شرکت لجر درباره‌ی افزونه کلاهبرداری مرورگر گوگل کروم هشدار داد

شرکت لجر درباره‌ی افزونه کلاهبرداری مرورگر گوگل کروم هشدار داد

شرکت بزرگ سازنده کیف پول های سخت افزاری ارزهای دیجیتال ، لجر در بیانیه‌ای به کاربران خود در رابطه با یک حمله دیگر که قصد دزدیدن ارزهای دیجیتال آنان را دارد هشدار داد .

در توییتی که از طرف این شرکت بزرگ فرانسوی در ۵ مارس منتشر شد ، بیان شد که یک افزونه مخرب در مرورگر گوگل کروم با درخواست ورود کد بازیابی ۲۴ رقمی مربوط به کیف پول لجر ، سعی در سرقت ارزهای دیجیتال کاربران دارد .

این افزونه هم اکنون از مرورگر گوگل کروم حذف شده است

طبق گزارشات این افزونه ی مخرب در فروشگاه کروم Ledger Live نام دارد ، یعنی دقیقا همنام نرم افزار اصلی مدیریت کیف پول های لجر . نرم افزار Ledger Live اصلی برنامه‌ای برای مدیریت دارایی های دیجیتال و تایید تراکنش های کاربران است . در زمان نگارش این مقاله افزونه تقلبی مورد نظر ، از فروشگاه گوگل کروم حذف شده است . طبق گزارشات این افزونه قبل از حذف شدن ، توسط ۱۲۰ سیستم فعال ، نصب شده است .

این افزونه ی تقلبی توسط سرویس تبلیغات گوگل معرفی می شده است

این نرم افزار تقلبی سعی در معرفی خود تحت عنوان نسخه ی وب اپلیکشین رسمی Ledger Live داشته است که از طریق آن کاربران بتوانند موجودی خود را چک کرده و یا انتقال وجه انجام دهند . این نرم افزار مخرب طوری طراحی شده بود که بعد از نصب ، از کاربران می خواست که برای دسترسی به کیف پول خود ، کد ۲۴ رقمی مربوط به بازیابی کیف پول را وارد نمایند .

یکی از کاربران بعد از دیدن این افزونه ، اقدام به گزارش آن به عنوان یک نرم افزار مخرب و فیشینگ کرد ، با این استدلال که چرا وقتی کیف پول های لجر برای دسترسی به دارایی دیجیتال به صورت آفلاین توسعه داده شده اند ، باید یک برنامه برای مدیریت آنلاین داشته باشند ؟

نکته‌ی جالب این ماجرا اینجاست که این نرم افزار توسط سیستم تبلیغات گوگل (Google Ads) معرفی می شده است .

شرکت لجر درباره‌ی افزونه کلاهبرداری مرورگر گوگل کروم هشدار داد

همچنین در اطلاعیه‌ی شرکت لجر آمده است که این شرکت هیچ گاه از کاربران درخواست رمز بازیابی کیف پول های خود را نخواهد کرد و تاکید کرد که هیچ گاه نباید این کد را در اختیار دیگران قرار دهند و یا در هر نوع دستگاهی که به اینترنت متصل است وارد کنند .

این اولین بار نیست که عده ای قصد نفوذ به کیف پول های شرکت لجر را دارند ، در ماه ژانویه گذشته نیز عده ای توسط یک افزونه جعلی کروم توانستند مبلغی در حدود ۱۶ هزار دلار را از کاربران سرقت نمایند .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.