شکل گیری تقاطع طلایی در نمودار بیت کوین
منتشر شده توسط: سامان برچسب , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:3 - فوریه - 2020

شکل گیری تقاطع طلایی در نمودار بیت کوین

تحلیل گران معتقدند که بیت کوین از ریزش بازارهای مالی حوزه آسیا به علت شیوع ویروس کرونا منفعت زیادی می برد .

شکل گیری تقاطع طلایی در نمودار بیت کوین

شروع یک هفته پر نوسان در بازار کریپتوکارنسی

بر اساس داده های آماری ، جفت ارز BTC/USD ، تا محدوده ۹۵۸۰ دلار صعود کرده و سپس با کمی اصلاح در محدوده ۹۳۸۰ دلار قرار گرفته است .

در همین زمان ، شاخص سهام شانگهای یا SSE با سقوط ۸ درصدی بدلیل ترس حاکم در جامعه ناشی از ویروس کرونا ، روز خود را شروع کردند .

مقامات چینی نارضایتی خود را از وضع پیش آمده برای بازار سرمایه این کشور اعلام داشته و به همین جهت بانک مرکزی چین مبلغ هنگفت ۱۷۰ میلیارد دلار را به بازار سرمایه این کشور در جهت تثبیت قیمت ها تزریق کرده است .

شکل گیری تقاطع طلایی در نمودار بیت کوین

نرخ تغیرات قیمت ۲۴ ساعته بیت کوین در زمان نگارش این مقاله تقریبا برابر با صفر می باشد ، ولی با توجه به این که در ۳۰ روز گذشته بیش از ۳۵ درصد افزایش قیمت داشته است ، تحلیل گران همچنان تاکید بر ادامه ی روند صعودی دارند .

همانطور که در مقالات قبلی ایران بیت خواندید ، نیمی از تحلیل گران معتقدند که ویروس کرونا تاثیر مثبتی بر روند قیمتی بیت کوین خواهد داشت ، و نیمی دیگر عکس این نظر را دارند .

البته باید این را در نظر داشت که مدتی است که بیت کوین نیز همانند بقیه سهام های جهانی ، تحث تاثیر اتفاقات ژئوپلوتیک با افزایش یا کاهش قیمت روبرو می شود .

در یکی از مقالاتی که در بلومبرگ منتشر شد ، به این موضوع اشاره شده بود که ، اعتماد عمومی نسبت به بازارهای سهام و بورس ، روز به روز در حال کاهش است در حالی که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کم کم در حال باز کردن جای خود در میان عامه ی مردم هستند .

این هفته یکی از مهم ترین فاکتورهایی که توجه ما را در نمودار بیت کوین به خود جلب کرده است ، تقاطع حاصل از برخود خطوط میانگین حرکت های MA 50 و ۱۰۰ روزه است که به نوعی یک سیگنال افزایشی قیمت محسوب می شود .

رقابت آلت کوین ها با بیت کوین

با شروع هفته ، آلت کوین ها نیز حرکت های صعودی خوبی از خود نشان داده اند ، اتریوم در تایم فریم روزانه ۱٫۸ درصد افزایش قیمت را شاهد بوده و ارزهای Tezos (XTZ) و ریپل (XRP) نیز به ترتیب ۸٫۹ و ۴٫۷ درصد را به خود دیده اند .

شکل گیری تقاطع طلایی در نمودار بیت کوین

حجم کلی بازار ارزهای دیجیتال نیز با مالکیت ۶۵٫۳ درصدی بیت کوین ، به مبلغ ۲۶۱٫۳ میلیارد دلار رسیده است .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *