سقوط بیت کوین به زیر محدوده 8700 دلار (8 اسفند)

سقوط بیت کوین به زیر محدوده ۸۷۰۰ دلار (۸ اسفند)

موج اصلاح قیمتی ارزهای دیجیتال که از تاریخ ۲۳ فوریه شروع شده بود ، امروز با سقوط ۸ درصدی قیمت بیت کوین تا محدوده ی ۸۵۳۱ دلار ، کامل شد .

شرایط بازار تحت تاثیر شیوع جهانی ویروس کرونا

در زمان باز شدن بازار ، بازار سهام توانست مقداری از ریزش قیمتی دو روز گذشته را جبران کند ولی در زمان نگارش این مقاله ، سهام های آتی Dow Jones ، S&P 500 و Nasdaq به ترتیب ۱٫۳۲ ، ۱٫۳۳ و ۱٫۳۱ درصد کاهش داشتند . اینطور که به نظر می آید این ریزش قیمت که در تمامی بازار ها مشهود است تحت تاثیر ترس کاربران از شیوع جهانی ویروس کرونا می باشد .

همچنین شرکت های بزرگ حوزه فناوری یعنی مایکروسافت و اپل نیز اعلام کردند که اهداف اصلی فروش خود را از دست داده و احتمال می رود که این موضوع نیز ضربه ی دیگری به بازارهای آتی وارد کند .

طبق گزارشات شرکت های نفتی چینی ۲۵ درصد کمتر از وقت های عادی نفت تولید می کنند و آژانس بین المللی انرژی نیز اعلام کرد تقاضا برای نفت می تواند تا ۴۳۵۰۰۰ بشکه در روز نیز کاهش پیدا کند .

علاوه بر این ، روسیه و عربستان سعودی ، دو عضو اصلی اوپک ، به دلیل اختلاف نظر درمورد تصمیم عربستان سعودی مبنی بر کاهش تولید نفت به ۶۰۰۰۰۰ بشکه در روز ، به مشکل خورده اند .

سقوط بیت کوین به زیر محدوده 8700 دلار (8 اسفند)

قیمت بیت کوین با از دست دادن ۲ هزار دلار در کمتر از دو هفته ، به پایین ترین قیمت یک ماهه اخیر خود رسید

در زمان نگارش این مقاله ، بیت کوین در تایم فریم هفتگی خود بیش از ۸٫۳۲ درصد کاهش داشته و تقریبا تمام افزایش قیمت خود را که از ۲۶ ژانویه و از قیمت ۸۳۳۶ دلار تا محدوده ۱۰۵۰۰ دلار به دست آورده بود را از دست داد .

برای چندین هفته ، تحلیلگران و کاربران بازار نگران این موضوع بودند که آیا بیت کوین محدوده ی ۹ هزار دلار و میانگین حرکت (MA) 200 روز خود که در قیمت ۸۸۰۰ دلار بود را نگه می دارد یا خیر که امروز هر دوی آن ها شکسته شدند و خیال تمام کاربران راحت شد و در جای خود نشستند . اکنون کاربران در حال تلاش برای حفظ محدوده حمایتی ۸۵۰۰ دلار هستند .

اصلاح شدید قیمتی بیت کوین از محدوده ی ۱۰ هزار دلار ، باعث شد تا باور به عملکرد بیت کوین به عنوان یک محافظ در برابر نوسانات بازار های سنتی ، زیر سوال برود . در همین حال طلا به روند صعودی خود ادامه داد و در حال حاظر ۰٫۵۲ درصد افزایش قیمت داشته است ، آلت کوین ها نیز همراه با بیت کوین ریزش قیمت شدیدی را تجربه کردند .

به طوری که اتریوم (ETH) 10.15 درصد کاهش داشت . اکنون در محدوده ۲۱۵ دلار معامله می شود . همچنین لایت کوین (LTC) نیز با ۱۳٫۲۱ درصد ، EOS با ۱۰٫۳۷ درصد و اتریوم کلاسیک (ETC) با ۱۳٫۴۷ درصد کاهش قیمت ، بیشترین ریزش را در بین آلت کوین های مطرح داشته اند .

در همین حال چین لینک (LINK) 6.82 درصد و ارز دیجیتال تزوس (XTZ) 3.71 درصد افزایش قیمت داشتند .

سقوط بیت کوین به زیر محدوده 8700 دلار (8 اسفند)

حجم کلی سرمایه بازار ارزهای دیجیتال نیز با مالکیت ۶۴٫۴ درصدی بیت کوین ، در محدوده ی ۲۴۶٫۸ میلیارد دلار قرار دارد .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.