برچسب , , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:8 - ژانویه - 2020

صرافی ارز دیجیتال (Exchange) چیست ؟

صرافی ارز دیجیتال یک سرویس آنلاین است که به کاربران امکان می دهد دارایی های ارز دیجیتال خود را مبادله کنند.

صرافی‌های ارز دیجیتال می‌توانند از نظر امکانات و عملکرد با یکدیگر متفاوت باشند. در اکثر موارد، صرافی‌های ارز دیجیتال واسطه‌ای برای خریداران و فروشندگان هستند. عملکرد آن‌ها به این گونه است که صرافی وظیفه بهم‌رسانی سفارشات خرید و فروش بین کاربران را انجام می‌دهد و از هر معامله انجام شده کمیسیون دریافت می‌کند. این نوع صرافی‌ها برای ارزهای پشتیبانی شده در سایتشان، کیف پول قرار می‌دهند تا کاربر بتواند ارزهای دیجیتال مختلف را به صرافی وارد یا آن را برای معاملات بعدی ذخیره کند.

علاقه به ارزهای دیجیتال به طور چشمگیری در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است. توسعه دهندگان روزانه ارزهای دیجیتالی جدید را معرفی می کنند و بازیگران در بازار ارز نیاز به صرافی های ارز دیجیتال را حس می کنند. از آنجا که تجارت به طور چشمگیری در حال افزایش است  ، مقررات جدید برای کنترل آن ضروری است. تنظیم معاملات بین ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت غیرمتمرکز بودن آنها دشوار است. نقل و انتقالات به هیچ شریک ثالثی احتیاج ندارد

برای ذخیره سازی بیت کوین و سایر دارایی های ارز دیجیتال ، صرافی ها از ترکیبی از سیستم های ذخیره سازی گرم و سرد استفاده می کنند. کیف پول گرم یک سیستم ذخیره سازی است که به طور مستقیم به اینترنت متصل است و شامل کلیدهای مورد نیاز برای امضای معاملات است. از آنجا که کیف پولهای گرم به اینترنت متصل هستند ، نسبت به روش کیف پول سرد آنها تا حدودی آسیب پذیر هستند

برای کاهش خطرات ذخیره دارایی های دیجیتال به صورت آنلاین ، بسیاری از شرکت ها از سیستم های ذخیره سازی سرد استفاده می کنند. ذخیره سازی سرد روشی برای نگه داشتن علائم رمزنگاری به صورت آفلاین است.سیستم های ذخیره سازی سرد کلیدهای دارایی دیجیتال را به صورت آفلاین حفظ می کنند. بسیاری از صرافی ها میلیون ها بیت کوین را در اختیار دارند ، بنابراین به عنوان بیمه در برابر هکرها و سایر خطرات ، مقادیر زیادی از دارایی های دیجیتالی و کلیدهای مربوط به آنها را در کیف پول های سرد نگه می دارند.

اولین صرافی ارز در کجا شروع به کار کرد ؟

اولین صرافی ارز دیجیتال در استرالیا در سال ۲۰۰۴ راه اندازی شد. اما به دلیل نداشتن مجوز و عدم مشتریان کافی به فعالیت خود ادامه نداد. در سال ۲۰۰۶ در آمریکا صرافی ارز دیجیتال تازه تاسیسی توسط سرویس امنیت ایالت متحده پلمپ شد. این صرافی دیجیتال توسط دو نفر تابعه روسی و لهستانی تاسیس شده بود که به دلیل انتقال غیر قانونی بیش از ۳۰ میلیون دلار به شکل ارز دیجیتال بازداشت و ۵ سال زندانی شدند. در سال ۲۰۰۷ به دلیل ابهام قانونی درباره صرافی های دیجیتال بیش از ۵۸ صرافی ارز دیجیتال در آمریکا پلمپ شد. همچنین در کشورهای مختلف صرافی های دیجیتال به جرم پولشویی یکی پس از دیگری پلمپ می شدند. تا اینکه بررسی قانونی ارز دیجیتال و فعالیت صرافی ارز دیجیتال در دستور کار سازمان های حقوقی کشورها قرار گرفت. در حال حاضر صرافی های دیجیتال از لحاظ قانونی شناخته شده اند و برای فعالیت باید از مراجع اقتصادی مجوز بگیرند.

معاملات ارزهای دیجیتال را از کجا شروع کنیم؟

پنج مرحله برای شروع کار وجود دارد:

  • تحقیق خود را انجام داده و بدانید که آیا تجارت کریپتوکارنسی برای شما مناسب است یا خیر.
  • تصمیم بگیرید که آیا می خواهید تجارت بلند مدت یا کوتاه مدت انجام دهید.
  • روش معاملاتی را که مناسب شما باشد انتخاب کنید.
  • یاد بگیرید که چگونه می توانید معاملات و خواندن نمودارها را انجام دهید.
  • صرافی را انتخاب کنید و تجارت را شروع کنید.

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.