شکل گیری تقاطع طلایی در نمودار بیت کوین

شکل گیری تقاطع طلایی در نمودار بیت کوین

تحلیل گران معتقدند که بیت کوین از ریزش بازارهای مالی حوزه آسیا به علت شیوع ویروس کرونا منفعت زیادی می برد .

شکل گیری تقاطع طلایی در نمودار بیت کوین

شروع یک هفته پر نوسان در بازار کریپتوکارنسی

بر اساس داده های آماری ، جفت ارز BTC/USD ، تا محدوده ۹۵۸۰ دلار صعود کرده و سپس با کمی اصلاح در محدوده ۹۳۸۰ دلار قرار گرفته است .

در همین زمان ، شاخص سهام شانگهای یا SSE با سقوط ۸ درصدی بدلیل ترس حاکم در جامعه ناشی از ویروس کرونا ، روز خود را شروع کردند .

مقامات چینی نارضایتی خود را از وضع پیش آمده برای بازار سرمایه این کشور اعلام داشته و به همین جهت بانک مرکزی چین مبلغ هنگفت ۱۷۰ میلیارد دلار را به بازار سرمایه این کشور در جهت تثبیت قیمت ها تزریق کرده است .

شکل گیری تقاطع طلایی در نمودار بیت کوین

نرخ تغیرات قیمت ۲۴ ساعته بیت کوین در زمان نگارش این مقاله تقریبا برابر با صفر می باشد ، ولی با توجه به این که در ۳۰ روز گذشته بیش از ۳۵ درصد افزایش قیمت داشته است ، تحلیل گران همچنان تاکید بر ادامه ی روند صعودی دارند .

همانطور که در مقالات قبلی ایران بیت خواندید ، نیمی از تحلیل گران معتقدند که ویروس کرونا تاثیر مثبتی بر روند قیمتی بیت کوین خواهد داشت ، و نیمی دیگر عکس این نظر را دارند .

البته باید این را در نظر داشت که مدتی است که بیت کوین نیز همانند بقیه سهام های جهانی ، تحث تاثیر اتفاقات ژئوپلوتیک با افزایش یا کاهش قیمت روبرو می شود .

در یکی از مقالاتی که در بلومبرگ منتشر شد ، به این موضوع اشاره شده بود که ، اعتماد عمومی نسبت به بازارهای سهام و بورس ، روز به روز در حال کاهش است در حالی که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کم کم در حال باز کردن جای خود در میان عامه ی مردم هستند .

این هفته یکی از مهم ترین فاکتورهایی که توجه ما را در نمودار بیت کوین به خود جلب کرده است ، تقاطع حاصل از برخود خطوط میانگین حرکت های MA 50 و ۱۰۰ روزه است که به نوعی یک سیگنال افزایشی قیمت محسوب می شود .

رقابت آلت کوین ها با بیت کوین

با شروع هفته ، آلت کوین ها نیز حرکت های صعودی خوبی از خود نشان داده اند ، اتریوم در تایم فریم روزانه ۱٫۸ درصد افزایش قیمت را شاهد بوده و ارزهای Tezos (XTZ) و ریپل (XRP) نیز به ترتیب ۸٫۹ و ۴٫۷ درصد را به خود دیده اند .

شکل گیری تقاطع طلایی در نمودار بیت کوین

حجم کلی بازار ارزهای دیجیتال نیز با مالکیت ۶۵٫۳ درصدی بیت کوین ، به مبلغ ۲۶۱٫۳ میلیارد دلار رسیده است .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.