ریزش ۶ درصدی بیت کوین مصادف با سال جدید چینی و ویروس کرونا

بیت کوین در یک هفته اخیر تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا و سال نو چینی ، شاهد ریزش ۶ درصدی قیمت بود .

شبکه اجتماعی Light اعلام کرد که با توجه به تجزیه و تحلیل داده های مربوط به قیمت بیت کوین و سهام چین در ۲۴ ژانویه ، به نظر می رسد بازار ارزهای دیجیتال تحت تاثیر اتفاقات اخیر ، وارد یک رکود جزئی شده است .

ارتباط بیت کوین و بقیه سهام ها نشان دهنده‌ی جهانی شدن این ارز دیجیتال

در چند روز گذشته شاهد این بودیم که بیت کوین نیز مانند بازار های مالی جهانی به خاطر اتفاقات چین تحت تاثیر قرار گرفته ، این نشان دهنده ی هم سو بودن بیت کوین با جریان های بزرگ جهان است ، همانطور که قبلا دیدیم در زمان افزایش تنش ها بین ایران و ایالات متحده ، بیت کوین نیز مانند نفت و طلا با افزایش قیمت همراه بود ، پس نتیجه میگیریم بیت کوین وارد فاز جهانی شده است .

فشار سال نو چینی

ویروس کرونا علیرغم تلاش مسئولان چینی که با قرنطینه شهرها و کنترل تردد سعی در جلوگیری از تبدیل این موضوع به یک بحران جهانی دارند ، در حال شیوع در سطح گسترده ای در این کشور است .

بیت کوین در ۷ روز گذشته نزدیک به ۷ درصد کاهش قیمت داشته و در زمان نگارش این مقاله در محدوده ۸۳۰۰ دلار معامله می شود ، شیوع این ویروس و سال نو چینی به نوعی در حال افزایش فشار برای ریزش قیمت بیت کوین هستند .

الکس کروگر ، تریدر و تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال میگوید که طبق آمار ،  در آستانه ی برگزاری جشن ها ، بازده بیت کوین اغلب منفی بوده است . در سال ۲۰۱۹ ، هفته ی پیش از آغاز سال نو چینی ، بیت کوین شاهد از دست دادن ۰٫۲ درصد از ارزش خود بوده است .

کروگر معتقد است که قیمت بیت کوین نیز همانند طلا ، نفت و یا سایر سهام های جهانی ، به تحولات ژئوپلیتیکی و اتفاقات و تنش های جهان بستگی دارد .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.