰۵ رسید .

با توجه به داده های موجود مبنی بر ذخیره سازی اتریوم توسط نهنگ ها به همراه وضعیت مناسب اختلاف بین بازارهای آتی و بازارهای عادی ، می توان ساختار بازار را قابل اعتماد در نظر گرفت .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.