برچسب , , , , , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:11 - ژانویه - 2020

طبق مطالعات اخیر ، کاربران با تجربه ، ترید با کامپیوترهای رومیزی را ترجیح می دهند

صرافی های ارز دیجیتال توسط دارندگان رمزارزها  برای ذخیره دارایی های خود یا تجارت آن ها استفاده می شود . امروزه صدها صرافی در حوزه ارزهای دیجیتال قرار دارند که امکانات مختلفی را به کاربران خود ارائه می دهند و همین امر باعث مشکل شدن انتخاب از بین آن ها شده است . در حقیقت ، بیشتر تریدرها  از بیش از یک صرافی استفاده می کنند ، هم برای محافظت از دارایی های خود در مقابل خطرهای احتمالی مربوط به ذخیره کل سرمایه در یک صرافی و هم برای استفاده از تمامی امکاناتی که صرافی ها عرضه می‌کنند .

در ادامه به تحلیل اطلاعات کسب شده در مصاحبه با بیش از ۸۰۰ تریدر از ۷۵ کشور جهان می‌پردازیم ، با ایران بیت همراه باشید .

اطلاعات این مقاله از کجا جمع آوری شده است ؟

این مقاله حاصل همکاری ، آژانس دیجیتال BDCenter با گروه جامعه شناسی دانشگاه دولتی بلاروس می باشد که در تاریخ اکتبر ۲۰۱۹ توسط این سازمان منتشر شد .

در این مقاله از بیش از ۸۰۰ تریدر از ۷۵ کشور جهان ۳۰ سؤال پرسیده شد ، محققان به دنبال پاسخ به چهار گروه از سوالات زیر بودند :

  • چه چیزی باعث جذاب بودن کریپتوکارنسی دیجیتال می شود : هزینه کم آن ، تعداد زیاد ارزها ، قابلیت برداشت سریع ، تغیرات زیاد قیمت ها ، یا موارد دیگر ؟
  • آیا تریدرهایی که در بازار فارکس کار می کنند ، گاها ترید کریپتوکارنسی هم انجام می دهند ؟
  • کاربران از یک پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال ( صرافی ) چه انتظاراتی دارند ؟
  • آیا رفتار های تریدرها ، با توجه به منطقه جغرافیایی آن ها و یا عقاید مذهبی آن ها متغیر است ؟

تریدر ها برای سادگی ارزش زیادی قائل هستند

یکی از جالب توجه ترین نتایج این بررسی این است که معامله گران به دنبال سادگی پلتفرم معاملاتی هستند که بیشتر صرافی ها در ارائه این مهم موفق نبوده اند . ۸۰٪ از شرکت کنندگان این مصاحبه ابراز کردند که کمتر از سه سال است که در این بازار وارد شده اند و به طور قابل توجهی به دنبال ابزارهایی برای مبتدیان هستند . ۷۱٪ از شرکت کنندگان از حساب های دمو وآموزش هایی که در صرافی ها موجود است استفاده می کنند ، پس بخش آموزش یک صرافی می تواند از مهم ترین بخش ها برای جذب کاربر باشد . ۳۷٪ از صرافی ها دارای محیط کاربری ساده یا به اصطلاح کاربر پسند (User friendly) هستند ، در حالی که مابقی دارای رابط کاربری پیچیده و انواع نمودار ها هستند .

خصوصیات یک صرافی کامل

یک صرافی خوب باید سریع باشد و از ارائه تبلیغات و دیگر کسب و کارها در کنار پلتفرم معاملاتی خود اجتناب کند . (۵۴٪)  از تریدرها گفتند که اولین اولویت در انتخاب صرافی سرعت واریز و برداشت ارز و سپس کارمزد دریافتی صرافی می باشد . (۶۵٪) از کاربران از کارمزدهای معاملات رضایت داشتند ، اما تنها ۳۶٪ فکر می کنند هزینه ای که برای برداشت از حساب می پردازند قابل قبول است ، در مورد کارمزد برداشت فیات ( دلار ، یورو و ….. ) ، میزان رضایت بسیار پایین تر در حدود (۲۹%) است.

با کمال تعجب ، نگرانی های امنیتی در بین معامله گران جزو اولویت ها نمی باشد :

فقط (۳۷٪) از کاربران این تحقیق ، امنیت را جزو اولویت های خود ذکر کردند ، اولویت بعدی قابلیت نقدشوندگی است با (۳۴٪) .

به نظر می رسد معامله گران با پول خود به صرافی ها اعتماد می کنند : (۳۲٫۵٪) گفتند که تمام دارایی های رمز ارز خود را در صرافی ذخیره می کنند . این در حالیست که زیان مبادلات ناشی از هک ها در سال ۲۰۱۹ از رمزارزها از مرز ۲۹۲ میلیون دلار فراتر رفته است . با این وجود ، تقریبا ۷۰ درصد از شرکت کنندگان گفتند که در صورت هک شدن صرافی فعلی آنها ، به تغییر صرافی خود فکر می کنند.

یک صرافی هرگز کافی نیست

به نظر می رسد هیچ صرافی صد در صد ایده آل نیست . ۴۰٪ از شرکت کنندگان در این تحقیق اظهار داشتند که بطور منظم از سه صرافی یا بیشتر استفاده می کنند و تنها ۱۹٪ از کاربران فقط از یک صرافی استفاده می کنند.

