طرح مسیریابی دانشگاه MIT موسوم به " عنکبوت " می تواند سرعت تراکنش های ارزهای دیجیتال را ارتقا بخشد

طرح مسیریابی دانشگاه MIT موسوم به ” عنکبوت ” می تواند سرعت تراکنش های ارزهای دیجیتال را ارتقا بخشد

محققان در موسسه فناوری ماساچوست برای سرعت بخشیدن به تراکنش های مبتنی بر بلاکچین ، یک طرح جدید رمزنگاری ایجاد کردند .

در اطلاعیه ای که در تاریخ ۳۰ ژانویه توسط موسسه MIT منتشر شد ، بیان شد که این راه حل جدید که ” شبکه های کانال پرداخت ” یا (PCN) نام دارد قادر است به طور ویژه ای زمان انجام تراکنش های مبتنی بر بلاکچین را کاهش داده و همچنین باعث افزایش سود شود .

اینطور که توضیح داده شده ، در PCN تراکنش ها با حداقل دخالت شبکه بلاکچین انجام می شود .

کاربران PCN با اختصاص مبلغی پول ، حساب هایی در خارج از شبکه بلاکچین تشکیل می دهند و یک شبکه بزرگ و بهم پیوسته از حساب های مشترک را تشکیل می دهند . کاربران با استفاده از این حساب ها ، تراکنش ها را مسیریابی می کنند ، در این طرح فقط هنگام ایجاد و بستن حساب ها از بلاکچین استفاده می شود که این امر باعث افزایش چشمگیر سرعت انجام تراکنش ها می شود ، این حساب ها می توانند کارمزدهای بسیار ناچیزی را هنگامی که تراکنش ها از طریق آن ها جا به جا می شوند ، دریافت کنند .

در حالی که پروتوکل های قدیمی بدون در نظر گرفتن تعداد کاربران ، از الگوریتم کمترین مسیر ممکن (SPP) برای تکمیل تراکنش ها استفاده می کنند ، الگوریتم PCN بر پایه ی حساب های مشترک دو طرفه می باشد یعنی پرداخت ها تنها می توانند در کانال هایی با بودجه کافی برای پردازش تراکنش ها صورت پذیرند .

با استفاده از این پروتوکل احتمال این که یکی از کاربران در حساب های مشترک ، تراکنش های بسیار زیادی را پردازش کرده و باعث از کار افتادن شبکه و جلوگیری از پردازش سایر تراکنش ها شود نیز به طور کلی از بین می رود .

تقسیم تراکنش های کامل

جدا از بحث PCN ، محققان تکنیک “عنکبوت” را نیز معرفی کردند ، “عنکبوت” تکنیکی برای تقسیم هر تراکنش کامل به بسته های کوچکتر می باشد ، که می توانند از طریق کانال های مختلف با نرخ های انتقال مختلف پردازش شوند .

یکی از توسعه دهندگان این تکنیک ، گفت :

مسیریابی از طریق الگوریتم کوتاه ترین مسیر ممکن می تواند باعث ایجاد عدم تعادل در بین حساب هایی شود که کانال های کلیدی پرداخت را تخلیه می کنند و سیستم را فلج می کند . مسیریابی وجوه به گونه ای که سرمایه هر دو کاربر (فرستنده و گیرنده) در هر حساب مشترک متعادل باشد ، به ما امکان می دهد تا از همان سرمایه برای پشتیبانی معاملات استفاده کنیم .

در یک سری از تحولات اخیر مربوط به پیشرفت ها در صنعت ، به IBM شرکت غول فناوری اطلاعات حق ثبت اختراع برای توسعه یک “توکن خود آگاه” در جهت ردیابی و ضبط وقایع یک معامله آفلاین داده شد . این سیستم پیشنهادی مربوط به پردازش داده های مالی در یک پلتفرم ارز دیجیتالی و همچنین پردازش توکن های بازرگانی است که شامل معاملات آفلاین نیز می باشد .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.