سقوط بیت کوین به زیر محدوده 8700 دلار (8 اسفند)
منتشر شده توسط: سامان برچسب , , , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:27 - فوریه - 2020

سقوط بیت کوین به زیر محدوده ۸۷۰۰ دلار (۸ اسفند)

موج اصلاح قیمتی ارزهای دیجیتال که از تاریخ ۲۳ فوریه شروع شده بود ، امروز با سقوط ۸ درصدی قیمت بیت کوین تا محدوده ی ۸۵۳۱ دلار ، کامل شد .

شرایط بازار تحت تاثیر شیوع جهانی ویروس کرونا

در زمان باز شدن بازار ، بازار سهام توانست مقداری از ریزش قیمتی دو روز گذشته را جبران کند ولی در زمان نگارش این مقاله ، سهام های آتی Dow Jones ، S&P 500 و Nasdaq به ترتیب ۱٫۳۲ ، ۱٫۳۳ و ۱٫۳۱ درصد کاهش داشتند . اینطور که به نظر می آید این ریزش قیمت که در تمامی بازار ها مشهود است تحت تاثیر ترس کاربران از شیوع جهانی ویروس کرونا می باشد .

همچنین شرکت های بزرگ حوزه فناوری یعنی مایکروسافت و اپل نیز اعلام کردند که اهداف اصلی فروش خود را از دست داده و احتمال می رود که این موضوع نیز ضربه ی دیگری به بازارهای آتی وارد کند .

طبق گزارشات شرکت های نفتی چینی ۲۵ درصد کمتر از وقت های عادی نفت تولید می کنند و آژانس بین المللی انرژی نیز اعلام کرد تقاضا برای نفت می تواند تا ۴۳۵۰۰۰ بشکه در روز نیز کاهش پیدا کند .

علاوه بر این ، روسیه و عربستان سعودی ، دو عضو اصلی اوپک ، به دلیل اختلاف نظر درمورد تصمیم عربستان سعودی مبنی بر کاهش تولید نفت به ۶۰۰۰۰۰ بشکه در روز ، به مشکل خورده اند .

سقوط بیت کوین به زیر محدوده 8700 دلار (8 اسفند)

قیمت بیت کوین با از دست دادن ۲ هزار دلار در کمتر از دو هفته ، به پایین ترین قیمت یک ماهه اخیر خود رسید

در زمان نگارش این مقاله ، بیت کوین در تایم فریم هفتگی خود بیش از ۸٫۳۲ درصد کاهش داشته و تقریبا تمام افزایش قیمت خود را که از ۲۶ ژانویه و از قیمت ۸۳۳۶ دلار تا محدوده ۱۰۵۰۰ دلار به دست آورده بود را از دست داد .

برای چندین هفته ، تحلیلگران و کاربران بازار نگران این موضوع بودند که آیا بیت کوین محدوده ی ۹ هزار دلار و میانگین حرکت (MA) 200 روز خود که در قیمت ۸۸۰۰ دلار بود را نگه می دارد یا خیر که امروز هر دوی آن ها شکسته شدند و خیال تمام کاربران راحت شد و در جای خود نشستند . اکنون کاربران در حال تلاش برای حفظ محدوده حمایتی ۸۵۰۰ دلار هستند .

اصلاح شدید قیمتی بیت کوین از محدوده ی ۱۰ هزار دلار ، باعث شد تا باور به عملکرد بیت کوین به عنوان یک محافظ در برابر نوسانات بازار های سنتی ، زیر سوال برود . در همین حال طلا به روند صعودی خود ادامه داد و در حال حاظر ۰٫۵۲ درصد افزایش قیمت داشته است ، آلت کوین ها نیز همراه با بیت کوین ریزش قیمت شدیدی را تجربه کردند .

به طوری که اتریوم (ETH) 10.15 درصد کاهش داشت . اکنون در محدوده ۲۱۵ دلار معامله می شود . همچنین لایت کوین (LTC) نیز با ۱۳٫۲۱ درصد ، EOS با ۱۰٫۳۷ درصد و اتریوم کلاسیک (ETC) با ۱۳٫۴۷ درصد کاهش قیمت ، بیشترین ریزش را در بین آلت کوین های مطرح داشته اند .

در همین حال چین لینک (LINK) 6.82 درصد و ارز دیجیتال تزوس (XTZ) 3.71 درصد افزایش قیمت داشتند .

سقوط بیت کوین به زیر محدوده 8700 دلار (8 اسفند)

حجم کلی سرمایه بازار ارزهای دیجیتال نیز با مالکیت ۶۴٫۴ درصدی بیت کوین ، در محدوده ی ۲۴۶٫۸ میلیارد دلار قرار دارد .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *