نظر: 0 0 تاریخ نوشته:7 - ژانویه - 2020

عرضه اولیه سکه یا (ICO) چیست ؟

تصور کنید شما یک استارتاپ با یک ایده عالی برای یک سیستم جدید ارز دیجیتال میخواهید ایجاد کنید . شما می خواهید سیستم پرداخت والد / فرزند را ساده کنید تا بتواند دیجیتالی و رمزگذاری شده باشد . چه ایده ی بزرگی ! بیایید آن را BabyCoin نامگذاری کنیم. تنها مشکل این است که شما نیاز دارید مردم به شما پول بدهند تا بتوانید ارز دیجیتال را بسازید . حال شما می توانید به یک بانک یا سراغ سرمایه گذاران بروید ، اما اگر بتوانید پول خود را بدون نیاز به تقسیم سهام شرکت خود در بیاورید ، چه می شود؟ اینجاست که به سراغ ICO  میرویم

عرضه اولیه کوین به این صورت است که ، شما یک سند دقیق در مورد نحوه عملکرد سیستم (که معمولا به عنوان White paper یا کاغذ سفید شناخته می شود) را تهیه کرده ، یک وب سایت زیبا می سازید و توضیح می دهید که چرا و چگونه این ایده میتواند سودآور و مفید باشد . سپس شما درخواست می کنید مردم پول خود را (که معمولا به صورت بیتکوین و یا اتریوم هست ) برای اجرای پروژه  به شما دهند و شما در عوض به آن ها توکن تولیدی موردنظر را می دهید ، سرمایه گذاران در این طرف امیدوارند که در آینده ای نزدیک ارزش توکن ها به چندین برابر قیمت برسد و سود قابل توجهی نصیبشان شوند .

باید توجه داشته باشید که بر خلاف یک عرضه عمومی سکه Initial Public Offering (IPO) سرمایه گذاری در یک ICO ، شما را به داشتن سهام مالکیت شرکتی که به آن پول می دهد ، نخواهید رساند . در واقع شما با شرکت در ICO ریسک میکنید که شاید ارزش توکن خریداره شده در آینده جهش قابل توجهی داشته باشد

چه کسی می تواند یک ICO راه اندازی کند ؟

به معنای واقعی کلمه هر کسی ! در حال حاضر، قوانین ICO در آمریکا بسیار کم است ، به این معنی که اگر شما تکنولوژی و دانش ایجاد یک ارزدیجیتال را داشته باشید ، میتوانید یک ICO داشته باشد . در حال حاضر کریپتوکارنسی به طور کلی نوعی از غرب وحشی است . به همین دلیل ICO می تواند به نفع شما کار کند یا این می تواند منجر به فریب شما شود. ICO احتمالا یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد یک کلاهبرداری است . از آنجاییکه هیچ مقرراتی وجود ندارد، هیچ نهادی جلوی یک فرد را نمیگیرد تا یک ICO دروغ تشکیل داده و مبالغ زیادی را کلاهبرداری کند .

این بدان معنی است که اگر شما قصد شرکت در یک ICO را دارید که دوست شما علی به شما پیشنهاد داده است ، ابتدا اطمینان حاصل کنید که افرادی که ICO را تشکیل می دهند ، واقعی هستند و وجود خارجی دارند . در عصر اینترنت ،بسیار آسان است که تعدادی عکس را پیدا کنید و یک وبسایت قانع کننده بسازید ، و یک ICO جعلی را ترتیب دهید .

چگونه میتوان یک ICO را راه اندازی کرد ؟

مهمترین کاری که می باید انجام دهید این است که مطمئن شوید که شما یا افرادی که مشغول به کار هستید ، در مورد رمز ارزها و بلاکچین اطلاعات کامل و دقیق دارید . حتی اگر همه بتواند ICO را ایجاد کند ، این بدان معنا نیست باید این کار را انجام دهند . شما باید بتوانید به سؤالات در مورد هر جزئیات کوچک مربوط به ICO خود پاسخ دهید . همچنین شما باید از خود بپرسید که آیا راه اندازی یک ICO به کسب کار شما کمک میکند یا خیر ؟

اگر تصمیم گرفته اید که این کار را انجام دهید ، ابتدا به یک کاغذ سفید یا White Paper نیاز خواهید داشت . White Paper سندی است که باید مشخص کند ارز دیجیتال شما چه چیزهایی را میتواند ایجاد کند ، وجه تمایز شما با دیگران چیست ، آینده ی ارز شما چه خواهد شد و به طور کلی سندی است که شامل همه موارد در خصوص توکن شما می شود . این سند باید جذاب، آموزنده و بسیار دقیق باشد.

بعد از ایجاد White Paper ، باید تبلیغ کنید . افرادی که شما در این زمینه با آن ها سر و کار دارید به دو دسته تقسیم می شوند ،  دسته اول افرادی که با کارکرد ارزهای دیجیتال و ICOs آشناسی دارند و دسته دوم افرادی که اساسا هیچ ایده ای در این زمینه  ندارند . شما باید افرادی را شناسایی کنید که به سرمایه گذاری در طرح شما مشتاق هستند ، زیرا در صورتی که بتوانید آن ها را قانع کنید که با سرمایه گذاری در طرح شما به سوده زیادی می رسند ، مشتاقانه به شما پول داده و در طرح شما شرکت می کنند .

شما و افرادی که با شما در این طرح همکاری دارند ، باید در شبکه های مختلف اجتماعی حضور فعال داشته باشید تا هم بتوانید برای آی سی او تبلیغ کرده و جذب سرمایه کنید و هم این که به سوالات کاربران پاسخ دهید . شما همچنین باید ICO خود را به برخی از لیست های معروفی که ICO ها را بر اساس کیفیت لیست میکنند نیر معرفی کنید .

چگونه یک ICO را اعتبار سنجی کنیم ؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم از آن جایی که برای ICO ها قوانین معتبری وجود ندارد ، برای سرمایه گزاری در آن ها باید بسیار دقت کنید ، White Paper را مطالعه کنید ، اعضای تیم توسعه دهنده را بشناسید و درباره آن ها تحقیق کنید تا مطمئن شوید آن ها سابقه ای در حوزه کریپتوکارنسی داشته اند .

شما همچنین می توانید از وبسایت های مورد اعتماد مانند Coinschedule.com استفاده کنید ، که فقط ICOs هایی را انتخاب می کنند که بررسی کرده اند و تا حدی قانونی در کارآمد هستند . البته شما نباید به طور صد در صد به هیچ وبسایتی اعتماد کنید .

خلاصه

در پایان ، ICOs ها یک روش فوق العاده جدید برای جمع آوری پول هستند و هرکس در تلاش است تا با راه های جدید سازگار شود تا از دور رقابت خارج نشود . اگر فکر می کنید که شما می توانید یک ICO جدید امیدوار کننده را اجرا کنید ، فقط مطمئن شوید که قبل از انجام کار تمام جوانب را سنجیده اید .

سرمایه گذاری در کریپتوکارنسی و عرضه اولیه کوین  ICO بسیار خطرناک و سوداگرایانه است و این مقاله توصیه ایران بیت و یا نویسنده برای سرمایه گذاری در در کریپتوکارنسی و عرضه اولیه کوین  ICO نیست.

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.