این مسئله می تواند تا حد زیادی ناشی از مسئله Pair های معاملاتی فراوان باشد . برخلاف پلتفرم های معاملاتی فارکس ، که تقریبا جفت ارز Pair های یکسانی را ارائه می دهند ، مبادلات کریپتوکارنسی از این نظر تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. برخی ارزها صدها جفت دارند ، برخی بیشتر از دوجین ، بعضی صرافی ها اجازه برداشت پول در قالب فیات را می دهند ، بعضی دیگر این کار را نمی کنند. تنوع Pairهای معاملاتی برای ۴۴٫۵٪ از معامله گران در اولویت است.

همچنین لازم به ذکر است گاها صرافی ها برای جذب مخاطب خود ، از طریق مسابقات ، برنامه های وابسته و غیره اقدام می کنند که تا حد زیادی ناموفق بوده اند . در حالی که میزان شرکت کاربران در ایر دراپ ها حداقل ۵۷٪ می باشد ، مسابقات و سایر فعالیتها به ترتیب تنها ۱۰٪ و ۱۳٪ از کاربران را به خود اختصاص داده اند .

تریدرهای قاره آسیا از حداقل دو صرافی استفاده می کنند

در بین تریدرهای آسیایی ، اکثریت (۵۹٪) از سه صرافی یا بیشتر استفاده می کنند و همین تعداد در هنگام انتخاب یک صرافی  میزان کارمزد معاملات را در اولویت قرار می دهند . جالب اینجاست که کاربران آسیایی به تعداد Pair های معاملاتی موجود به مراتب کمتر اهمیت دارد. ۶۵٪ اعتراف کردند که دارایی خود را به دلیل کلاهبرداری و ۴۵% نیز به دلیل هک شدن حساب و یا صرافی از دست داده اند . ۷۵٪ تریدرهای آسیایی به صورت روزانه از سایت صرافی ها بازدید می کنند که از این حیث بیشترین درصد را در بین مناطق مورد بررسی به خود اختصاص داده اند .

تریدرهای اروپایی بیشتر به امنیت اهمیت می دهند

به طور خاص ، اولین اولویت ها برای کاربران اروپایی کارمزد کم و سرعت واریز و برداشت (هر دو با ۵۶٫۶ درصد) می باشد .

آنها همچنین نسبت به امنیت حساس هستند :

فقط ۲۰٪ از این کاربران همه دارایی خود را در صرافی ها نگهداری می کنند و ۸۵٪ نیز گفتند که آنها هرگز دارایی های خود را به خاطر هکرها را از دست نداده اند . ۹۰٪ گفتند در صورت هک شدن ، این پلتفرم معاملاتی را رها می کنند . اکثریت قریب به اتفاق (۷۷٪) از مرورگرها برای تجارت استفاده می کنند .

آمریکایی ها عاشق صرافی های غیر متمرکز هستند

جالب ترین نکته در مورد تریدرهای ایالات متحده این است که ۵۹٪ آن ها از صرافی های غیر متمرکز استفاده می کنند ، بیشتر از هر منطقه دیگر. نکته تعجب برانگیز اینجاست که هیچ یک از افرادی که در مقاله مورد تحقیق قرار گرفته اند ادعا نکردند که از ترید های اسکالپ ( کوتاه مدت ) استفاده می کنند . درعوض ، ۵۰٪ از impulse تریدینگ استفاده می کنند . (۶۸٪) از کاربران آمریکایی تمایل دارند به سایت های صرافی تخصصی  مراجعه کنند .

تریدرهای روسی علاقه ی زیادی به ترید به آلت کوین ها دارند

تریدرهای روسی بیش از هر قاره ی دیگری تمایل دارند که فقط به یک صرافی (۲۷٪) اعتماد کنند . تعداد کمی از صرافی های غیرمتمرکز (۲۳٪) استفاده می کنند. اولویت انتخاب صرافی ها در ابتدا انواع جفت ارز Pair با (۶۰٪) و کارمزد معامله در رتبه دوم با (۵۲٪) می باشد . ترید های روس نسبت به همکاران خود در مناطق دیگر (۶۴٪) بیشتر تمایل دارند که با آلت کوین ها ترید کنند ،. این منطقه همچنین دارای بالاترین میزان تریدرهای زن (۱۲٪) می باشد .

ترید با کامپیوتر های رومیزی در مقابل ترید با تلفن های همراه

وجود یک برنامه تلفن همراه برای تریدرهایی که ترجیح می دهند با استفاده از تلفن های هوشمند ترید کنند ، نسبت به افرادی که فقط از کامپیوترهای رومیزی استفاده می کنند ، مهمتر است .

 با این حال ، تفاوت های زیادی در پاسخ شرکت کنندگان با توجه به کاربر پسند بودن محیط معاملاتی وجود دارد : پارامتر کاربرپسند بودن محیط معامله برای تریدرهایی که ترجیح می دهند از طریق تلفن های هوشمند ترید کنند و همچنین برای کاربران دسکتاپ زیاد اهمیتی ندارد . به این دلیل که نسخه موبایل به ما این امکان را می دهد تا بر خلاف نسخه دسکتاپ ، در هر مکانی بتوانیم به ترید بپردازیم .

بر خلاف تریدرهایی که از نسخه های دسکتاپ استفاده می کنند ، ۸۳٪ از تریدرهایی که از تلفن های هوشمند برای تجارت استفاده می کنند علاقه مند به استفاده از صرافی هایی با رتبه بالاتر هستند . ۴۲٪ از کاربرانی که از طریق تلفن همراه ترید می کنند از ۳۵ تا ۴۴ سال سن دارند . تریدرهای حرفه ای نسخه های دسک تاپ را ترجیح می دهند. نکته قابل توجه اینجاست که فقط ۱۱٪ از افرادی که در این تحقیق شرکت داشته اند و از طریق تلفن همراه ترید میکنند بیش از سه سال تجربه دارند.

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.